reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogłam zajść w ciąże?

XYZ_1897

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Lipiec 2020
Postów
61
Hej! Bardzo proszę o pomoc!
Sprawa jest taka. Zapomnialam wziąć 24 tabletki Vixpo (22.06) - czyli ostatniej przed czterema placebo.
Plamienie z odstawienia zaczelo się w czwartek (25.06) a zazwyczaj pojawia się piątek/sobota. Trwało ono do wtorku (30.06)

Zbyt późno przeczytałam ulotkę, teoretycznie powinnam zamiast 4 tabletek placebo zażyć od razu pierwsza tabletkę z nowego opakowania, czego nie zrobiłam. Nowe opakowanie rozpoczęłam w sobotę (27.06)

Kochalam się z narzeczonym w niedzielę (21.06) przed pominięciem tabletki, nie doszło do wytrysku w środku ale jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się ejakulatu, oraz we wtorek (30.06) i wtedy doszło do wytrysku w środku.

Jakie jest prawdopodobieństwo że ochrona została zmniejszona? Czy powinnam wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie?
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie. Ja przez kilka miesięcy zamiast normalnego okresu miałam po prostu brązowe plamienie, nawet podpasek nie potrzebowałam, bo wystarczała wkładka.
Mnie właśnie zdarzyło się, że nie miałam okresu i zestresowana poleciałam do lekarza, bo myślałam, że jestem w ciąży i właśnie wtedy lekarz mi powiedział, że przy tabletkach antykoncepcyjnych tak się zdarza, że okres przypomina plamienie i że czasem po prostu tego okresu nie ma
reklama
No właśnie okres pojawił się zgodnie z planem, ale nie mogę go określić jako prawdziwy okres bo był bez skrzepów czy ciemnej krwi, lekkie plamienie różowe tylko
 
reklama
Dokładnie. Ja przez kilka miesięcy zamiast normalnego okresu miałam po prostu brązowe plamienie, nawet podpasek nie potrzebowałam, bo wystarczała wkładka.
Mnie właśnie zdarzyło się, że nie miałam okresu i zestresowana poleciałam do lekarza, bo myślałam, że jestem w ciąży i właśnie wtedy lekarz mi powiedział, że przy tabletkach antykoncepcyjnych tak się zdarza, że okres przypomina plamienie i że czasem po prostu tego okresu nie ma
 
Rozwiązanie
Do góry