reklama

Czy moje dziecko nie je za dużo ?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez iwonius, 22 Sierpień 2010.

 1. iwonius

  iwonius

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jestem mamą 2-niej dziewczynki nasz dzienny jadłospis wygląda tak: śniadanie: płatki z mlekiem ok 200 ml, + 1/2 kanapeczki drugie śniadanie: albo kisiel, budyń, jogurt, owoce, lub mus owocowy po drzemka ok 2 godz. Obiad daje je zupy: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, buraczkowa, paprykowa, brokułowo-kalfiorowa ok 300 ml ( Z dodatkiem mięska w kawałeczki) po 4 - 4,5 godz podaje do wyboru: albo kawałek mięska+ warzywa, lub 1 paróweczka z 1/2 kanapeczki, lub coś innego co będzie musiała pomęczyć się z gryzieniem bo ona słabo gryzie i żuje. Na kolacje zjada miseczkę płatków i tu do wyboru: jęczmienne, owsiane, kukurydziane, manna. ok 200 ml W ciągu dnia wypija syropy owocowe( domowej roboty) z wodą mineralą niegazowaną ok 500 ml bo więcej jej się nie chce I mamusie powiedzcie mi czy to aby nie za dużo, zaznaczam że mała ma apetyt i nigdy jeszcze mi niczego na talerzu nie zostawiła nie zjedzonego :) Może powinnam coś zmienić co sądzicie ?
   
 2. pandorka

  pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Troszkę chaotycznie to opisałaś. Spróbuj jeszcze raz i mniejwięcej godziny w jakich je.
   
 3. reklama
 4. iwonius

  iwonius

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jestem mamą 2-niej dziewczynki nasz dzienny jadłospis wygląda tak:
  7:30 śniadanie: płatki z mlekiem ok 200 ml, + 1/2 kanapeczki
  11:30drugie śniadanie: albo kisiel, budyń, jogurt, owoce, lub mus owocowy
  drzemka ok 2 godz.
  15:00Obiad daje je zupy: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, buraczkowa, paprykowa, brokułowo-kalfiorowa ok 300 ml ( Z dodatkiem mięska w kawałeczki)
  godz 19:00 podaje do wyboru: albo kawałek mięska+ warzywa, lub 1 paróweczka z 1/2 kanapeczki, lub coś innego co będzie musiała pomęczyć się z gryzieniem bo ona słabo gryzie i żuje.
  21:00 kolacja miseczkę (250 ml) płatków i tu do wyboru: jęczmienne, owsiane, kukurydziane, manna. W ciągu dnia wypija syropy owocowe( domowej roboty) z wodą mineralą niegazowaną ok 500 ml bo więcej jej się nie chce, czy to aby nie za dużo, zaznaczam że mała ma apetyt i nigdy jeszcze mi niczego na talerzu nie zostawiła nie zjedzonego :) Może powinnam coś zmienić co sądzicie ?
   
 5. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Witam.Moim zdaniem dziecko je zupełnie prawidłowo tylko owoców bym podawała więcej.Napisz jeszcze ile waży i ile ma wzrostu.
   
 6. iwonius

  iwonius

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Córcia waży 14 kg a wzrostu ma 97 cm, przy porodzie ważyła 3950 g a wzrostu miała 57 cm, jest pogodna i bardzo ruchliwa, wszędzie jej pełno
   
 7. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Waży zupełnie prawidłowo i jest dość wysoka jak na dwulatkę bo moja ma 3,5 roku ma 100 cm,waży 19,5 kg i ma też baaardzo duży apetyt.
   
 8. izonia

  izonia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  myślę ze dieta twojego dziecka jest prawidłowa.dzieci w tym wieku powinny jesc 5 posiłków dziennie,więc wszystko jest ok.:-)
   

Poleć forum