reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mama karmiąca może pić mleko bebilon pepti?? POMOCY!

Dołączył(a)
29 Styczeń 2011
Postów
13
Miasto
Opole
Mam dosyć nietypowy problem. Moja córeczka (3 miesiące) ma od niedawna stwierdzoną skazę białkową i atopowe zapalenie skóry. Jest póki co karmiona wyłącznie cycem, jednak miała okropne biegunki i lekarz kazał dokarmiać bebilonem pepti. I tu pojawił się problem booo ona nienawidzi ani smoczków ani butelek a tym bardziej tego mleka:no:...od 3 tygodni próbuje jej jakoś nauczyć ale każde pokazanie butelki wywołuje płacz...dlatego wpadłam na taki pomysł:-) żeee może ja będę sobie popijać po troszku ten bebilon i w pewnym stopniu przeniknie on do mojego mleczka i może będzie lepiej? Miała któraś z Was podobny problem? Co myślicie doświadczone mamusie:confused:
 
reklama
Obawiam się, ze to nie będzie dobry sposób. Nawet jeśli to mleczko modyfikowane trafi jakoś do twojego pokarmu to będzie bardzo bardzo przetworzone i i tak będzie biegunka.
Ja nie mialam problemu z alergią ani skazą białkową ale też karmiłam, a właściwie jeszcze karmię piersią i moja Ala nienawidziła smoczków i butelek. Próbowałaś podać jej to mleko łyżeczką lub kieliszkiem ?
 
ojjj czego to ja nie próbowałam...efekt jest taki że po podaniu łyżeczką co trwa np około 30 minut...ona wszystko zwraca lub wypluwa;/...a z butelki nawet mojego odciagniętego nie chce. Najgorsze jest to ,że na codzień jestem sama w dzieckiem i czasem nie mam czasu nawet zjeśc( a wszystko muszę przecież ugotować itd) i przez to chyba mam coraz mniej pokarmu:( jak się skończy to nie wiem co to będzie...
 
zamiast dokarmiać bebilonem pepti (co za lekarz Ci to wymyślił) przejdź na dietę. NIe pij mleka nie jedz przetworów mlecznych, w ekstremalnych przypadkach moja koleżanka nie je też mięsa, jajek oczywiście słodyczy (tylko kuraki i indyki oczywiście gotowane) no i innych produktów zawierających białko (ale ten dzieciak ma wyjątkowo ostrą postać skazy) Może u Ciebie wystarczy wyrzucić nabiał z jadłospisu.
Nie krzywdź dziecka jak samo tego nie chce i karm piersią nadal to dla niego najlepsze.
Uspokój się Twój pokarm jest najważniejszy,
Absolutnie nie pij bebilonu pepti - po co? Powinnaś brać Wapń w tabletkach i witaminy i to powinien zalecić Ci lekarz a nie dokarmianie.
Koniecznie zmień lekarza. Wszytko co potrzebuje dziecko jest w Twoim pokarmie a nie w bebilonie pepti.
 
jesli nie smakuje to nie dawaj, bo zniechecisz maluszka do jakichkolwiek butelek, mój też niechciał pić żadnego mlekA sztucznego, ani mojego z butelki. teraz pije wode i soki, ale jest starszy.

przede wszytkim tak jak wyżej było napisane nie jedz nabiału , a najważniejsze nie pij mleka, zobacz czy sie uspokoi, jesli nie to moze nie jest skaza. Lekarze zauważyłam że często każde uczulenie uznają za skaze, a czasem przyczyna jest zupełnie inna.

Poza tym czy twoje dziecko przybiera dobrze na wadze, jeśli tak to po co je dokarmiać..do 6 miesiecy wszystko co potrzebne ma w mleku mamy:)
 
Ja od 2 miesięcy jestem na diecie eliminacyjnej i bardzo jej przestrzegam...a mimo to lekarz stwierdził że moje mleczko troszke ja za mocno przeczyszcza i dlatego kazał dokarmiać bebilonem żeby kupe zagęścić. Ja tam jestem za jak najdłuższym karmieniem piersią!!! I będę o to walczyła cały czas, tyle że zaczęłam się zastanawiać że skoro mam diete, mała dostaje też probiotyk, to skąd wysypki i biegunka:confused: coś wewnętrznie mówi mi że to może alergia na cos konkretnego a nie żadna skaza białkowa ale ciężko to sprawdzić. Dzidzia nawet ładnie przybiera pomimo tych biegunek i ogólnie wygląda na wesołego bobasa, uśmiecha się i jest radosna:-D
 
a ile kupek dziennie jest że lekarz mówi o biegunkach? No i ta moja koleżanka wykluczyła z diety wszystkie uczulające produkty - miód, orzechy, kakao, cytrusy i różne takie i jest poprawa. Musisz znaleźć produkt uczulający (niestety może to być nawet jabłko i marchewka) powodzenia
 
Robiła nawet do 6ciu kupek dziennie i były tak wodnite,że możnabyło je wylać z pampersa, a czasem tak wystrzelały, że aż na plecach miała kupe;/ ja już tą moją diete tak zaostrzyłam, że niedługo nic ze mnie nie zostanie:) jem w sumie tylko kurczaczka, jarzynki (wszystko ze wsi od rodziców) ryż, kasze, chleb, szyneczke domowej roboty, czasem chrupki kukurydziane i wode...pije witaminy. Zaczynam się zastanawiać nad testami jakimiś może z krwi. Tylko nie wiem czy takim maluszkom można je robić?
 
Nie chcę podważać opinii lekarza, wiem tylko, że niemowlęta karmione piersią mogą robić kupę przy każdym karmieniu (albo raz na tydzień). Moje dzieciaki jak były niemowlętami potrafiły zababrać się po pachy. Fakt, że jak Zosia miała przez trzy tygodnie biegunkę, lało sie z niej i zmieniałam jej ubranka kilka razy dziennie to okazało się, że ma rotawirusa.
Jesli jesteś zaniepokojona zrób małej badania krwi. Ale jesli nie ma oznak bólu, odpowiednio przybiera na wadze, nie jest odwodniona i głodna, to może nie dzieje się nic złego?
 
reklama
Jutro mam szczepienie więc zobacze jak przybrała na wadze i porozmawiam z tą moja lekarką na temat dokładniejszej diagnozy ewentualnej alergii. Myślę, że lekarz stwierdzając skaze miał na uwadze to iż oboje z ojcem dziecka jesteśmy turbo alergikami, więc i pewnie ona w jakimś stopniu będzie. Co do odwodnienia to nie wygląda aleee je bardzo często, czasem nawet co godzinę. Ciężko stwierdzić czy to przez biegunkę czy przez upał na dworze. Tak czy siak dziękuje za porady :)
 
Do góry