reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mam za mało pokarmu?

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Od miesiąca karmie piersią. Od początku było wszystko ok. Dziecko przybieralo na wadze. Od paru dni mam problem. 3 dni temu mialam chyba nawal pokarmu, piersi nagle zrobiły mi się bardzo twarde, bolące, wieczorem dostałam dreszczy i temp. 37,5. Czesto przystawiałam dziecko aż wkoncu na drugi dzien przeszło. Zas wczoraj miałam sytuację że przystawilam dziecko do piersi i chyba nie było pokarmu bo mała cały czas się kręciła, wyginala, ciągła we wszystkie strony aż zaczęła płakać. Przystawilam do drugiej piersi i też była niespokojna. Mialam problem z jej uspieniem. Za trochę znowu przystawilam i już przelykala, W końcu zasnęła. A dzisiaj od rana co trochę przystawiam raz do jednej raz do drugiej piersi bo ciągle płacze, wybudza się po 10 min jak usnie i szuka piersi, ssie paluszki. Czy możliwe że nie mam pokarmu? Albo mam bardzo mało? Mam zespół policystycznych jajników czy to może wpłynąć na karmienie. Gdzieś czytałam że poziom hormonów może wpływać na kp
 
reklama
Rozwiązanie
N
Nie wyczuwam żadnych zgrubien. Piersi są ogólnie miękkie.
A jeżeli ilość pokarmu u kobiety jest odpowiednia do potrzeb dziecka to co ile takie miesieczne niemowle powinno jesc? I ile spi dziennie miesieczne dziecko, co ile godzin idzie z reguły spać, a ile ma aktywności
Kochana kiedy wszystko się ustabilizuje dzieciątko będzie pić co 2-3h, ale pierś to nie tylko pokarm a właśnie "lekarstwo na wszystko", to że chce ssac nie zawsze oznacza głód, nauczysz się rozróżniać płacz i kwilenie takiego maluszka z czasem, jeśli masz mozliwosc, chęci to przystawiaj, tul jak najwięcej, rób sobie z mała drzemki, to naprawdę ciężki
czas taka zmiana i tyle obowiązków ale i niesamowity i trzeba korzystać jak najwięcej bo to nie wraca:p
Pytania...
Możliwe że gdzieś zrobił się zastój stąd podwyższona temp ale dziecko dało radę i uratowało przed większym zapaleniem. Niektóre kobiety mają predyspozycje do zastojów, posprawdzaj piersi czy są gdzieś takie grudki czy stwardnienia. Malutkiej wtedy będzie ciężej ściągnąć ale jeśli to jest to i pomożesz ciepłym prysznicem, rozmasowaniem itd to powinno być lepiej. Ilość pokarmu zwiejsza się wraz z zapotrzebowaniem dziecka więc bardzo dobrze robisz że cały czas przystawiasz, to pobudza laktację najlepiej
 
Możliwe że gdzieś zrobił się zastój stąd podwyższona temp ale dziecko dało radę i uratowało przed większym zapaleniem. Niektóre kobiety mają predyspozycje do zastojów, posprawdzaj piersi czy są gdzieś takie grudki czy stwardnienia. Malutkiej wtedy będzie ciężej ściągnąć ale jeśli to jest to i pomożesz ciepłym prysznicem, rozmasowaniem itd to powinno być lepiej. Ilość pokarmu zwiejsza się wraz z zapotrzebowaniem dziecka więc bardzo dobrze robisz że cały czas przystawiasz, to pobudza laktację najlepiej
Nie wyczuwam żadnych zgrubien. Piersi są ogólnie miękkie.
A jeżeli ilość pokarmu u kobiety jest odpowiednia do potrzeb dziecka to co ile takie miesieczne niemowle powinno jesc? I ile spi dziennie miesieczne dziecko, co ile godzin idzie z reguły spać, a ile ma aktywności
 
Przystawiaj po prostu. Mleko na pewno jest. A dziecko może coś boli? Ucho, pleśniawki ect? Wieczorami może odreagowywać nadmiar bodźców.
 
Nie ma reguły co do snu i jedzenia miesięcznego dziecka. Jakieś tam normy są od 4msc ale też nie sztywne.
Może jeść co chwilę i przysypiać po 5min, może najeść się na 3h. Sprawdzamy ilość kup i siku oraz przyrosty wagi. Po tym poznajemy czy się najada.
 
Nie wyczuwam żadnych zgrubien. Piersi są ogólnie miękkie.
A jeżeli ilość pokarmu u kobiety jest odpowiednia do potrzeb dziecka to co ile takie miesieczne niemowle powinno jesc? I ile spi dziennie miesieczne dziecko, co ile godzin idzie z reguły spać, a ile ma aktywności
Kochana kiedy wszystko się ustabilizuje dzieciątko będzie pić co 2-3h, ale pierś to nie tylko pokarm a właśnie "lekarstwo na wszystko", to że chce ssac nie zawsze oznacza głód, nauczysz się rozróżniać płacz i kwilenie takiego maluszka z czasem, jeśli masz mozliwosc, chęci to przystawiaj, tul jak najwięcej, rób sobie z mała drzemki, to naprawdę ciężki
czas taka zmiana i tyle obowiązków ale i niesamowity i trzeba korzystać jak najwięcej bo to nie wraca:p
Pytania ile powinno spać, ile być aktywne, co ile usypiac, to wszystko indywidualna sprawa. Dla przykładu moje dzieci mając tak 3-6 msc spały co dwie godziny na pół godziny zazwyczaj. Kiedy byli mniejsi to nie zwracałam uwagi, poprostu gdy widziałam że zmęczone dziecko to przytulalam czy ponosiłam i zasypialo, często przy piersi zmruzylo oczko, na spacerach praktycznie zawsze dłuższy sen był. Powodzenia:)
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry