reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możliwe że to ciąża?

Dołączył(a)
21 Maj 2021
Postów
7
Witam,
Potrzebuje porady. 30 kwietnia uprawiałam seks i był to teoretycznie dzień płodny, 14 dzień cyklu. Mówię teoretycznie ponieważ nie miałam objawów typu ból brzucha oraz krwawienie, a miewam je co miesiąc od kilku lat w połowie cyklu. Aktualnie jestem w 36 dniu cyklu, okresu brak, objawów brak. Zrobiłam 3 testy, 2 pierwsze 18 dni po stosunku i 3 20 dni po stosunku. Na wszystkich gruba 1 kreska, bez cienia drugiej. Czy możliwe, że jestem w ciąży? A może ktoś ma doświadczenia z cyklem bezowulacyjnym a w konsekwencji bez okresu? Moje cykle są 30 dniowe.
Pozdrawiam
 
reklama
W ciąży nie jesteś. Bo u jak? Skoro prezerwatywa nie pękła m testy po takim czasie są wiarygodne. Bardzo możliwe, że okres ci się zatrzymał że stresu. Dla własnego komfortu idź na betę. Jak zobaczysz na papierze, że ciąży nie ma to i @ przyjdzie 🙂

A cykl bezowulacyjny nie oznacza braku krwawienia. Są kobiety, które regularnie miewają krwawienia, a owulacji nie.
 
Po takim czasie już powinny wychodzić jeśli byłabyś w ciąży. Dla pewności zrób betę, ale skoro stosunek był w prezerwatywie to myśle, ze szanse są naprawdę małe
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😊wiem, że moje pytanie brzmi jak z serii "wszystko wskazuje, że nie a ta i tak pyta..." 😊Ale spóźniający się okres to dla mnie zupełna nowość, u mnie cykle są raczej jak w zegarku. Pewnie dlatego przychodzą mysli o pękniętej prezerwatywie, czego nie zauważyliśmy albo o 3 trefnych testach.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😊wiem, że moje pytanie brzmi jak z serii "wszystko wskazuje, że nie a ta i tak pyta..." 😊Ale spóźniający się okres to dla mnie zupełna nowość, u mnie cykle są raczej jak w zegarku. Pewnie dlatego przychodzą mysli o pękniętej prezerwatywie, czego nie zauważyliśmy albo o 3 trefnych testach.
Większość z nas spóźniający się okres kojarzy odrazu z ciąża :) zawsze jest albo iskierka nadziei albo ziarenko strachu 😄
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😊wiem, że moje pytanie brzmi jak z serii "wszystko wskazuje, że nie a ta i tak pyta..." 😊Ale spóźniający się okres to dla mnie zupełna nowość, u mnie cykle są raczej jak w zegarku. Pewnie dlatego przychodzą mysli o pękniętej prezerwatywie, czego nie zauważyliśmy albo o 3 trefnych testach.

Regularnosc cykli nie ma nic do tego.
Tak samo fakt, „ze zawsze takie mam”.
Ja mam regularne okresy ale raz na jakiś czas miewam opoznienie. Pomimo faktu, ze nic się nie dzieje. Ani się nie staram o dziecko.
Organizm to nie perfekcyjna maszyna, miewa swoje zachwiania.
 
To racja, sama zdaje sobie sprawę, że przez ponad 20 lat miesiączkowania nie mam okresu 15 dnia każdego miesiąca 😊 dziwi mnie już chyba bardziej brak jakichkolwiek objawów nadejścia okresu. Dodając do tego stosunek w połowie cyklu, jakiej minimalne krwawienie w dniu spodziewanej miesiączki i ból brzucha (zupełnie jak przy owulacji) trochę mnie wystraszylo. A czytałam, że opóźnienie owulacji może wystąpić, ale o kilka dni a nie 2 tygodnie.. Mam nadzieję, że nie miałam aż takiego pecha, że 3 testy się myliły.
 
To racja, sama zdaje sobie sprawę, że przez ponad 20 lat miesiączkowania nie mam okresu 15 dnia każdego miesiąca 😊 dziwi mnie już chyba bardziej brak jakichkolwiek objawów nadejścia okresu. Dodając do tego stosunek w połowie cyklu, jakiej minimalne krwawienie w dniu spodziewanej miesiączki i ból brzucha (zupełnie jak przy owulacji) trochę mnie wystraszylo. A czytałam, że opóźnienie owulacji może wystąpić, ale o kilka dni a nie 2 tygodnie.. Mam nadzieję, że nie miałam aż takiego pecha, że 3 testy się myliły.
Owulacja może przesunąć się o 2 czy 3 tygodnie. Takie rzeczy się zdarzają. W grudniu miałam owu w 39 dc (standardowo mam owu ok 16 dc). Jeśli obecnie masz objawy owulacji takie jak obserwujesz zwykle, to być może właśnie masz owu i @ przyjdzie za ok 2 tygodnie.
 
reklama
Owulacja może przesunąć się o 2 czy 3 tygodnie. Takie rzeczy się zdarzają. W grudniu miałam owu w 39 dc (standardowo mam owu ok 16 dc). Jeśli obecnie masz objawy owulacji takie jak obserwujesz zwykle, to być może właśnie masz owu i @ przyjdzie za ok 2 tygodnie.
Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to uspakaja, oznaczało by to, że na okres muszę zaczekać jeszcze tydzień, zatem mam czas. Oczywiście wpadłam niesamowicie i robię rzeczy, które z boku uznałabym za niedorzeczne 😅znalazłam dziś test sprzed 2 dni i zerknęłam na niego. Niestety, zobaczylam nam druga bardzo bladą kreskę. Zdaje sobie sprawę, że nie wolno odczytywać testów po kilkudziesięciu godzinach 😅 ale mózg podpowiada co innego dlatego pobiegłam po testy ciążowe (tak, nie jeden tylko 2 😅) jestem w tej chwili już po zrobieniu 5. Wyszedł negatywny. Obiecałam sobie, że zrobię jutro rano już ostatni raz test i kończę z tym. Niestety naczytałam się historii o tym jak testy dawały wynik dopiero po 40 dc i teraz mam rozkmine w głowie 😅
 
Do góry