reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, czym jest kangurowanie? Dlaczego jest ważne zarówno dla wcześniaków, jak i noworodków oraz niemowląt - rozmawiam z dr nauk o zdrowiu, położną i doradczynią laktacyjną Moniką Jodłowską. Czy wiesz, że masz prawo kangurować po porodzie? Dowiedz się więcej Obejrzyj film i włącz się do rozmowy:)

Opowiedz, jakie ty miałaś doświadczenia. Czy w szpitalu dostałaś maluszka do kangurowania? Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

Ostatnia okazja, żeby wziąć udział i wygrać Eco zestaw- butelkę na sok i ekologiczne woreczki na zakupy! Weź udział

I kończy się konkurs, gdzie można zdobyć Pampersy Nie przegap!

reklama

Czy mogę teraz zrobić test ciążowy ? Takim testem .?

Rozwiązania
0
Witam.
Mogę zrobić teraz o tej godzinie taki test ciążowy?
Tak jak w poprzednim poście 19.03 kochałam się z chłopakiem i na w tedy miałam prawdopodobnie przesunięta owulacje ;)

Minęło już 11 dni. Czy z takich tańszych testów wykarze mi prawidłowy wynik ?

Załączniki

reklama

ankka02

Fanka BB :)
Miasto
Śląsk
Rozwiązania
7
Najpierw bierze tabletkę dzień po, a potem ma nadzieję, że zobaczy dwie kreseczki...
Nie, na test za wcześnie i nie, płyny nie mają wpływu. Największe stężenie beta hcg, czyli hormonu ciążowego jest rano. Dlatego wczesne testy najlepiej robić po wstaniu z łóżka, dopiero później wychodzą niezależnie od pory dnia.
Idź lepiej na te inne fora, bo tu nic dobrego nie usłyszysz. Możesz być w ciąży i pijesz energetyki? Kolejna nieodpowiedzialność.

Angglees

Rozwiązania
0
Witam.
Mogę zrobić teraz o tej godzinie taki test ciążowy?
Tak jak w poprzednim poście 19.03 kochałam się z chłopakiem i na w tedy miałam prawdopodobnie przesunięta owulacje ;)

Minęło już 11 dni. Czy z takich tańszych testów wykarze mi prawidłowy wynik ?
Ja na Twoim miejscu bym sie wstrzymala . Mi najczulszy test pokazal dopiero cien cienia dwa dni przed miesiaczka . Ale kazdy organizm jest inny. Zobacz czulosc tego testu.

bellina

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Najpierw bierze tabletkę dzień po, a potem ma nadzieję, że zobaczy dwie kreseczki...
Nie, na test za wcześnie i nie, płyny nie mają wpływu. Największe stężenie beta hcg, czyli hormonu ciążowego jest rano. Dlatego wczesne testy najlepiej robić po wstaniu z łóżka, dopiero później wychodzą niezależnie od pory dnia.
Idź lepiej na te inne fora, bo tu nic dobrego nie usłyszysz. Możesz być w ciąży i pijesz energetyki? Kolejna nieodpowiedzialność.
Oczywiście, że płyny, a raczej ich ilości mają wpływ na stężenie beta hcg w moczu... Skąd to największe stężenie rano?

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom

werka921

Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
4
Ej ej... Ja widze, że autorka ma lekkomyślne podejście do tematu, ale ona jest młoda i jak widać jeszcze niedojrzała. Wy jesteście dojrzałe (chyba! Bo już zwątpiłam...) i zamiast spróbować coś wytłumaczyc, po ludzku udzielić rad, to nie, plujecie jadem. Niektórzy naprawdę nie mają bliskich osób z którymi mogą na tego typu tematu porozmawiać, a może nie mają też wzorców w domu i wydaje im się, że robią dobrze?
Potem są różne tragedie, bo młode osoby nie maja zadnego wsparcia ani nawet nie mogą w internecie ludzi pytać, bo zostaną zjedzeni...
Kurde, laski... Mialam was za dojrzale i odoowiedzialne osoby, a ta nagonka jest po prostu... Przykra. @MaryH Ty jako jedyna podeszłas do tematu po ludzku, to się ceni...

