reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę już coś kupić dla maleństwa?

Dołączył(a)
19 Październik 2017
Postów
8
Witam was wszystkich. Mam takie pytanie do was mamusie. Jestem aktualnie w 12 tyg ciąży . czy mogę juz cos kupić dla malenstwa , chodziaz jeszcze parę dni do poznania płci dziecka. Ale przechodząc kolo sklepu z ubraniami nie mogę się powstrzymać. No wiecie te zababony . czy jest jakas mamusia co juz ma cos kupione ??
 
reklama
Rozwiązanie
moja babcia mówiła że powinno się poczekać do samego końca, ale pewnie wszystko zależy od tego czy się wierzy w przesądy czy nie :)
moja mama również nie była pocieszona,gdy opowiadałam,że kupiłam to czy tamto... Ale jak już ktoś napisał wcześniej- jak się ma coś stać,to się stanie-nieważne czy już coś kupiłaś czy nie.
Chyba najważniejsze,żeby robić zgodnie z własnym sumieniem i nie stresować się ;*
Hmmm szczerze? Jak ma się urodzić, to się urodzi- czy kupisz coś w dniu pozytywnego testu, dziś, za 3mce czy w 9mcu. Jak masz ciążę stracić, to na pewno nie dlatego, że kupiłaś coś za wcześnie.
Chcesz kupić? Sprawi Ci to radość? Kup. Ciesz się ciążą i nie pozwól nikomu Ci tej radości odebrać:)
 
Ja niektóre rzeczy miłam kupione przed ciaza ( zdarzyła sie okazja,wiec nabyłam. Planowałam dziecko, wiec nie widziałam w tym nic niestosownego. Schowałam i potem miałam jak znalazł). Mysle, ze nie ma co wierzyc w zabobony, bo jeszcze chwila i pod drabina nie przejdziesz, bała bedziesz sie czarnych kotów o myszach nie wspomnę :p, gotować nie bedziesz bo a nóż sie poparzysz. Mnie tez rodzina na kazdym kroku takie rzeczy wygadywała ale naprawde bez przesady.... ja nawet ognisko co weekend latem miałam na ogrodzie i jeszcze śmiałam w nie patrzeć!!!! A córka zdrowa jak ryba :)
Kup jesli masz ochotę i sprawi ci to wielka przyjemnisc a na pewno ci sprawi. Szczęśliwa mama to szczęśliwy bobas. Ciesz sie ciaza, to piękny okres i nikt nie ma prawa ci tego odbierać
Pozdrawiam
 
Mi się wydaje ze są dwie szkoły: 1 sza - nie kupuj za wcześniej żeby nie zapeszać, 2 ga - lepiej kupować na raty, tzn zacząć wczesnie kompletować wyprawkę, żeby potem na raz nie trzeba było dużo wydać. Ja jestem zwolenniczka tej drugiej [emoji6]i wiadomo ze przyszłej mamie ciężko się oprzeć jak widzi różne te śliczne ubranka i zabawki itp.
Baw się dobrze na zakupach [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
reklama
Do góry