reklama

Czy maska to dobry pomysł na regenerację włosów?

Temat na forum 'Ładna mama' rozpoczęty przez Tropska, 24 Październik 2015.

1. Tropska

Tropska Początkująca w BB

Czy maska to dobry pomysł na regenerację włosów? Widziałam w sklepie parę różnych masek, ale zastanawiam się czy jest sens ładować kolejne kosmetyki we włosy, jeśli się nie sprawdzą.

2. PanaKotka

PanaKotka Czekam, Skarbeczku :*

Pozwolę sobie przekopiować odpowiedź, jakiej udzieliłam forumowej koleżance w podobnym temacie. Myślę, że wyczerpuje także Twoje pytanie.

Proponuję Ci zmienić szampon na jakiś łagodny, mocno nawilżający i w miarę jak najbardziej naturalny np Szampon Restrukturyzujący 250ml | Equilibra, który jest bardzo łagodny dla skóry i włosa, dobrze oczyszcza i pomaga odbudować równowagę hydrolipidową naskórka chroniąc go przed odwadnianiem.
    Proponuję Ci także zmienić odżywkę do włosów, na maskę, która jest o wiele bardziej skoncentrowana. Pamiętaj aby wszystkie odżywki i maski nakładać na osuszone ręcznikiem włosy, by nie rozcieńczać składników aktywnych. Jeśli nie masz wrażliwej skóry i alergii możesz stosować je na skórę głowy. Bardzo fajne efekty przynosi maska Pokrzepol Maska do włosów Pokrzepol - PPFK PROFARM Sp. z o.o., którą należy wcierać także w skórę głowy.
    Spróbuj także domowych masek na bazie naturalnych olejów (avokado, olej z kiełków pszenicy, kokosowy, ze słodkich migdałów itd), żółtka jaja, zmiksowanego banana, owocu awokado, mąki ziemniaczanej, glukozy, śmietany czy żelatyny. Przepisy na takie maseczki znajdziesz w internecie np wielką skarbnicą wiedzy może być ten blog Jak dbać o długie włosy?. Maski takie możesz stosować na mokro, na sucho, pod domową saunę z gorącego ręcznika oraz pod czepek na całą noc i pamiętaj, aby dokładnie wetrzeć je w skórę głowy.

Niestety żywa część włosa, na którą mamy jakikolwiek wpływ, tkwi głęboko w skórze i nie mamy do niej dostępu od zewnątrz. Dbając o skórę głowy pośrednio przyczyniamy się do polepszenia nowo tworzącego się włosa. Największy wpływ na stan włosów ma więc dostarczanie substancji niezbędnych z krwi, która odżywia cebulkę. Bardzo skutecznym preparatem wspomagającym jest Revalid Revalid - Kapsułki, który przez pierwszy miesiąc należy stosować w dużej dawce 3x2, aby nasycić organizm substancjami wspomagającymi wzrost włosa i polepszającymi jego kondycję.

Nie musisz także rezygnować z suszarki i stylizacji włosów. Wystarczy zmienić zwykłą na taką, która zapewnia zimny nadmuch, jonizację i zawiera np tourmalinę, zabezpieczać włosy przez gorącem specjalnymi preparatami i używać szczotek z naturalnego włosia i drewna, które będą delikatniejsze niż szczotki plastikowe i metalowe.

3. reklama
  4. Plyskars

Plyskars Początkująca w BB

Wiecie, że ja nie wiedziałam, że odżywkę należy wcierać na osuszone włosy? Teraz to mnie zaskoczyłyście :szok:

5. Mlyguza

Mlyguza Początkująca w BB

Maska jest na pewno lepsza od zwykłych odżywek.

6. malgorzata.nowak

malgorzata.nowak Początkująca w BB

Ja już od bardzo dawna używam, maski do włosów firmy biowax. Nakładam ją około 2 razy w tygodniu i naprawdę działa. Można ją kupić w prawie każdej aptece.

7. mala_ania

mala_ania Fanka BB :)

nie zakładaj z gory, ze maska sie nie sprawdzi :) trzeba testowac i szukac swojego idealu metodą prob i bledow :) jakie masz dokladnie wlosy? co z nimi nie tak? u mnie najlepiej sprawdza sie seria Botohair z Inoaru, bo po niej mam miekkie wlosy i ladnie lśnią :) wczesniej olejowalam wlosy, ale nie mam do tego cierpliwosci niestety :p

8. Kapustalekka

Kapustalekka Początkująca w BB

Dobre maski do włosów to czasem spory wydatek. Ja proponuję tańszą i sprawdzoną alternatywę w postaci szamponu INSIGHT z naturalnych składników. Mam bardzo delikatne włosy, więc używam szamponu Codzienna Pielęgnacja , który świetnie nawilża, a także myje włosy. Końcówki są odżywione ,a włoski bardzo ładnie pachną :)

9. Migotka11

Migotka11 Zaciekawiona BB

10. reklama

Poleć forum