reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mamy szanse na dziecko?

Tykaweronika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2021
Postów
208
Witam
Dziś odebraliśmy wyniki badań nasienia. Mężowi wyszło że jego plemników jest mało są mało ruchliwe i są uszkodzone główki ( czy jakoś tak) czy są pary co miały podobny problem? Czy zostaje tylko in vitro? Czy jest jakaś nadzieja?
 
reklama
Najlepiej jak wybierzecie się do dobrego androloga, który oceni szanse i pokieruje dalej. Na pewno sa sposoby żeby poprawić jakość nasienia - suple, witaminy, zmiana stylu życia i diety ale to pewnie zależy od stopnia 'uszkodzenia'. Powodzenia.
 
Mamy wizytę u dr. Grzegorza Polaka podobno najlepszy lekarz tylko muszę się upewnic czy to napewno androlog. Dziś mój ginekolog powiedział że daleka droga przed nami. Załamał mnie całkowicie.. 😢
 
Mamy wizytę u dr. Grzegorza Polaka podobno najlepszy lekarz tylko muszę się upewnic czy to napewno androlog. Dziś mój ginekolog powiedział że daleka droga przed nami. Załamał mnie całkowicie.. 😢
Spokojnie. Rozumiem że jest ciężko się z tym oswoić ale to naprawdę nie koniec świata tylko trzeba plan opracować i priorytety ustawić :) Ja mam 40 lat i kilka dolegliwości (tarczyca, trombofilia i in.), jestem po 3 nieudanych inseminacjach, stracie 1 ciąży po in vitro, mąż w ogóle nie produkuje plemników, ale mamy jeszcze 2 adoptowane zarodki więc walczę dalej :)
 
Spokojnie. Rozumiem że jest ciężko się z tym oswoić ale to naprawdę nie koniec świata tylko trzeba plan opracować i priorytety ustawić :) Ja mam 40 lat i kilka dolegliwości (tarczyca, trombofilia i in.), jestem po 3 nieudanych inseminacjach, stracie 1 ciąży po in vitro, mąż w ogóle nie produkuje plemników, ale mamy jeszcze 2 adoptowane zarodki więc walczę dalej :)
Trzymamy kciuki aby Wam się udało 😘
 
Witam
Dziś odebraliśmy wyniki badań nasienia. Mężowi wyszło że jego plemników jest mało są mało ruchliwe i są uszkodzone główki ( czy jakoś tak) czy są pary co miały podobny problem? Czy zostaje tylko in vitro? Czy jest jakaś nadzieja?
A pokażesz wyniki? Mój też ma słabe nasienie. Poprawiamy, działamy, zobaczymy czy to coś da.
Zależy jakie są przyczyny słabych wyników. Jeśli to styl życia, dieta, można dużo. Ale mogą być też inne przyzyczy, jak żylaki, genetyka, nawet świnka w wieku nastoletnim bądź porządny "kopniak w jaja" w dzieciństwie.
 
IMG_20210429_214321.jpg
 
No dobrze nie jest, ale to właśnie trzeba diagnozować dalej przyczynę. Nie z takich wyników były ciąże.
Póki nie zapiszecie się do andro, niech mąż poprawi styl życia, odstawi alko i fajki, jeśli mu się zdarza.
Ja też wprowdziłam dużo "płodnego jedzenia" i układam dietę pod tym kontem.
Jaki mężczyzna ma styl życia? Jest aktywny? dobrze się odżywia?
 
No dobrze nie jest, ale to właśnie trzeba diagnozować dalej przyczynę. Nie z takich wyników były ciąże.
Póki nie zapiszecie się do andro, niech mąż poprawi styl życia, odstawi alko i fajki, jeśli mu się zdarza.
Ja też wprowdziłam dużo "płodnego jedzenia" i układam dietę pod tym kontem.
Jaki mężczyzna ma styl życia? Jest aktywny? dobrze się odżywia?
Mąż ma pracę siedząca i to po 10 godz minimum raz na miesiąc wypije alko fajek nie pali. Aktywność kiepska wcześniej chodził na siłownię ale przez wirusa jest marnie a dieta to je obiad to co ja ( ja jestem na diecie bo miałam IO ) ale dość często pozwala sb na mc i kebaba
 
reklama
Mąż ma pracę siedząca i to po 10 godz minimum raz na miesiąc wypije alko fajek nie pali. Aktywność kiepska wcześniej chodził na siłownię ale przez wirusa jest marnie a dieta to je obiad to co ja ( ja jestem na diecie bo miałam IO ) ale dość często pozwala sb na mc i kebaba
Ja bym włączyła proste sposoby na poprawę paramterów nasienia i diagnozowała dalej. Nie załamuj się. Każdy przypadek jest inny i są sytuacje, gdzie po 3 miesiącach wyniki nasienia wystrzeliły do góry przy odpowiednim postępowaniu. Powodzenia :)
 
Do góry