reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Czy liczycie/liczyłyście ruchy dziecka?To az takie ważne?

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Chodzi mi o to że robiliście tak jak to piszą w necie po 28 tc powinno się liczyć i zapisywać ruchy co najmniej 10 na godzinę w miarę regularnych porach a jak tylko coś nie gra to od razu na IP. U mnie tak się nie da bo moja mała rusza się jak się waćpannie podoba raz nic cały dzień dopiero wieczorem a raz szaleje od rana do wieczora więc u mnie kompletnie liczenie ruchów się nie sprawdzi tak samo z siłą tych ruchów jednego dnia czuje słabiej jakby jej się po prostu nie chciało a jednego dnia mocne kopniaki i skakanie w każda stronę ale według lekarzy i Internetu jak tylko czuje mniej to od razu powinnam lecieć to sprawdzić więc generalnie byłabym co 2 dzień na IP . Czytałam że jest to potrzebne bo jeśli zauważy się jakąś zmianę czy coś to trzeba to sprawdzić. Faktycznie liczyłyście tak skrupulatnie te ruchy czy zdałyscie się na intuicję i po prostu pilnowałyscie aby dzidzia dała znać codziennie a to jak często z jaką siłą to tym się nie przejmowałyscie?

reklama

littlebabe

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Nie liczyłam. Córka miała w brzuchu epizody że przez 1,5 dnia a czasem nawet dwa dni jej nie czułam i później znów zaczynały się kopniaki i wypychania. Intuicja mówiła że taka jej natura i się nie zamartwiałam. Pewnie gdybym jej nie czuła przez trzy dni to bym jechała do szpitala ale liczenie nie miało dla mnie sensu.

Aguu

Rozwiązania
5
Nie liczyłam. Starałam się zapamiętać typowe pory aktywności i mieć na uwadze gdyby przez dłuższy czas nie było ruchow.

magmich

Rozwiązania
0
Ja liczylam. Mialam nawet taka kartke od gina gdzie mialam zaznaczac i co wizyte ja sorawdzal. Tylko to bylo inaczej bo na kartce byly dni i godziny i mialam w kazdym dniu zaznaczyc godzie o ktorej poczulam dziesiaty ruch. Czyli zaczynalam liczyc od rana i jak np. dziesiec ruchow bylo o 11 to tak zaznaczylam.

SleepingBeauty

Rozwiązania
3
Też nie liczę. Uważam, że to niepotrzebny stres, bo każde dziecko jest inne i nie musi mieć tych 10 ruchów przecież. Każda z nas mniej więcej wie o jakich porach i jak rusza się jej dziecko :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
boska.ka Potrzebuję porady 9
N Grudniowe mamusie 2019 5
D Potrzebuję porady 5
Klaudia Lena Ciąża, poród, połóg 10

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry