reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Czy miód dozwolony jest dla niemowląt ???

agamal

kociara
Rozwiązania
0
Proszę Was dziewczyny powiedzcie, czy podajecie miód swoim niemowlakom. Mój teść ma pasiekę i w zwiazku z tym posiadam swojski, sprawdzony miód. Jednakże przeczytałam, że dzieciom do pierwszego roku życia nie wolno podawać miodu, gdyż grozi to bardzo poważną chorobą - botulizmem dziecięcym.
Chciałam podawać synkowi raz dziennie w herbatce odrobinę miodu, raz nawet tak zrobiłam, ale jak przeczytałam o tym botulizmie bardzo się wystraszyłam.
Dodam że synek bardzo dobrze czuł się po tej herbatce.
Co o tym myślicie i czy dajecie miód Waszym niemowlakom ?????

reklama

Aneta1977

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja dałam kilka razy, w soczku Leon, ale moje "niemowlę" za kilka dni kończy roczek.
O botuliźmie nie słyszałam, niemniej jednak mam nadzieję, że w takich soczkach miod jest jakoś sprawdzony.

aga_wozniak

happy mommy... :o)
Miasto
Ocean City, Maryland, United States
Rozwiązania
0
Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny dostawać miodu. Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum wytwarzającej w organizmie jad kiełbasiany może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju. Dzieci w wieku 1-4 lat powinny dostawać 7 g (1 łyżeczka) dziennie; dzieci w wieku 5-12 lat powinny spożywać 15-40 g miodu dziennie.

Źródło:Miód po 12 miesiącu

aneta23

Kwiecień'07, Listopad'08
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Nie powinno sie podawac ponizej roku ze wzgledu na botulizm, a poza tym dlatego ze miod jest silnie alergizujacy.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry