reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę karmić piersią i stosować Virgan?

Dołączył(a)
9 Październik 2013
Postów
1
Karmię piersią prawie rok. Córka ma 11,5 miesiąca, chcę karmić jeszcze przez przynajmniej pół roku, ale przypałętała mi się paskudna infekcja obu oczu. Okulista zalecił mi krople Difadol (Diclofenacum natricum), maść Floxal (Ofloxacinum) i nieszczęsny Virgan (Ganciclovirum). Przeszukałam internet, korzystałam z laktacyjnego leksykonu leków i po wizycie u okulisty wiem, że mogę spokojnie brać Difadol i Floxal i nadal karmmić, problemem może być Virgan (okulista nie wie, czy można).
Virgan to żel 1,5mg/1g subst. czynnej (ganciclovirum) ja mam go stosować 4 razy dziennie po 1ml w do każdego oka. Tak z prostych wyliczeń mi wynika, że na jedną dawkę (łącznie w obu oczach) stosowałabym 0,3mg samej substancji czynnej, w ciągu doby by to było 1,2mg. Córkę karmię 3-4 razy dziennie, przerwy między karmieniami to przynajmniej 6 godzin.
I tu moje pytanie, czy mogę stosować Virgan i nadal karmić? (Oczywiście żel wpuszczałabym zaraz po karmieniu, tak, żeby między lekiem a karmieniem minęło ok 6 godzin). Niestety na tę moją infekcję nie ma innego skutecznego leku i jeśli okaże się, że nie można łączyć karmienia i Virganu to będę musiała córcię od piersi odstawić na 2-3 tygodnie (tyle trwa leczenie) :(

Bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
jeżeli masz wątpliwości to zapytaj pediatrę, poczytaj też ulotkę leku, czy pisze tam cokolwiek o stosowaniu leku w ciąży? często jest tak ze te leki nie są badane pod kątem ciąży, ale możesz pokazać opakowanie pediatrze i on powinien rozwiać twoje wątpliwości, tak będzie najlepiej bo jak odstawisz córcie na te 3 tyg. to już raczej do piersi nie wróci :-( a szkoda by było
 
Do góry