reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...Czy macie (znacie) jakis sposób na zaparcia????

Aniulka ja przez całą ciąże mam "uczulenie" na gazowane napoje nawet zapachu nie znosze...a soki to moge tylko wycisnięte z owoców wypić...bo te kupowane mi jakąś chemią zalatują...
pijam rano kawę a wieczorem herbatke a cały dzien to pije tylko staropolanke niegazowaną... a od owoców to mnie brzuch boli...ale na zaparcia nie pomagają...
wczoraj np. mąż chciał mi zrobić "przyjemność" i zrobił mi sałatkę owocową... była super smaczna...tylko ze po godzinie czułam sie tak jak bym bombe połkneła...i tylko zgaga sie powiększyła...a dzisiaj znowu "kibelkowy problem"...

a i jeszcze pijam w południe zieloną herbate...bo teściowa mi powiedziała ze ona pomaga na zaparcia ??? wiecie cos o tym ??? - bo u mnie niestety nie skutkuje...a zawsze jak to pije to takie kopy od Dzidzii dostaje że aż czasami sie boje że mi brzuch rozerwie ;) ;) ;) Ona też tej herbaty nie lubi...ale cóz zrobić :(:(:(:(

Pozdrawiam Mamusie :):)
 
reklama
No to Karolinka jesteś jakiś "ciężki przypadek".... :( Już nie mam pomysłu jak Ci pomóc. :( Współczuję Ci bardzo. Na mnie zielona herbata działała, ale odkąd dowiedziałam się że obniża ciśnienie krwi to przestałam ją pić bo już i tak mam niskie....Jeśli jednak Tobie pomaga to pij, a jak Ci nie smakuje to może pijesz za mocną albo kup sobie zieloną herbatę z opuncją figową. Nie jest taka gorzka. No i powodzenia ;)
 
Czesc, ja na zaparcia cierpialam jeszcze przed ciaza, zdarzalo sie ze z 2 tyg w kibelku nie bylam:( Bralam specjalne tabletki z blonnikiem ale teraz nie chce ryzykowac. No i zatkalo mnie na dobre i nawet lewatywka nie pomaga :(Owoce jem w ogromnych ilosciach, jogurty pije, sliwki tak samo i nic. Ostatnio slyszalam ze dobrze jest pic duzo wody ( tak z 2-3 litry dziennie).
 
KatiNJ witaj ostatnio moja szwagierka, która też ma z tym problemy podpowiedziała mi że do jogurtów wsypuje otręby przenne i tylko w takiej postaci je jogurt, codziennie. Wypróbuj, może pomoże
 
Może to dziwne, ale poczułam nagłą potrzebę zjedzenia melona jakiś czas temu i okazało sie to dla mnie przynajmniej cudem na problemy z "grubą rurą". Polecam cenowo i smakowo melony Galia. Zjadam na wieczór cały bo niezbyt pokaźny a na drugi dzień błogie chwile w restroomie...
 
Dzieki za rade z otrebami. Sprobuje. Dzis gin dala mi jakis lek ale jeszcze nie kupilam. Moge uzywac 2razy w tyg. Nie moge rozczytac recepty wiec nie podam nazwy.
Mama wlasnei mi poradzila zeby do szkalnki cieplej wody nasypac z 2 lyzeczki soli i wypic. Ponoc pomaga.Ale nie dam rady wypic slonego bo od poczatku ciazy na slone mam wstret. Na slodkie tez zreszta. Wole juz tego melona:)
 
witam dziewczynki, tak sobie czytam co tutaj skrobiecie bo może czegoś ciekawego sie dowiem, ja mam termin na październik
a propo waszego problemu to na mnie działa arbuz, po kolacyjce kawałek, ja nie pomoże do rana to na drugi dzień po śniadanku znowu zjeść i napewno pomoże, na mnie działa
 
Lek od ginki nie pomogl, ale to jeszcze nic... lewatywa kurcze nie pomaga:( Biore teraz jakies rozpuszczalny blonnik ktory w polaczeniu z lekiem od ginki raz podzialal:( Dopiero dzis udalo mi sie kupic otreby i wlasnie je zjadam z jogurtem. Smak paskudny ale moze pomoze. To dopiero 11 tydzien a co bedzie jak dzidzia zacznie sie rozpychac. Och dolo moja dolo...
Jeszcze arbuza musze sprobowac a nie cierpie go od dziecinstwa...
 
Też mam ten sam problem, niestety. Mi pomagają buraczki czerwone. Kupuję mrożone Hortexu, podgrzewam na patelni ze śmietanką i problem znika :)

Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki :)
 
reklama
Do góry