werka921

Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
4
Do tego dodam, że stawia same "nie zgadzam się" zamiast wysunąć jakieś swoje argumenty. Bo jeśli ktoś bardzo pragnie dziecka, to powinien mieć jakiś plan na przyszłość dla siebie i tego dziecka.
Przytoczę Wam historię mojej przyjaciółki, której córa jest w ciąży, dziewczyna w tym roku kończy 21 lat. Młoda ma 3 tygodnie ciążę młodszą od mojej, a nie ma dla dziecka kompletnie nic, z tego co wiem nie ma pieniędzy żeby teraz coś kupić, wynajmuje z partnerem mieszkanie, do którego wzięli sobie dwa pieski, jeden i drugi są szczeniakami, których kompletnie nie potrafią wychować, do tego wpadli na pomysł, że chyba wezmą jeszcze kota... Przyjaciółka jak mi opowiada, co jej córa kolejnego wymyśliła, to jest bliska płaczu, sama już nie wiem jak ją pocieszać.
Nie wiem czy autorka tych kilku tematów jest równie nieodpowiedzialna i niepoważna, ale wnioskując z jej reakcji na nasze odpowiedzi, to trudno spodziewać się czegoś innego. Zaraz pewnie padnie, że nie znam dziewczyny, jej sytuacji, ale trudno o inną moją reakcję, kiedy ktoś zachowuje się jak pięcioletnie dziecko z argumentem "chcę mieć i tyle" i neguje każde mądrzejsze porady. Trudno mi też nie emocjonować się, bo znam przypadek podobny osobiście.
Ja się w zupełności zgadzam, że to nieodpowiedzialne przecież. Tylko, że tak jak mówię, ja tu nigdzie nie widziałam żadnych rad (oprócz jednej). Sam atak, więc automatycznie sie broni. Już nie mówię tego ze względu na nią tylko na to jeszcze nienarodzone, wielce "planowane" dziecko. Warto przekazać jak to naprawdę wygląda, może zaprzeczy - reakcja obronna, ale potem może przysiadzie i powie w myślach "kurcze, może faktycznie mają rację".. a takim atakiem to nic sensownego się nie wnosi

Rozwiązania
0
Ja na Twoim miejscu bym sie wstrzymala . Mi najczulszy test pokazal dopiero cien cienia dwa dni przed miesiaczka . Ale kazdy organizm jest inny. Zobacz czulosc tego testu.
Dziękuję za odpowiedź. Wyszedł negatywny :/ a czy różne spożycia płynów przez cały dzień ma na to wpływ jakiś? Bo dużo dziś piłam herbaty, energetyków i inne.. :/ bo na innych forach piszą że duże ilości różnych płynów mają na to wpływ :/ Już sama się zgubiłam w tym wszystkim. Mam nadzieję że z czasem zobaczę u siebie te dwie kreseczki :/

Anonimowa19

Rozwiązania
6
Masakra.. Bierzesz tabletke, a dwa miesiące pozniej marzysz o dwóch kreskach? Co, jak ci sie za miesiac odwidzi to po prostu pojdziesz i kupisz sobie tabletki poronne? Zacznij myslec dziewczyno! Mam nadzieje, ze w ciazy nie bedziesz dopóki nie staniesz sie bardziej odpowiedzialna, bo szkoda by było tego maleństwa.

Rozwiązania
0
Masakra.. Bierzesz tabletke, a dwa miesiące pozniej marzysz o dwóch kreskach? Co, jak ci sie za miesiac odwidzi to po prostu pojdziesz i kupisz sobie tabletki poronne? Zacznij myslec dziewczyno! Mam nadzieje, ze w ciazy nie bedziesz dopóki nie staniesz sie bardziej odpowiedzialna, bo szkoda by było tego maleństwa.

Widzę że wcześniej nie czytałaś ze zrozumieniem :) napisałam ze to przez mojego chłopaka ale mniejsza z tym juz. Nauczył się i sam zrozumial. Sam zaczął się starać i mówić o tym, zmienił się zrozumiał co zrobił i tyle,

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Nowe pytania

Do góry