reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę już coś kupić dla maleństwa?

Dołączył(a)
19 Październik 2017
Postów
8
Witam was wszystkich. Mam takie pytanie do was mamusie. Jestem aktualnie w 12 tyg ciąży . czy mogę juz cos kupić dla malenstwa , chodziaz jeszcze parę dni do poznania płci dziecka. Ale przechodząc kolo sklepu z ubraniami nie mogę się powstrzymać. No wiecie te zababony . czy jest jakas mamusia co juz ma cos kupione ??
 
reklama
Rozwiązanie
moja babcia mówiła że powinno się poczekać do samego końca, ale pewnie wszystko zależy od tego czy się wierzy w przesądy czy nie :)
moja mama również nie była pocieszona,gdy opowiadałam,że kupiłam to czy tamto... Ale jak już ktoś napisał wcześniej- jak się ma coś stać,to się stanie-nieważne czy już coś kupiłaś czy nie.
Chyba najważniejsze,żeby robić zgodnie z własnym sumieniem i nie stresować się ;*
reklama
Najwazniejsze żebyś była w zgodzie sama z sobą. Zastanów sie czy ty wierzysz w takie przesądy i zabobony. Jeśli nie i hamuje cie tylko gadanie rodziny to sie nie przejmuj i śmiało na zakupy. Ja pamiętam że po ślubie a jeszcze przed ciąża jak dziecko było co najwyzej planem na przyszłośc jak widziałam coś ładnego w sklepie to już chciałam kupować i miec na zaś. Ale mnie akurat powstrzymywało co innego, względy praktyczne bo mieszkalismy w bardzo małym mieszkaniu i zwyczajnie nie miałam gdzie takich rzeczy gromadzic.
 
hej,ja w takie przesądy nie wierzę...
Jak tylko znalazłam coś w sensownej cenie to kupowałam.
Muszę jednak przyznać,że naprawdę drogie rzeczy np. wózek kupiłam dopiero po badaniach w 20 tyg.
Teraz nie muszę się o nic martwić i czekam tylko na mojego dzidziusia ;)
 
moja babcia mówiła że powinno się poczekać do samego końca, ale pewnie wszystko zależy od tego czy się wierzy w przesądy czy nie :)
moja mama również nie była pocieszona,gdy opowiadałam,że kupiłam to czy tamto... Ale jak już ktoś napisał wcześniej- jak się ma coś stać,to się stanie-nieważne czy już coś kupiłaś czy nie.
Chyba najważniejsze,żeby robić zgodnie z własnym sumieniem i nie stresować się ;*
 
Rozwiązanie
Do góry