reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy mogę karmić tylko z jednej piersi?

O!KurkaDomowa

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Mam 28 lat, 3 dzieci i w sumie ponad 3, 5 roku karmienia piersią w sumie. Jest super. Moja najmłodsza pociecha ma 4 miesiące. I tu zaczynają sie schody. Kontrolna wizyta u dermatologa - moje znamię na piersi ma cechy atypii- do wycięcia. Jego pechowa lokalizacja na obwódce brodawki i duży rozmiar wg dermatologów wyklucza karmienie. Decyzja - wycinamy za miesiąc do tego czasu mam wyciszyć laktację.
Płacz, ryk, bo planowałam jeszcze co najmniej rok!
Prosze doradźcie co zrobić. Z jednej strony martwię się o swoje zdrowie, a z drugiej chcę dalej karmić. Czy można wyciszyć laktację tylko w jednej piersi? Czy można wznowić laktację np. po 2 miesiącach?
Jestem zalamana. Nigdy nie karmiłam MM. Umawiam sie do chirurga, może jednak odciaganie palcami nie popsuje rany.

reklama

Aguu

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Można. Karm ta, którą będziesz mogła, a ta druga póki co podawaj jeśli będzie nabrzmiała, by dziecko do ulgi wyssało. Z czasem produkcja w niej się skończy. A dziecku jedna pierś wystarczy.

I na przyszłość - po zabiegu, znieczuleniu, na lekach przeciwbólowych możesz karmić ta zdrowa piersią normalnie.

O!KurkaDomowa

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Można. Karm ta, którą będziesz mogła, a ta druga póki co podawaj jeśli będzie nabrzmiała, by dziecko do ulgi wyssało. Z czasem produkcja w niej się skończy. A dziecku jedna pierś wystarczy.

I na przyszłość - po zabiegu, znieczuleniu, na lekach przeciwbólowych możesz karmić ta zdrowa piersią normalnie.
@Aguu bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Lekarz rodzinny powiedział mi, że to niemożliwe. Mam nadzieję, ze się myli.

Aguu

Rozwiązania
5
Oczywiście że się myli. Lekarz rodzinny nie jest specjalistą od laktacji, jeśli się nie doszkala z własnej kieszeni to ma prawo tego nie wiedzieć.

Aha, dopytaj koniecznie po zabiegu jak tam kanaliki w tej piersi że znamieniem, czy uszkodzone po zabiegu czy udało się ominąć - wtedy jest szansa na relaktację w drugiej piersi.

Mujer

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
Oczywiście, że możesz karmić jedną. Niejedna kobieta tak ma. Często dzieci odrzucają jedną pierś. Jeżeli chodzi o kp to niestety lekarze mało wiedzą. I większość leków możesz brać karmiąc.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry