reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Imama z moich notatek po przeczytaniu tego forum mam takie informacje:"Podobno dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na zaplanowanie płci dziecka i wpływa na wszystkie powyższe czynniki. Przy planowaniu dziewczynki musi być bogata w wapń i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Dietę należy rozpocząć na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykładowe produkty spożywcze można znaleźć tutaj: Planowanie plci. Należy jeść jak najwięcej gorących posiłków – obniżają pH. "

Stąd nastawiłam się na diete najbardziej. Ale dużo słyszałam o tym forum amerykańskim. Sama nie czytałam jeszcze. Dziękuje za artykuł chętnie go przeczytam :)
A jak wyglądają Twoje starnia? Niestety nie kojarzę kto jaką metodę obrał było tu dużo forumowiczek wiec nawet nie strałam sie zapamiętać. Ale wiem, że są osoby które robiły wszystko na dziewczynkę a mają chłopca lub odwrotnie kojarze: mame 2 córek która robiła wszystko by 3 był syn a nie dlugo ma termin porodu i bedzie jadnak dziewczynka ;)
 
reklama
Aleksandra jak najbardziej to na tym polega ta dieta z rownież amerykańskiego forum ale o nazwie ingender. Tutaj dziewczyny chyba tylko na tym bazują
Ja lubie i dużo czytam. I ja sie do tego nie stosuje gdyż sa to info z 2011 roku i praktycznie wogole nie aktualizowane a dziewczyny z genderdreaming (konkurencji) zaczęły analizować i modyfikować założenia IG, gdyż one stosując ta wlasnie diete miały dzieci przeciwnej płci dopiero po zastosowaniu innych metod maja córki. Dla mnie przemawiają badania i ogólnie naukowe uzasadnienia a tak naprawdę te z IG sa bezpodstawne dlatego ich osobiście nie biorę pod uwagę. Uważam ze i tak żadna metoda nie daje 100% wiec złotego środka i tak nie ma. Ale wg GD to 75-80% w statystykach na dziewczynkę mnie przekonało.
Moje założenia w skrócie:
Dieta nisko białkowa i nisko tłuszczowa- ogólnie dużo pisania Alr chodzi o dolne granicy normy w odżywianiu tak aby nie było nam "za dobrze", wszystko to co zaburza płodność to na dziewczynkę.
Czwiczenia a dokładnie to spalanie tkanki mięśniowej i tłuszczowej, utrata wagi
-obniżanie cukru we krwi czyli to co z IG (ale to "wynalazła" dziewczyna z GD a moderatorki z IG to poprostu podłapały) brak śniadań, 2-3 posiłki dziennie i dodałam cynamon tez ostatnio
Kawa i aspartam czyli cola zero, a wiem ze na IG to znowu kawy zabraniają ale to ze względu na przyswajalność magnezu
Na pH i jony nie patrze bo badania pokazują ze nie ma czegoś takiego w badaniach
Odstęp czas bądź częstotliwość staranek pokazuje ze najważniejszy jest jeden stosunek w dniach płodnych.
Suplementacja to moj moj na obniżenie testosteronu bierze lukrecję na zmianę z szyszkami chmielu kwas foliowy a No i ekstrakt z liści oliwy
Ja biorę tylko Vitex na cykl do tego kwas foliowe i pije herbatę miętowa na obniżenie testosteronu
Podobno wit C owszem zmienia pH ale powoduje ze nasienie jest "mocniejsze" a to niby sprzyja znów chłopczyka.
Dużo tego kochana jest. To tak ogólnie. Ale wiadomo jak stosujesz te metody to absolutnie tego nie zmieniaj. Ja próbuje tego obecnie jestem 8 tyg na diecie. Chce do 12 dobić i wtedy staranka


