reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę karmić tylko z jednej piersi?

O

O!KurkaDomowa

Gość
Mam 28 lat, 3 dzieci i w sumie ponad 3, 5 roku karmienia piersią w sumie. Jest super. Moja najmłodsza pociecha ma 4 miesiące. I tu zaczynają sie schody. Kontrolna wizyta u dermatologa - moje znamię na piersi ma cechy atypii- do wycięcia. Jego pechowa lokalizacja na obwódce brodawki i duży rozmiar wg dermatologów wyklucza karmienie. Decyzja - wycinamy za miesiąc do tego czasu mam wyciszyć laktację.
Płacz, ryk, bo planowałam jeszcze co najmniej rok!
Prosze doradźcie co zrobić. Z jednej strony martwię się o swoje zdrowie, a z drugiej chcę dalej karmić. Czy można wyciszyć laktację tylko w jednej piersi? Czy można wznowić laktację np. po 2 miesiącach?
Jestem zalamana. Nigdy nie karmiłam MM. Umawiam sie do chirurga, może jednak odciaganie palcami nie popsuje rany.
 
reklama
Można. Karm ta, którą będziesz mogła, a ta druga póki co podawaj jeśli będzie nabrzmiała, by dziecko do ulgi wyssało. Z czasem produkcja w niej się skończy. A dziecku jedna pierś wystarczy.


I na przyszłość - po zabiegu, znieczuleniu, na lekach przeciwbólowych możesz karmić ta zdrowa piersią normalnie.
 
Można. Karm ta, którą będziesz mogła, a ta druga póki co podawaj jeśli będzie nabrzmiała, by dziecko do ulgi wyssało. Z czasem produkcja w niej się skończy. A dziecku jedna pierś wystarczy.


I na przyszłość - po zabiegu, znieczuleniu, na lekach przeciwbólowych możesz karmić ta zdrowa piersią normalnie.
@Aguu bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Lekarz rodzinny powiedział mi, że to niemożliwe. Mam nadzieję, ze się myli.
 
Oczywiście że się myli. Lekarz rodzinny nie jest specjalistą od laktacji, jeśli się nie doszkala z własnej kieszeni to ma prawo tego nie wiedzieć.

Aha, dopytaj koniecznie po zabiegu jak tam kanaliki w tej piersi że znamieniem, czy uszkodzone po zabiegu czy udało się ominąć - wtedy jest szansa na relaktację w drugiej piersi.
 
Oczywiście, że możesz karmić jedną. Niejedna kobieta tak ma. Często dzieci odrzucają jedną pierś. Jeżeli chodzi o kp to niestety lekarze mało wiedzą. I większość leków możesz brać karmiąc.
 

Podobne tematy

Do góry