reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży?

Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
9
Witam, mam pytanie odnośnie poczęcia dziecka. Mam 26 dniowe cykle, okres trwa 7-8 dni. 20 dnia cyklu współżylam bez zabezpieczenia z wtryskiem w środku. Jakie jest prawdopodobieństwo ze jestem w ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć Dziewczyny, dziś pojawiło się u mnie dziwne, delikatne krwawienie. Właściwie krew wymieszana ze śluzem widoczna na papierze. Do okresu zostały jeszcze trzy dni. Czy to może być krwawienie implantacyjne?
Od jakiegoś czasu planujemy z mężem dziecko, a od trzech miesięcy staramy się pełna para. Z moich ustaleń wynikło ze w danym dniu powinnam mieć dni płodne, ale to dość blisko kolejnej miesiączki stad moje wątpliwości
 
raczej to dziwne, żebyś miała dni płodne na 6 dni przed okresem, zasadniczo okres jest po 14-16 dniach od owulacji (dni płodnych), ale to tylko organizm, mogła się przesunąć owulacja -wiadomo - jeśli cykl Ci się wydłuży o te 8 dni to jest szansa :) Życzę powodzenia - trzymam kciuki!
 
raczej to dziwne, żebyś miała dni płodne na 6 dni przed okresem, zasadniczo okres jest po 14-16 dniach od owulacji (dni płodnych), ale to tylko organizm, mogła się przesunąć owulacja -wiadomo - jeśli cykl Ci się wydłuży o te 8 dni to jest szansa :) Życzę powodzenia - trzymam kciuki!
No właśnie tez wydało mi się to trochę dziwne, ale może akurat się nam udało wstrzelic
 
Generalnie jeśli chcesz zajść to najlepiej współżyć co 2 max 3 dni - wtedy są największe szanse. Jeśli chcesz mieć pewność kiedy masz ovulację kup sobie normalnie w aptece testy ovulacyjne - które pozwolą dokładnie ocenić czy ovulacja jest i kiedy, albo umow się na monitoring cyklu do ginekologa tak około 12 dnia cyklu. trzymam kciuki za powodzenie! :D
 
Generalnie jeśli chcesz zajść to najlepiej współżyć co 2 max 3 dni - wtedy są największe szanse. Jeśli chcesz mieć pewność kiedy masz ovulację kup sobie normalnie w aptece testy ovulacyjne - które pozwolą dokładnie ocenić czy ovulacja jest i kiedy, albo umow się na monitoring cyklu do ginekologa tak około 12 dnia cyklu. trzymam kciuki za powodzenie! :D
Super, dziękuję za rady ☺ Z tym współżyciem co dwa-trzy dni u nas trochę ciężko, bo mąż jest w domu tylko w weekendy Z moich wyliczeń wynika ze kolejna owulacja powinna być koło 18 sierpnia, wiec akurat sobota ☺ Dla pewności kupie test owulacyjny i będziemy działać.
 
Widzisz opacznie zrozumiałam pytanie. Wybacz.
Masz dość krótkie cykle, jak na tak długie miesiączki. Czy zgłaszałaś to lekarzowi? Bo jeśli planujecie ciążę, to warto wybrać się na podstawowe badania.
Mówię po sobie, bo przy takich miesiaczkach moje cykle mają 30-33 dni. I owulacja jesy +/- 14 dni przed. Jeśli druga faza jest krótsza, to gdzieś w homonach jest coś najprawdopodobniej nie tak.
Ale bez obserwacji cyklu, nie jesteśmy Ci w stanie powiedzieć czy jest szansa. Może owulacja się przesunęła i ten cykl byłby dłuższy :) Ale współżycie przed owulacją jak najbardziej może zakończyć się ciążą. Plemniki żyją kilka dni :)
 
reklama
Widzisz opacznie zrozumiałam pytanie. Wybacz.
Masz dość krótkie cykle, jak na tak długie miesiączki. Czy zgłaszałaś to lekarzowi? Bo jeśli planujecie ciążę, to warto wybrać się na podstawowe badania.
Mówię po sobie, bo przy takich miesiaczkach moje cykle mają 30-33 dni. I owulacja jesy +/- 14 dni przed. Jeśli druga faza jest krótsza, to gdzieś w homonach jest coś najprawdopodobniej nie tak.
Ale bez obserwacji cyklu, nie jesteśmy Ci w stanie powiedzieć czy jest szansa. Może owulacja się przesunęła i ten cykl byłby dłuższy :) Ale współżycie przed owulacją jak najbardziej może zakończyć się ciążą. Plemniki żyją kilka dni :)
Nic nie szkodzi ☺ Tak mój lekarz wie ze mam takie cykle, ale twierdzi ze to nic poważnego. Może musiałabym wybrać się do innego dla porównania, bo nie chciałabym żeby to przeszkodziło mi w zostaniu Mamusia
 
reklama
Do góry