reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możliwe jest zapłodnienie w ten sposób?

purpose

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Luty 2017
Postów
21
Hej, zadawałam już tu niedawno pytanie i spotkałam się z wielkim zrozumieniem i pomocą, liczę, że tym razem również mogę na Was liczyć :) Nie chodzi jednak o mój przypadek ani o żadne koleżanki, lecz o zwykłą ciekawość. Naczytałam się dużo o preejakulacie i zaczęłam się zastanawiać czy gdyby podczas seksu oralnego doszłoby do pocałunków, po których mężczyzna ślini palce i wkłada je do pochwy/odwdzięcza się oralnie to czy byłaby możliwa ciąża? Jakie prawdopodobieństwo w dni płodne? Czytałam, że z tym preejakulatem nie dokońca wiadomo czy są w nim plemniki czy nie... No ale czy po połączeniu ze śliną by przeżyły? Usta nie są raczej sprzyjającym środowiskiem.... Co o tym myślicie???
 
reklama
reklama
A co ma gotowość do współżycia z chęcią dowiedzenia się czegoś? :D
Co do książki, nie wiem co w niej jest, jednak jeżeli coś zostało wydane w 1978 roku to myślę że jeżeli jest tam zawarte coś o antykoncepcji, biologii, biochemii czy fizjologii człowieka to po blisko 40 latach wiedza może być już nieaktualna (np w zakresie żywotności plemników albo genetyki rozrodu, enzymach występujących w ślinie lub budowy samego plemnika).
 
A co ma gotowość do współżycia z chęcią dowiedzenia się czegoś? :D
Co do książki, nie wiem co w niej jest, jednak jeżeli coś zostało wydane w 1978 roku to myślę że jeżeli jest tam zawarte coś o antykoncepcji, biologii, biochemii czy fizjologii człowieka to po blisko 40 latach wiedza może być już nieaktualna (np w zakresie żywotności plemników albo genetyki rozrodu, enzymach występujących w ślinie lub budowy samego plemnika).
Wiesz co profesor Mirosław Wielgos prezes PTG i rektor WUM oraz dr Beata Wróbel dopisali w tej książce Z punktu widzenia aktualności Sztuki Kochania rozdział o antykoncepcji.

Jak to moja mama po przeczytaniu tej książki stwierdziła, ze to nie ta sama książka co kiedyś jest bardzo dużo dopisane.
 
reklama
Do góry