reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogłam zajść w ciąże?

XYZ_1897

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Lipiec 2020
Postów
61
Hej! Bardzo proszę o pomoc!
Sprawa jest taka. Zapomnialam wziąć 24 tabletki Vixpo (22.06) - czyli ostatniej przed czterema placebo.
Plamienie z odstawienia zaczelo się w czwartek (25.06) a zazwyczaj pojawia się piątek/sobota. Trwało ono do wtorku (30.06)

Zbyt późno przeczytałam ulotkę, teoretycznie powinnam zamiast 4 tabletek placebo zażyć od razu pierwsza tabletkę z nowego opakowania, czego nie zrobiłam. Nowe opakowanie rozpoczęłam w sobotę (27.06)

Kochalam się z narzeczonym w niedzielę (21.06) przed pominięciem tabletki, nie doszło do wytrysku w środku ale jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się ejakulatu, oraz we wtorek (30.06) i wtedy doszło do wytrysku w środku.

Jakie jest prawdopodobieństwo że ochrona została zmniejszona? Czy powinnam wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie?
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie. Ja przez kilka miesięcy zamiast normalnego okresu miałam po prostu brązowe plamienie, nawet podpasek nie potrzebowałam, bo wystarczała wkładka.
Mnie właśnie zdarzyło się, że nie miałam okresu i zestresowana poleciałam do lekarza, bo myślałam, że jestem w ciąży i właśnie wtedy lekarz mi powiedział, że przy tabletkach antykoncepcyjnych tak się zdarza, że okres przypomina plamienie i że czasem po prostu tego okresu nie ma
reklama
reklama
Do góry