reklama

Czy mleko 2 można podać wcześniej?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Pasibrzuch, 26 Czerwiec 2010.

1. Pasibrzuch

Pasibrzuch Fanka BB :)

Witam, moja córeczka skończyła 5 miesięcy. Urodziła się z wagą 4400g i 57cm, teraz waży ponad 8000g i ma 71cm, więc do małych nie należy :-)
    Przez 4,5 miesiąca karmiłyśmy się mieszanie - obie piersi plus butelka (zresztą już w szpitalu kazali ją dokarmiać, bo piersi opróżniała w momencie, nie miałam żadnych zastojów ani zapalenia) . Potem obraziła się na piersi i została butelka. Do tej pory piła 5-6 razy dziennie po 180ml mleka (co 3 godziny), do tego kaszka, słoiczek z zupką i owoce. Jednak wczoraj wypiła 300ml :szok: Po 180ml był płacz, dorobiłam 120ml i wypiła wszystko w ciągu minuty.
    Czy to możliwe, że potrzebuje już więcej jedzenia? Czy mogę zacząć powoli wprowadzać mleko z oznaczeniem 2?

Ostatnia edycja: 26 Czerwiec 2010
  2. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Ja wprowadziłam wcześniej synkowi "dwójkę". Widziałam, że się nie najada, ciągle by pił, a to też nie dobrze. Dlatego po prostu dałam mu następne mleczko i obserwowałam, jak reaguje. A ponieważ wszystko zmieniło się in plus, to zostałam przy tym rozwiązaniu. Myślę, że możesz spróbować. Jak dziecinka będzie źle reagować, to po prostu odstawisz.

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, w tym wieku można już wprowadzić mleko 2, mleko dla dzieci od 6 m.ż. jest bardziej kaloryczne zwiera też inny skład witamin i minerałów dopasowany do potrzeb dziecka dla którego jest przeznaczone, na pewno nie powinno się wprowadzać mleka "następnego" w pierwszych 3-4 miesiącach życia.

5. Pasibrzuch

Pasibrzuch Fanka BB :)

Dziękuję za odpowiedź :-)

6. jolef

jolef Początkująca w BB

Witaj,

mialam podobny problem z moja coreczka w 5 miesiacu zycia. Pediatra powiedziala, iz nie ma przeciwwskazan do tego, by miesiac wczesniej zmienic mleko na 2, tym bardziej, ze twoje dzieciatko je tez juz inne rzeczy. Oprocz tego polecam dodawac do butelki mleka lyzeczke masla (rozpuscic w goracej wodzie), to powinno dac poczucie sytosci. Ja tak robie wieczorem i funkcjonuje to swietnie. Powodzenia.

7. lanjaa

lanjaa Aga mama Julii

Moja córka akurat takiego apetytu nie ma, bo pije 90-120 ml co 3 godziny ale zmiana mleka na 2 nic nie zmieniła. Radzę ostrożnie w zagęszczaniu mleka itp bo to wszystko bardzo tuczy!!!Może warzywka wprowadz, np. ziemniak też syci.

Poleć forum