reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy meldunek noworodka jest ohwiqizkwy7?

BieniekAlicja07

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Maj 2022
Postów
37
Hejka. Dziewczyny od 2 lat nie mam meldunku. Narzeczony ma z rodzicami. Co w takiej sytuacji z noworodkiem ? Czy przy rejestracji nie będzie miał meldunku jak ja ?
Nie chcemy aby był zameldowany przy ojcu , ani nie mamy możliwości zameldowania się w mieszkaniu w którym mieszkamy
 
reklama
Hejka. Dziewczyny od 2 lat nie mam meldunku. Narzeczony ma z rodzicami. Co w takiej sytuacji z noworodkiem ? Czy przy rejestracji nie będzie miał meldunku jak ja ?
Nie chcemy aby był zameldowany przy ojcu , ani nie mamy możliwości zameldowania się w mieszkaniu w którym mieszkamy
W Polsce jest obowiązek meldunkowy. Jak rodziłam córkę kilka lat temu to trzeba było podać adres i tam dziecko "z automatu" miało meldunek. Możesz zadzwonić do urzędu miasta i dopytać.
 
Generalnie adres dziecko dostaje taki jak matka i to idzie z automatu. Ale jeżeli Ty nie jesteś nigdzie zameldowana to chyba dziecko też nie będzie. W Polsce niby jest obowiązek, ale nikt nikogo nie karze za to, że go nie ma.
 
Hejka. Dziewczyny od 2 lat nie mam meldunku. Narzeczony ma z rodzicami. Co w takiej sytuacji z noworodkiem ? Czy przy rejestracji nie będzie miał meldunku jak ja ?
Nie chcemy aby był zameldowany przy ojcu , ani nie mamy możliwości zameldowania się w mieszkaniu w którym mieszkamy
Czy urzędnik Ci odmowil meldunku w miejscu faktycznego zamieszkania? Nie musisz być właścicielem ani nie musisz iść z właścicielem do urzędu. Rozumiem, że nie masz pisemnej umowy najmu ani użyczenia? Najłatwiej jest, jeśli właściciel oświadczy, że zamieszkujesz w jego lokalu. Ale jeśli nie chce tego zrobić, to Ty nadal masz prawo/obowiązek zgłosić się do urzędu gminy i złożyć wniosek o meldunek.
 

Załączniki

  • IMG_20240522_153350.jpg
    IMG_20240522_153350.jpg
    196 KB · Wyświetleń: 13
  • Screenshot_2024-05-22-15-33-28-774_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-22-15-33-28-774_com.android.chrome.jpg
    158,2 KB · Wyświetleń: 11
Generalnie adres dziecko dostaje taki jak matka i to idzie z automatu. Ale jeżeli Ty nie jesteś nigdzie zameldowana to chyba dziecko też nie będzie. W Polsce niby jest obowiązek, ale nikt nikogo nie karze za to, że go nie ma.

Nas babeczka w urzedzie pytala, czy dziecko ma byc zameldowane przy ojcu czy przy matce.
 
reklama
3 lata temu przy rejestracji urodzenia syna nie miałam meldunku, syn został dołączony automatycznie do miejsca zameldowania partnera(uznanie). Miesiąc temu analogiczna sytuacja z córką, tylko ze odwrotną. Mój partner nie ma meldunku, mała jest zameldowana z automatu ze mną, choc mieszkamy 100km od miejsca mojego zameldowania - w urzędzie odmówiono mi zameldowania dziecka pod adresem zamieszkania, oraz powiedziano, że dziecko nie może być niezameldowane.
 
Do góry