reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...Czy macie (znacie) jakis sposób na zaparcia????

K

karolina22

Gość
Witam...

zaczynam nowy wątek bo troche głupio mi poruszać ten temat w forum Wrzesnióweczek :-[ :-[...
Mam pytanie czy znacie jakiś sposób na zaparcia???...ale jakiś taki, który by był na prawde skuteczny...

stosowałam już kilka domowych sposobów ale nie pomogły :( :( :( :( :(:
piłam siemie lniane rano i wieczorem, wode z miodem i cytryna...i na noc jadłam owoce...ale u mnie niestety to wszystko spowodowało tylko wzdęcia...a zaparcia jak były tak i są...

dodam jeszcze że moj gin kazał mi stosować jedynie domowe sposoby bo niestety za dużo biore różnych tabletek...i nie mógł mi dać jeszcze tabletek na zaparcia...

Prosze napiszcie mi coś na ten temat...może znacie jakieś skuteczniejsze metody...takie co na 100% zadziałają...czekam na rady

Pozdrawiam :):)
 
reklama
Moja metoda to 4 wielkie łyżki otrąb granulowanych wymieszane z jogurtem i musli. I po sniadanku relaksujaca wizyta w toalecie zapewniona:)
 
no Karolinka to masz problem... Ja na początku ciąży wsuwałam czerwone grejpfruty i chmmmmm... nawet kilka razy dziennie ;D a dzisiaj zjadłam kilka suszonych sliwek i byłam już dwa razy po parodniowej przerwie ;) ;)
 
...śliwki suszone też jadłam ale mi nie pomogły :( :(... ale jogurtu z otrębami jeszcze nie próbowałam...może to mi pomoże :))...mam nadzieje...

Dzieki ze odpowiedziałyscie...

...a może wiecie cos na temat czopków glicerynowych??? czy Któraś z Was je stosowała???
 
nie stosowałam karolinko, wiec nie pomogę
ale czytałam gdzies na innym miesiącu, że na zaparcia komuś pomogła kapusta kiszona popita wodą ;D
 
a może woda przegotowana wypita na czczo, albo kiwi.
czopki stosowałam u dziecka, pomogły
ale wiem ,że nie można nadużywać!
 
Ja mam ten sam problem co Ty :-[ Żadne naturalne sposoby na mnie nie działają :( Kiedyś działało na mnie śniadanie typu: zjeść 2 jajka ugotowane na miękko i popić kawą z mlekiem. Ale teraz nie piję kawy i bulba. Jeszcze czasami pomagają czopki glicerynowe, ale przyznam,że też się męczę. Przeć nie można, a jak się nie było od dawna w toalecie, to wiadomo... O kapuście popitej wodą też słyszałam, ale boję się że mogę dostać skurczów. Nagroda Nobla dla tej, która wymyśli jakiś bezpieczny i skuteczny środek na nasze dolegliwości ;D
 
Hej!!! ja tez miałam i zresztą nadal mam takie kłopoty z ...no wiecieNa temat czopków glicerynowych moge się wypowiedzieć bo używam i są one bezpieczne w całej ciąży.Nie ma przeciwwskazań do ich zażywania.Ale można stosowac też xenne to są tabletki przeczyszczające ziołowe,ale można je dopiero stosowac raczej po skonczonym 4 miesiącu.Chciaż ja Xenne stosowałam w pierwszej ciąży prawie cały czas na wyrażnye zlecenie lekarza.Powiedział mi wtedy że mniej szkody one wyrządzą niż ciągłe zatwardzenie.Wiadomo że ciężarna nie używa ich po to żeby schudnąć ale po to żeby jej ulżyło no nie?to tyle.Acha!!! na mnie przeczyszczająco działa pożądna porcja lodów zjadana wieczorem ;D,rano zawsze ide :laugh: :laugh: :laugh: ;).Ale nocą lody to grzechJa grzesze strasznie!!!! :laugh: ;) :p
 
...ja już wszystko wypróbowałam nawet tą kapuste kiszoną popijałam wodą i nic...chyba mi juz tylko ta Xenna zostałą ale to chyba musze z lekarzem skonsultować??? czy można samemu brac???
...a czopki aptekarz mi odradził...powiedział że bardzo uzależniają i powodują że robi sie jeszcze większy "korek" w jelicie... :(:(:(:(:(

ale jak już nie będe miała innego rozwiazania to niestety zdecyduje sie na nie :(:(:(
...ale mam nadzieje że będzie dobrze...nie tylko u mnie ale i u wszystkich Ciężarówek co mają ten problem...

mam nadzieje ze każda z nas znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie :):):):)
 
reklama
Karolinko a tak sobie myślę co Ty pijasz?? soki, wody gazowane czy niegazowane???

Ja piję bardzo dużo wody niegazowanej, kupuję takie duże 5 litrowe baniaki. Codziennie rano wypijam przynajmniej szklankę takiej wody i w ciągu dnia jak chce mi się pić to też raczej po tą wodę sięgam. Raczej nie piję wogóle gazownych napojów.... A teraz jest dużo owoców, więc na okrągło jem np truskawki i po zjedzeniu porcji, tak pól godziny lub godzinę później piję wodę niegazowaną...efekt prawie natychmiastowy....

Acha! Ważna rzecz: Nie pij wody zaraz po zjedzeniu owoców bo będzie bolał Cię brzuch...
 
Do góry