reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogłam w ten sposób zarazić się toksoplazmozą? :(

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam. Jestem pod koniec 13 tc. Na początku ciąży robiłam badania w kierunku toksoplazmozy i okazało się, że nie przechodziłam. Uważam, nie jem surowego.mięsa, warzywa i owoce myję. Jednak wczoraj obierałam brudne od ziemi ziemniaki i zupełnie zapomniałam o tym, że mam spękanąvskórę na dłoniach :(. Często tak mam w okresie jesienno-zimowym, więc jestem do tego przyzwyczajona. Dłonie aż bolą. Nie są to jeszcze pęknięcia do krwi. Czy przez takie uszkodzenia przy obieraniu brudnych od ziemi ziemniaków można xarazić się toksoplazmozą? Kiedy, za jaki czas badanie po tej sytuacji będzie wiarygodne?
 
reklama
Mam nadzieję, bo wiem, że na przykład nie wolno bez rękawiczek wykonywać prac w ogródku. Wyczytałam też, że niektóre kobiety w ciąży obierają ziemniaki w rękawiczkach. Pal licho, gdyby były one myte - jak często się zdarza w marketach, ale one były całe brudne z ziemi :/. No i teraz niestety się stresuję. Myślałam, że podczas ciąży będę się cieszyć tym stanem i będę radosna, a tu co rusz jakiś stres... :(
 
Wydaje mi się że jeżeli dłonie były tylko wysuszone i popekane (ale nie do krwi) to nie ma możliwości na dostanie się bakterii. Ale najlepiej Ci na to pytanie odpowiedzieć ginekolog, jeżeli masz się stresować to zadzwoń do niego i zapytaj o to :)
 
reklama
Do góry