reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę dawać dziecku jedznie do zabawy?

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Mam 17 tygodniowego malucha i dzisiaj jak gotowałam, to dałam mu do potrzymania pasek papryki. On go oglądał, pomacał, wsadził do buzi. Przyznam, że pomyślałam, że to fajna zabawa, takie preludium do rozszerzania diety. Ale teraz nie wiem, czy to nie jest w jakiś sposób groźne?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej :)
Zabawa z jedzeniem w 4 miesiącu jest super pomysłem. Tekstury, zapachy, kolory przygotowują dziecko do rozszerzania diety pod względem sensorycznym. Ale jedzenie produktów stałych (połykanie kawałków) w tym wieku jeszcze jest nie wskazane (układ trawienny nie jest przygotowany na taką zmianę, pokarm nie może zostać dokładnie pogryziony i bezpiecznie połknięty), najlepiej zacząć rozszerzanie diety po 6 miesiącu życia od warzyw :)
A mój ma 7,5 msc i nic takiego mu nie mogę dać bo wszystko łyka jak idzie i się krstusi[emoji2356][emoji23]
No właśnie tak zaczęłam się zastanawiać czy on się nie zakrztusi. Oczywiście nie zostawilam go z tym samego ale w sumie jakby to połknął, to moje patrzenie na niego mogłoby nie pomóc. Chyba wstrzymam się do czasu aż będzie siedział :p
 
Hej :)
Zabawa z jedzeniem w 4 miesiącu jest super pomysłem. Tekstury, zapachy, kolory przygotowują dziecko do rozszerzania diety pod względem sensorycznym. Ale jedzenie produktów stałych (połykanie kawałków) w tym wieku jeszcze jest nie wskazane (układ trawienny nie jest przygotowany na taką zmianę, pokarm nie może zostać dokładnie pogryziony i bezpiecznie połknięty), najlepiej zacząć rozszerzanie diety po 6 miesiącu życia od warzyw :)
 
Rozwiązanie
Do góry