reklama

Czy miód dozwolony jest dla niemowląt ???

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez agamal, 18 Maj 2008.

1. agamal

agamal kociara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proszę Was dziewczyny powiedzcie, czy podajecie miód swoim niemowlakom. Mój teść ma pasiekę i w zwiazku z tym posiadam swojski, sprawdzony miód. Jednakże przeczytałam, że dzieciom do pierwszego roku życia nie wolno podawać miodu, gdyż grozi to bardzo poważną chorobą - botulizmem dziecięcym.
    Chciałam podawać synkowi raz dziennie w herbatce odrobinę miodu, raz nawet tak zrobiłam, ale jak przeczytałam o tym botulizmie bardzo się wystraszyłam.
    Dodam że synek bardzo dobrze czuł się po tej herbatce.
    Co o tym myślicie i czy dajecie miód Waszym niemowlakom ?????

2. Aneta1977

Aneta1977 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja dałam kilka razy, w soczku Leon, ale moje "niemowlę" za kilka dni kończy roczek.
    O botuliźmie nie słyszałam, niemniej jednak mam nadzieję, że w takich soczkach miod jest jakoś sprawdzony.

3. reklama
  4. aga_wozniak

aga_wozniak happy mommy... :o)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny dostawać miodu. Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum wytwarzającej w organizmie jad kiełbasiany może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju. Dzieci w wieku 1-4 lat powinny dostawać 7 g (1 łyżeczka) dziennie; dzieci w wieku 5-12 lat powinny spożywać 15-40 g miodu dziennie.

Źródło:Miód po 12 miesiącu

5. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie powinno sie podawac ponizej roku ze wzgledu na botulizm, a poza tym dlatego ze miod jest silnie alergizujacy.

Poleć forum