reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogło dojść do zapłodnienia?

"niedomyte" plemniki godzinę po stosunku nie są zdolne do zapłodnienia. Poczytaj o żywotności plemników w niesprzyjających warunkach. Co innego to możliwość ciąży z drugiego stosunku bez zabezpieczenia.
Swoją drogą jestem ciekawa gdzie wyczytałaś, że źle umyty po wytrysku penis może skutkować ciąża.
Wyczytałam, że jeśli niedokładnie się domyje, to to co zostanie może być przeniesione przy kolejnej penetracji. Jako, że nigdy nie myślałam o tym w taki sposób, to stwierdziłam ze warto dopytać, ale z tego co mówicie to nikłe szanse na cokolwiek, wiec jestem spokojna
 
reklama
Wyczytałam, że jeśli niedokładnie się domyje, to to co zostanie może być przeniesione przy kolejnej penetracji. Jako, że nigdy nie myślałam o tym w taki sposób, to stwierdziłam ze warto dopytać, ale z tego co mówicie to nikłe szanse na cokolwiek, wiec jestem spokojna
Ok. Ale co to była za strona? Bo jak podają informacje, że niedomyty plemnik do tego nie "wystrzelony" w czasie wytrysku może cokolwiek zapłodnić i to godzinę po ejakulacji to jest to beznadziejne źródło wiedzy. Jeżeli z czegoś takiego byłaby ciąża to facet powinien gdzieś zgłosić, że ma niezniszczalne plemniki 😅

Poszukaj lepszych źródeł wiedzy. A najlepiej porozmawiaj z ginekologiem.
 
Wyczytałam, że jeśli niedokładnie się domyje, to to co zostanie może być przeniesione przy kolejnej penetracji. Jako, że nigdy nie myślałam o tym w taki sposób, to stwierdziłam ze warto dopytać, ale z tego co mówicie to nikłe szanse na cokolwiek, wiec jestem spokojna
Ale to ze z niedomytego penisami nie będzie ciazy to możesz być spokojna ,ale z 2 stosunku bez zabezpieczenia juz nie koniecznie ,tym bardziej że miałaś dni płodne, a to że nie było końca to nic ,bi w trakcie stosunku uwalnia się też sperma, tylko w małych ilościach, a znam takie co imzaszly w ciąży, mimo że nie było wytrysku
 
Ale to ze z niedomytego penisami nie będzie ciazy to możesz być spokojna ,ale z 2 stosunku bez zabezpieczenia juz nie koniecznie ,tym bardziej że miałaś dni płodne, a to że nie było końca to nic ,bi w trakcie stosunku uwalnia się też sperma, tylko w małych ilościach, a znam takie co imzaszly w ciąży, mimo że nie było wytrysku
Dziękuję za wyjaśnienie. No właśnie szczerze mówiąc to zastanawiam się czy spóźnia mi się miesiączka. Niby powinnam już mieć.
To znaczy nie jestem teraz pewna bo dzisiaj przy podtarciu po zrobieniu siku mialam na papierze śluz z krwią a raczej śluz i różowo czerwone(?) kropeczki w nim. Ale tylko jeden raz tak było, dalej już nic.
Nie wiem czy już mogę to traktować jako początek @ czy mimo wszystko jest sens zrobić test dla pewności
 
Ok. Ale co to była za strona? Bo jak podają informacje, że niedomyty plemnik do tego nie "wystrzelony" w czasie wytrysku może cokolwiek zapłodnić i to godzinę po ejakulacji to jest to beznadziejne źródło wiedzy. Jeżeli z czegoś takiego byłaby ciąża to facet powinien gdzieś zgłosić, że ma niezniszczalne plemniki 😅

Poszukaj lepszych źródeł wiedzy. A najlepiej porozmawiaj z ginekologiem.
Wybacz, już nie pamietam dokładnie strony, ale wychodzi na to, że to niekoniecznie wiarygodne źródło wiedzy w temacie niedomytych plemników :)
 
@ dalej brak…

No ale przecież uprawiałaś seks bez zabezpieczenia więc kompletnie nie wiem czemu bardziej się martwisz prysznicem po pierwszym stosunku, a nie brakiem zabezpieczenia po drugim. O ile nie ma szansy do zajścia w ciąże po prysznicu, o tyle masz 35% szans ze stosunku przerywanego. Dodam jeszcze, że każda owulacja może się przesunąć, a plemniki mają żywotność nawet do 7 dni

Robiłaś betę? Albo chociaż czuły test ciążowy?
 
No ale przecież uprawiałaś seks bez zabezpieczenia więc kompletnie nie wiem czemu bardziej się martwisz prysznicem po pierwszym stosunku, a nie brakiem zabezpieczenia po drugim. O ile nie ma szansy do zajścia w ciąże po prysznicu, o tyle masz 35% szans ze stosunku przerywanego. Dodam jeszcze, że każda owulacja może się przesunąć, a plemniki mają żywotność nawet do 7 dni

Robiłaś betę? Albo chociaż czuły test ciążowy?
Narazie bety nie robię, bo liczę, że to może jakieś obsunięcie. Dzisiaj pojadę po jakiś czuły test do apteki, zacznę od tego.
Tylko zastanawia mnie fakt tego śluzu wczoraj, zdarzyło się to tylko raz i na papierze, na wkładce nic nie ma, a objawy @ jakby się pojawiają, ale ona sama nie
 
Narazie bety nie robię, bo liczę, że to może jakieś obsunięcie. Dzisiaj pojadę po jakiś czuły test do apteki, zacznę od tego.
Tylko zastanawia mnie fakt tego śluzu wczoraj, zdarzyło się to tylko raz i na papierze, na wkładce nic nie ma, a objawy @ jakby się pojawiają, ale ona sama nie

W ciąży można mieć plamienia, bez ciąży też, pierwsze objawy ciąży są identyczne jak objawy zbliżającej się miesiączki. Nie da się na 100% po objawach stwierdzić czy jest ciąża czy jej nie ma, czy to zawirowania hormonalne
 
reklama
W ciąży można mieć plamienia, bez ciąży też, pierwsze objawy ciąży są identyczne jak objawy zbliżającej się miesiączki. Nie da się na 100% po objawach stwierdzić czy jest ciąża czy jej nie ma, czy to zawirowania hormonalne
Ten ryzykowny stosunek był na końcówce stycznia, rozumiem, że już na spokojnie jest sens zrobić test i będzie wiarygodny po takim czasie?
 
Do góry