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuje Ci bardzo musze kilka razy przeanalizować ten wpis :) Trzymam kciuki by udalo sie z dziewczynką :) To kiedy będzie pierwszy cykl starań- kwiecień? Bo wnioskuje, że pewnie będzie jeden stosunek w dni plodne? Chyba najbardziej zaintrygowałaś mnie z witaminą C bo byla pewna ze mąż powinien ja brać a tu informacja ze moze wzmocnić plemnik. Na spokojnie musze przeanalizować to co napisałas :)
 
No Aleksandro ja serio bardzo dużo czytałam. Miałam w sumie czas bo mam syna w przedszkolu i 9miesiecznego który dość dobrze sypia. Przygotowywałam sie i czytałam jakos od listopada a jak w styczniu dostałam pierwszy @ po porodzie to wzięłam sie za diete. Na początku maz tez brał wit C i żurawinę (których tak naprawdę nie mozna brać razem bo to niebezpieczne) ale z czasem poprzeanalizowaniu odstawił a zamienił to wlasnie na ten ekstrakt z liści oliwy, jest to dość nowe ale dziewczyny które robią selekcje płci zauważyły ze przy suplementacji tego lepsze wyniki były w wyłapaniu zdrowych plemników X niż przed suplementacja.
Sudafed tez tu polecają ale lepiej spisują sie i podobno bezpieczne sa tabletki na alergie typu zyrtec przed staraniami.
Po polsku szukałam artykułów ale niestety te teorie naukowców nawet na Wikipedii sa tylko w jezyku angielskim.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A No i planujemy staranka w kwietniu ale zobaczymy jak to bedzie. Bo niestety nie mam pewności czy dostanę @ bo karmie jeszcze piersią. Prawdopodobnie bedziemy stosować metodę co 4 dzien po @. I wtedy powinno sie trafić wlasnie na jeden stosunek w płodne.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze planowania,Ja Wam dorzuce jeszcze Acard i piwo:p No i mozna podnies sobie progesteron przed owu bo to tez na dziewczynkę.

Millo kurcze mam nadzieje ze owu jednak poczeka! Daj znac co tam u gina!:)
 
Maziajka No tyle jest tych opini ze cieżko sie połapać. Ja nie biorę juz b6 bo podobno wlasnie to w niektórych przypadkach skutkowało chłopcami. Niby lepiej wszystko mieć obniżone: testosteron estrogen i wlasnie progesteron tez. Ale wiadomo nic pewnego- ja nie ryzykuje.
Acard hmmm wlasnie czytam i wychodzi ze to aspiryna taka. Na waśnie GD dziewczyny stosują baby aspirin i mozliwe ze to to samo.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze planowania,Ja Wam dorzuce jeszcze Acard i piwo:p No i mozna podnies sobie progesteron przed owu bo to tez na dziewczynkę.

Millo kurcze mam nadzieje ze owu jednak poczeka! Daj znac co tam u gina!:)
O, to ja juz po tym acardzie i piwie na bank mam dziewczynki i to ze trojaczki hihi. Tak na poprawę humoru ;)

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba wlasnie Acard ma podobny sklad jak Aspiryna,Ja bralam 3 cykle.B6 tez brałam.Zlotego srodka niestety nie ma kazda musi wybrac swoja droge:).

Antonia no przeca nie razem:D:D:D:D::D piwo ma szyszki chmielu w sobie a to podobno dziolchowe jest:D ja tam mysle ze to piwo jest kluczowe;D:D:D:D piwo jest dobre na wszystko:D
 
reklama
Chyba wlasnie Acard ma podobny sklad jak Aspiryna,Ja bralam 3 cykle.B6 tez brałam.Zlotego srodka niestety nie ma kazda musi wybrac swoja droge:).

Antonia no przeca nie razem:D:D:D:D::D piwo ma szyszki chmielu w sobie a to podobno dziolchowe jest:D ja tam mysle ze to piwo jest kluczowe;D:D:D:D piwo jest dobre na wszystko:D
A ja stosuje razem :-) tazn rano acard a wieczorem pifko :-)

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry