reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możliwe, żeby to była ciąża?

Też tak miałam. Szyjka nagle się skróciła, miałam nie dotrwac do 37 tygodnia. A moja przekora, jak już mogła wyjść, to urodziła się w 39 tygodniu :) Wiem jak leżenie może wejść na głowę. Doskonale cię rozumiem, bo też byłam w tym miejscu. Teraz też leżę. Z synem na piersi, bo inaczej jest ryk (problemy z brzuszkiem) ;)
To udało Ci się ładnie dotrwać 🙂 Ja odliczam dni do 25 tygodnia ciąży, a w 26 tygodniu wizyta u lekarza. Trochę się boję co wyjdzie na tej wizycie, jeśli po drodze nic się nie wydarzy. Oj tak, ile można leżeć, chciałoby się gdzieś wyjść, bo ładna pogoda, a nie wolno. Chyba, że pod blok na ławkę 😂 No ale co zrobić, trzeba jakoś dać radę 💪 Powodzenia i zdrówka życzę 🙂
 
reklama
O
A udało mi się pojechać na kilka dni nad morze, więc staram się odpoczywać. Ogólnie to brałam Augmentin na te bakterie w moczu i trwa posiew czysty. Po powrocie sprawdzę CRP. A tak to powoli :)

A jak u Ciebie?
O to fajnie, odpoczywaj 🙂 Może w końcu będziesz miała unormowane te CRP.

Ja w 36 tygodniu, dziś byłam na wizycie, jest rozwarcie na około 1,5 cm. Mam jeszcze tydzień brać luteine dopochwowo, później jeszcze się oszczędzać. Jeśli jakimś cudem uda mi się dotrwać do 39 tygodnia to wtedy już mogę szaleć 😂, ale lekarz twierdzi, że raczej do terminu 1 sierpnia nie donoszę.
 
O

O to fajnie, odpoczywaj 🙂 Może w końcu będziesz miała unormowane te CRP.

Ja w 36 tygodniu, dziś byłam na wizycie, jest rozwarcie na około 1,5 cm. Mam jeszcze tydzień brać luteine dopochwowo, później jeszcze się oszczędzać. Jeśli jakimś cudem uda mi się dotrwać do 39 tygodnia to wtedy już mogę szaleć 😂, ale lekarz twierdzi, że raczej do terminu 1 sierpnia nie donoszę.
To trzymam kciuki i faktycznie oszczędzaj sie❤.

Co do mojego CRP to jeśli po antybiotyku nie spadnie to już nie wiem. Ale nie robiłam od razu po odstawieniu, bo podobno nie ma sensu i trzeba chwilę odczekać. Miejmy nadzieję że już będzie ok bo ciągle coś. Powiem szczerze że dluzy mi się ten czas - z jednej strony to już 16t5d, z drugiej chciałabym już być na tym etapie co Ty :)
 
To trzymam kciuki i faktycznie oszczędzaj sie❤.

Co do mojego CRP to jeśli po antybiotyku nie spadnie to już nie wiem. Ale nie robiłam od razu po odstawieniu, bo podobno nie ma sensu i trzeba chwilę odczekać. Miejmy nadzieję że już będzie ok bo ciągle coś. Powiem szczerze że dluzy mi się ten czas - z jednej strony to już 16t5d, z drugiej chciałabym już być na tym etapie co Ty :)
Dzięki. Jestem już ciekawa jak ten mój malec będzie wyglądał 😁

Zleci szybko, już prawie półmetek. Później będzie z górki 🙂 Trzymam kciuki żeby wyniki były dobre.
 
No właśnie ja mam wątpliwości i nie wiem czy mi się już w oczach nie mieni. ;) Nigdy nie widziałam u siebie nawet cienia, a tutaj coś jednak jest.
ja tez uważam że jest pozytywny, przy zagnieżdżaniuu tez czasem występuje plamienie/krwawienie. Nie rob nic na własna rękę, zrób test/testy w kolejnych dniach i na spokojnie pójdź do lekarza, ja poszłam bardzo wczesnie w 2 tyg od zapłodnienia, już było widać pęcherzyk ciazowy potem tylko kontrola czy pojawia się p. Ciążowy dalej zarodek itp
 
Branie luteiny przed USG, na którym widać pęcherzyk może być niebezpieczne, gdyż może np. podtrzymać CP.
Ja bym uważała z taką profilaktyką, bo można sobie zrobić szkodę.
Lepiej idź na betę i progesteron już teraz.
Ja również nie polecam brania progesteronu na własną rękę. Sama tak zrobiłam bo chciałam nie mieć cyklu na straty a chorowałam na Covid i nie miałam jak pojechać do gin. Gdy zaczęłam brać progesteron dostałam takiego plamienia że nie wiedziałam co robić czy jechać do gin czy na pogotowie..
 
ja tez uważam że jest pozytywny, przy zagnieżdżaniuu tez czasem występuje plamienie/krwawienie. Nie rob nic na własna rękę, zrób test/testy w kolejnych dniach i na spokojnie pójdź do lekarza, ja poszłam bardzo wczesnie w 2 tyg od zapłodnienia, już było widać pęcherzyk ciazowy potem tylko kontrola czy pojawia się p. Ciążowy dalej zarodek itp

Odpowiadasz na post sprzed ponad 3 miesięcy.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, bo nie wiem czy to nie kolejna panika. Otóż zaczęło mnie boleć w kroczu, nie jest to silny ból, ale od dwóch dni czuję. Wizyta u gina w środę. Czy może być coś z szyjka macicy? Strasznie się boję jej skrócenia, nie wiem dlaczego, mimo że dwa tygodnie temu byłam na kontroli i miała około 40 mm.

Co może być przyczyną takiego bolu? Dodam że czuje jakby takie napieranie - miałam to już wcześniej i mówiłam lekarzowi podczas wizyty i wszystko było ok. Czy taki ból może być od zaparc, z którymi się borykam?
 
Do góry