reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy mogę coś z tym zrobic????

Dołączył(a)
7 Sierpień 2011
Postów
8
witam,

moja sytuacja wygląda następująco: 2 miesiące temu dowiedziałam się że jestem w ciąży i sprawy tak sie potoczyły że w tym samym czasie zostałam zaproszona na rozmowę o prace. na rozmowie poinformowałam pracodawcę o moim stanie, jednak on stwierdził, że jeśli jestem w stanie pracować i mam taki zamiar to ten fakt mu w niczym nie przeszkadza. dogadaliśmy sie w taki sposób, że przepracuje 2 tyg na próbę, i jeśli się sprawdzę to sporządzimy umowę. czas ten minął, pracodawca był zadowolony jednak ze sporządzeniem umowy zwlekał z tygodnia na tydzień aż w końcu wczoraj mi podziękował za pracę. z nieoficjalnych informacji słyszalam, że ów pracodawca od jakiegoś roku robi taką ,,rotację " po ty by uniknąć płacenia składek.
i teraz takie moje pytanie: czy nie posiadając żadnej umowy na papierze jestem w stanie coś z tym fantem zrobić? chodzi dokładnie o ten okres ochronny kobiet w ciąży. dodam że jestem w 4 miesiącu ciązy i jeśli to by sie przydało to mnóstwo osób może poświadczyć że tam pracowałam.

z góry dziękuje za odpowiedź:)
 
reklama
witam,

moja sytuacja wygląda następująco: 2 miesiące temu dowiedziałam się że jestem w ciąży i sprawy tak sie potoczyły że w tym samym czasie zostałam zaproszona na rozmowę o prace. na rozmowie poinformowałam pracodawcę o moim stanie, jednak on stwierdził, że jeśli jestem w stanie pracować i mam taki zamiar to ten fakt mu w niczym nie przeszkadza. dogadaliśmy sie w taki sposób, że przepracuje 2 tyg na próbę, i jeśli się sprawdzę to sporządzimy umowę. czas ten minął, pracodawca był zadowolony jednak ze sporządzeniem umowy zwlekał z tygodnia na tydzień aż w końcu wczoraj mi podziękował za pracę. z nieoficjalnych informacji słyszalam, że ów pracodawca od jakiegoś roku robi taką ,,rotację " po ty by uniknąć płacenia składek.
i teraz takie moje pytanie: czy nie posiadając żadnej umowy na papierze jestem w stanie coś z tym fantem zrobić? chodzi dokładnie o ten okres ochronny kobiet w ciąży. dodam że jestem w 4 miesiącu ciązy i jeśli to by sie przydało to mnóstwo osób może poświadczyć że tam pracowałam.



z góry dziękuje za odpowiedź:)

A jak długo Pani tam pracowała? Jakie były zasady współpracy (płaca itp.)?
 
dokładnie od 13.07.11 do wczoraj tj 06.09.11.

przyszłam rano do pracy no i od razu podziękowano.

a zasady to nie wiem jakie dokładnie były na myśli. była to kwiaciarnia połączona z zakładem pogrzebowym, byłam tam cały czas sama. wynagrodzenie 6zł na godz brutto. praca od pon do pt w godz 8.00 do 15.00. i sob od 8.00 do 14 zakres obowiązków wiadamy jak w każdej kwiaciarni, do tego obsługa domu pogrzebowego. obowiązków przestrzegałam, wykonywałam najlepiej jak potrafiłam , nie oszukiwałam i nie naraziłam pracodawcy na żadne straty. o ciąży poinformowałam będąc w 2 miesiącu ciąży, obecnie jestem w 4.
 
A jakie składki odprowadzano od wynagrodzenia? Nie ma Pani niczego na piśmie? Jak przekazywano wynagrodzenie?

dokładnie od 13.07.11 do wczoraj tj 06.09.11.

przyszłam rano do pracy no i od razu podziękowano.

a zasady to nie wiem jakie dokładnie były na myśli. była to kwiaciarnia połączona z zakładem pogrzebowym, byłam tam cały czas sama. wynagrodzenie 6zł na godz brutto. praca od pon do pt w godz 8.00 do 15.00. i sob od 8.00 do 14 zakres obowiązków wiadamy jak w każdej kwiaciarni, do tego obsługa domu pogrzebowego. obowiązków przestrzegałam, wykonywałam najlepiej jak potrafiłam , nie oszukiwałam i nie naraziłam pracodawcy na żadne straty. o ciąży poinformowałam będąc w 2 miesiącu ciąży, obecnie jestem w 4.
 
niestety nie były odprowadzane żadne składki. pracodawca zwlekał z jakąkolwiek formą umowy. wszystko było ustnie "z ręki do ręki".
 
dodam jeszcze że kiedy odchodziłam zostałam praktycznie przymuszona do ręcznego spisania oświadczenia dotyczącego faktu, że wynagrodzenie zostało mi wypłacone
 
dokładnie było to cos takigo:

ja niżej podpisana xxx oświadczam że otrzymałam wynagrodzenie w wysokości .... za okres od 01.08 do 31.08. no i w sumie tylko tyle. wiem ze może źle zrobiłam ale zostałam przyparta do muru
 
dokładnie było to cos takigo:

ja niżej podpisana xxx oświadczam że otrzymałam wynagrodzenie w wysokości .... za okres od 01.08 do 31.08. no i w sumie tylko tyle. wiem ze może źle zrobiłam ale zostałam przyparta do muru

To nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy: podaje Pani stawkę wynagrodzenia jako 8 złotych brutto. Jaką stawkę netto Pani dostawała? Czy odprowadzano podatek?
 
reklama
dostawałam 6 zł na rękę i to miała być kwota brutto. ŻADNE składki nie były odprowadzane, pracodawca w żaden sposób nie dokumentował tego ze u niego pracowałam
 
Do góry