reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy maska to dobry pomysł na regenerację włosów?

Dołączył(a)
21 Październik 2015
Postów
5
Czy maska to dobry pomysł na regenerację włosów? Widziałam w sklepie parę różnych masek, ale zastanawiam się czy jest sens ładować kolejne kosmetyki we włosy, jeśli się nie sprawdzą.
 
reklama
Pozwolę sobie przekopiować odpowiedź, jakiej udzieliłam forumowej koleżance w podobnym temacie. Myślę, że wyczerpuje także Twoje pytanie.


Proponuję Ci zmienić szampon na jakiś łagodny, mocno nawilżający i w miarę jak najbardziej naturalny np Szampon Restrukturyzujący 250ml | Equilibra, który jest bardzo łagodny dla skóry i włosa, dobrze oczyszcza i pomaga odbudować równowagę hydrolipidową naskórka chroniąc go przed odwadnianiem.
Proponuję Ci także zmienić odżywkę do włosów, na maskę, która jest o wiele bardziej skoncentrowana. Pamiętaj aby wszystkie odżywki i maski nakładać na osuszone ręcznikiem włosy, by nie rozcieńczać składników aktywnych. Jeśli nie masz wrażliwej skóry i alergii możesz stosować je na skórę głowy. Bardzo fajne efekty przynosi maska Pokrzepol Maska do włosów Pokrzepol - PPFK PROFARM Sp. z o.o., którą należy wcierać także w skórę głowy.
Spróbuj także domowych masek na bazie naturalnych olejów (avokado, olej z kiełków pszenicy, kokosowy, ze słodkich migdałów itd), żółtka jaja, zmiksowanego banana, owocu awokado, mąki ziemniaczanej, glukozy, śmietany czy żelatyny. Przepisy na takie maseczki znajdziesz w internecie np wielką skarbnicą wiedzy może być ten blog Jak dbać o długie włosy?. Maski takie możesz stosować na mokro, na sucho, pod domową saunę z gorącego ręcznika oraz pod czepek na całą noc i pamiętaj, aby dokładnie wetrzeć je w skórę głowy.

Niestety żywa część włosa, na którą mamy jakikolwiek wpływ, tkwi głęboko w skórze i nie mamy do niej dostępu od zewnątrz. Dbając o skórę głowy pośrednio przyczyniamy się do polepszenia nowo tworzącego się włosa. Największy wpływ na stan włosów ma więc dostarczanie substancji niezbędnych z krwi, która odżywia cebulkę. Bardzo skutecznym preparatem wspomagającym jest Revalid Revalid - Kapsułki, który przez pierwszy miesiąc należy stosować w dużej dawce 3x2, aby nasycić organizm substancjami wspomagającymi wzrost włosa i polepszającymi jego kondycję.

Nie musisz także rezygnować z suszarki i stylizacji włosów. Wystarczy zmienić zwykłą na taką, która zapewnia zimny nadmuch, jonizację i zawiera np tourmalinę, zabezpieczać włosy przez gorącem specjalnymi preparatami i używać szczotek z naturalnego włosia i drewna, które będą delikatniejsze niż szczotki plastikowe i metalowe.
 
Ja już od bardzo dawna używam, maski do włosów firmy biowax. Nakładam ją około 2 razy w tygodniu i naprawdę działa. Można ją kupić w prawie każdej aptece.
 
nie zakładaj z gory, ze maska sie nie sprawdzi :) trzeba testowac i szukac swojego idealu metodą prob i bledow :) jakie masz dokladnie wlosy? co z nimi nie tak? u mnie najlepiej sprawdza sie seria Botohair z Inoaru, bo po niej mam miekkie wlosy i ladnie lśnią :) wczesniej olejowalam wlosy, ale nie mam do tego cierpliwosci niestety :p
 
Ja lubię maski do włosów, mogę polecić te z Biovax, mam taką brązową z naturalnymi olejami, włosy są po niej zawsze fajnie odżywione, gładki i lśniące, staram się używać 1,2 razy w tygodniu
 
Gdy zniszczyłam sobie bardzo włosy farbowaniem i prostownicą, to odżyły dopiero po zabiegu regenerującym u fryzjera i stosowaniu przez jakiś czas szamponu i maski z loreal professionnel z keratyną. Teraz wypróbowuje domowe sposoby, np. ziołowe wcierki i czekam na efekty :)
 
reklama
Do góry