reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy miód dozwolony jest dla niemowląt ???

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Proszę Was dziewczyny powiedzcie, czy podajecie miód swoim niemowlakom. Mój teść ma pasiekę i w zwiazku z tym posiadam swojski, sprawdzony miód. Jednakże przeczytałam, że dzieciom do pierwszego roku życia nie wolno podawać miodu, gdyż grozi to bardzo poważną chorobą - botulizmem dziecięcym.
Chciałam podawać synkowi raz dziennie w herbatce odrobinę miodu, raz nawet tak zrobiłam, ale jak przeczytałam o tym botulizmie bardzo się wystraszyłam.
Dodam że synek bardzo dobrze czuł się po tej herbatce.
Co o tym myślicie i czy dajecie miód Waszym niemowlakom ?????
 
reklama
Ja dałam kilka razy, w soczku Leon, ale moje "niemowlę" za kilka dni kończy roczek.
O botuliźmie nie słyszałam, niemniej jednak mam nadzieję, że w takich soczkach miod jest jakoś sprawdzony.
 
Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny dostawać miodu. Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum wytwarzającej w organizmie jad kiełbasiany może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju. Dzieci w wieku 1-4 lat powinny dostawać 7 g (1 łyżeczka) dziennie; dzieci w wieku 5-12 lat powinny spożywać 15-40 g miodu dziennie.

Źródło:Miód po 12 miesiącu
 
Nie powinno sie podawac ponizej roku ze wzgledu na botulizm, a poza tym dlatego ze miod jest silnie alergizujacy.
 
Do góry