reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mam wystarczajaca ilosc pokarmu?

malheureux

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2017
Postów
32
Witajcie. Mój syn ma skończone dwie pelne doby i jest karmiony wyłącznie piersią. Pokarm pojawial mi sie juz podczas ciąży natomiast teraz jak nacisnę sutek to pojawia się juz znacznie wieksza ilość mleka. Synek jest przystawiany do piersi co okolo godzinę, dwie zalezy ile śpi i kiedy wola. Natomiast po karmieniu zasypia i przesypia godzine lub troche więcej a nawet dwie. Jak nie śpi to w sumie mógłby caly czas siedzieć przy piersi. Ssie ssie a potem przerwy coraz większe i praktycznie zasypia. Ze szpitala zostalismy wypisaniu zaraz po ukończeniu drugiej doby zycia. Przy urodzeniu miał wagę 3800 a przy wypisie stracił 230 g. Od urodzenia zrobil smolke a potem ciemnozielona kupke 3 razy a siusiu chyba 4 albo 5 razy. Polozna w szpitalu stwierdzila ze może miec zbyt malo jedzenia bo ssie piąstki często ale nie wiem czy u dziecka wyłącznie na piersi nie jest to silnym odruchem nawet wtedy jak nie jest specjalnie glodny?
 
reklama
To normalne poczytaj Hafije.
Noworodek ma silna potrzebe ssania i bliskosci..to minie musisz sie przemeczyc ..

wczoraj bylam u kolezanki coreczka ma 2 tygodnie nie moze wyjsc na chwile na spacer bo musi sie zatrzymywac bo mala placze w wozku i co chwile cyca chce.
Przy cycu sie uspokaja. possa albo zasnie albo nie
i tak co chwile.
ladnie przybiera moczy pieluszki robi siku odbija
Poprostu chce byc przy mamie.
Dala jej butelke zeby sprawdzic czy przestanie wisiec na cycu wypila i zaraz znowu zaczela plakaac dostawila ja do piersi i odrazu dziecka nie ma odrazu sie uspokaja przy piersi po butelce nie:)
smoczak tez nie chce w nocy ladnie spi
Musisz to przeczekac:) Dobrze ze piers dla niego najwazniejsza ssanie daje mleko:)
Ja karmie juz 8 miesiac:)
poczatki takie sa pozniej wszysko sie normuje:)
 
Ostatnia edycja:
Polozne czasem gadaja takie glupoty,ze glowa boli. Mi na wizycie patronazowej, w 7dobie zycia dziecka, powiedziala ze dziecko ma jesc max 15minut co 3godziny. Wlasciwie noworodka to przystawiaj na kazde kwęknięcie.
 
Polozne czasem gadaja takie glupoty,ze glowa boli. Mi na wizycie patronazowej, w 7dobie zycia dziecka, powiedziala ze dziecko ma jesc max 15minut co 3godziny. Wlasciwie noworodka to przystawiaj na kazde kwęknięcie.
Masakra....karmienie piersią to kamienie na żądanie dobrze ze teraz jest sie gdzie doksztalcic bo szok moje mowily ze dostawiac nawet co chwile jak dziecko chce
I mowily ze jak ktos mowi ze co 3 h to polozne które nic nie wiedza na temat kp i powtarzają mity...
 
Ja na początku nie miałam mleka mimo to dostawałam przy każdym płaczu czyli przed każdą butelka. Córka mocno się dosysala i po chwili płakała złościlą i wyginala gdy nie było pokarmu a dziecko było głodne. Niestety w moim przypadku gdy mleko się pojawiło w ilości wystarczającej dziecko nie chciało juz w ogóle ssać piersi. Udało mi się podtrzymywać laktacje i odciągalam mleko osiem godzin na dobę przez pół roku. Bardzo zazdroszczę wszystkim kobieta które mają wystarczające ilości pokarmu od samego porodu...
 
To malutkie dziecko ono possie chwilke i juz jest zmeczone i przysypia.Tak bedzie jeszcze jakis czas pezystawiaj kiedy chce pokarmu masz na pewno wystarczajaco.Tul sie cyca dawaj a innymi rzeczami sie nie przejmuj.Czas tak szybko mija a na prawde warto te pierwsze dni poswiecic sie w calosci noworodkowi.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja córcia co chwilę chciała do piersi co godzine czasem półtorej, a ja nie rozumialam co sie dzieje bo przeczytałam w tracy hogg ze dziecko powinno jesc co 3 godziny. Bylam przez to przekonana ze musze dziecko nakarmic raz porzadnie na dłuższy czas.. poszukalam w Internecie cdl certyfikowany doradca laktacyjny. Babeczka prZyjechala do mnie do domu spedzila z.nami 2 h i wytlumaczyla mi ze takie male dziecko moze chciec jesc/pic nawet 10 min po karmieniu i ze musze sie z tym pogodzic, ze to 'dziecko jest panem i wladca' i to ono wie kiedy jest glodne i nie przeczytalo podrecznika ze ma jesc co 3 h. Przezywalam to na poczatku bardzo ze 'nie mam zycia' ze dziecko caly czas na.mnie wisi ale z czasem zaczelam doceniac te wspolne chwilę chociaz nie ukrywam ze bylo mi ciezko bo corka nie chce pic z butelki wiec nie moge sie nigdzie ruszyć sama.. bo nie wiadomo czy bedzie glodna za chwile czy za dwie godziny...
 
Zgadza się że co 3h ale nie później, pewnie to mialy polozne na mysli. Moja corka miala zoltaczke fizjologiczna i duzo spala, pielegniarki kazaly mi ja budzic (o ile sama sie nie upomnie) nie dluzej niz.3h od ostatniego karmienia.
Może spróbuj smoczek?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Haha moja corka to jest taki przypadek ze smoczka tez nie che. Ucze ją co jakiś czas probuje. I butelki i smoczka. Butelke z pokarmem troche pomemła po kropelce cos tam sie napije ale nie lapie i nie ssie tylko tyle wwypije co jej tam skapnie ale to jest i tak możliwe tylko wtedy kiedy jest w dobrym humorze. Czyli jakby była glodna mocno to nie ma szans jej nakarmić butla.Smoczek natomiast czasem lapala ale dwa razy possala i sie krztusila a raz nawet zwymiotowala. Pomyslalam oczywiscie ze pewnie jest za duzy albo ze ksztalt jej nieodpowiada wiec kupilam inne smoczki. Wiec teraz mamy 4 i wszystkie nieuzywane. Teraz z karmieniem juz jest lepiej mamy dluzsze przerwy 2,5 - 3 godziny ale teraz Lilcia ma juz prawie 3 miesiace wiec jakos tak samo sie to zaczelo regulować...
 
reklama
Haha moja corka to jest taki przypadek ze smoczka tez nie che. Ucze ją co jakiś czas probuje. I butelki i smoczka. Butelke z pokarmem troche pomemła po kropelce cos tam sie napije ale nie lapie i nie ssie tylko tyle wwypije co jej tam skapnie ale to jest i tak możliwe tylko wtedy kiedy jest w dobrym humorze. Czyli jakby była glodna mocno to nie ma szans jej nakarmić butla.Smoczek natomiast czasem lapala ale dwa razy possala i sie krztusila a raz nawet zwymiotowala. Pomyslalam oczywiscie ze pewnie jest za duzy albo ze ksztalt jej nieodpowiada wiec kupilam inne smoczki. Wiec teraz mamy 4 i wszystkie nieuzywane. Teraz z karmieniem juz jest lepiej mamy dluzsze przerwy 2,5 - 3 godziny ale teraz Lilcia ma juz prawie 3 miesiace wiec jakos tak samo sie to zaczelo regulować...
A może jakby naprawdę była głodna to by zassala butle?;) generalnie jest przekonanie,że dzieci wola butle,bo się mniej napracuja przy jedzeniu, pokarm szybciej leci smoczkiem.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry