reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy moje dziecko urodzi się zdrowe?

Dołączył(a)
17 Styczeń 2020
Postów
2
Chciałabym rozwiać moje wątpliwości... Mam 23 lata. Ostatni okres miałam 12 października. We wtorek miałam wizytę u ginekologa, który potwierdził ciążę i określił jej wiek na 12-13 tygodni. Powiedział, że z tego, co widzi na USG to płód rozwija się prawidłowo, serduszko bije poprawnie. Lekarz zapisał mi witaminy z kwasem foliowym. Nigdy ich nie brałam, gdyż nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Czasem napiłam się piwa bezalkoholowego (0,5 %)W grudniu wypiłam z chłopakiem kilka lampek wina (9 %). Za kilka dni jedno piwo (4 %). W Sylwestra tylko dwa małe łyczki wina musującego. Dziś byłam na badaniu krwi. Czasem napiłam się Pepsi czy Coca-Coli. We wtorek kolejna wizyta u ginekologa. Mam nadzieję, że z moim dzieckiem będzie wszystko dobrze, że będzie zdrowe... Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji? Martwię się o swoje maleństwo.
 
reklama
Rozwiązanie
Nie wiedzac o ciazy wypiłam połówkę piwa. Duszkiem. Powinnam się zorientować bo w pierwszej ciazy piwo za mną chodziło jak głodny pies za rzeźnikiem. Ale to bylojeszcze na grubo przed miesiączka...jakis drugi tydzień. Synek zdrowy, różowy i okragly.
Jak miałam 19 lat zaszłam w pierwszą ciążę, 1/10 ostatnia miesiączka, pod koniec cyklu ugryzienie psa, antybiotyk, okres nie przyszedł, sądziłam że to całe zdarzenie i leki tak zawirowały, test zrobiłam dopiero kiedy kolejny już w grudniu się nie pojawił a ja zaczęłam miewac straszna zgagę wieczorami, chciało mi sie ciągle spać itd ciąża była ostatnią rzeczą o której pomyślałam wtedy. Między czasie wiadomo piwko jakieś było i też się później przejmowałam. Co prawda był to 10tc nie 12 ale tak czy siak życie jest różne, nie zawsze wie się o ciąży od samej owulacji i planuje (tak było w przypadku mojej drugiej ciąży:p). Co się stało to się nie odstanie, teraz dbaj o siebie i słuchaj lekarzy, do 13+6tc masz czas na pierwsze prenatalne USG,
 
reklama
Jak miałam 19 lat zaszłam w pierwszą ciążę, 1/10 ostatnia miesiączka, pod koniec cyklu ugryzienie psa, antybiotyk, okres nie przyszedł, sądziłam że to całe zdarzenie i leki tak zawirowały, test zrobiłam dopiero kiedy kolejny już w grudniu się nie pojawił a ja zaczęłam miewac straszna zgagę wieczorami, chciało mi sie ciągle spać itd ciąża była ostatnią rzeczą o której pomyślałam wtedy. Między czasie wiadomo piwko jakieś było i też się później przejmowałam. Co prawda był to 10tc nie 12 ale tak czy siak życie jest różne, nie zawsze wie się o ciąży od samej owulacji i planuje (tak było w przypadku mojej drugiej ciąży:p). Co się stało to się nie odstanie, teraz dbaj o siebie i słuchaj lekarzy, do 13+6tc masz czas na pierwsze prenatalne USG,
Ma Pani zdrowe dziecko? 😉
 
Stało się jak się stało nie ma co teraz tego roztrząsać. Ja sama strasznie się upilam nie wiedząc o ciąży, ale to był 4 tydzień. Dla pocieszenia znam kobietę, która nie dość, że miała 40 lat to jeszcze całą ciąże paliła i piła (4-pak wieczorem musiał być). Urodziła zdrowe bliźnięta, teraz mają już 11 lat. Oczywiście jej zachowanie jest godne najwyższego potępienia, ale jak widzisz to o niczym nie przesądza. Poza tym nie wypilaś kosmicznych ilości, więc tym bardziej nie popadalabym w paranoję. A Cola? Nienawidzę, nie piję, ale w każdej z obydwu ciąż miałam na to mega zachciankę i pozwalała sobie czasem. To nie zbrodnia [emoji6]. Życzę zdrowego dzidziusia i spokojnej ciąży.
 
Nie wiedzac o ciazy wypiłam połówkę piwa. Duszkiem. Powinnam się zorientować bo w pierwszej ciazy piwo za mną chodziło jak głodny pies za rzeźnikiem. Ale to bylojeszcze na grubo przed miesiączka...jakis drugi tydzień. Synek zdrowy, różowy i okragly.
 
Rozwiązanie
Do góry