reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja biorę witaminki, trochę dietę stosuję dziewczynkową, ale nie tak restrykcyjnie. U mnie jest problem bo mój mąż na wyjeździe i rzadko w ogóle jest okazja do starań:( W tym miesiącu powinna być szansa, ale nie wiem zobaczymy. Mój plan to raz lub dwa razy blisko owulacji.
 
reklama
Andzelisia suplemenfacji magnez,castangus,wapno swansona, accidum folicum( ten na recepte ), acard, wit C, Wit B6.
Seks codziennie od poniedzialku do piatku owu byla wieczorem w czwartek.Piwko dla mnie i meza
 
Monia No to akurat mąż przyjedzie na staranka. Dobrze ze nie miałaś wcześniej owu a tak spokojnie napewno przyjdzie! Ja jednak będzie działać co 4 dzień bo wkoncu wracam samolotem w środę wiec dostosowałam się żeby jednak trafić na owu. Szkoda mi było cyklu wiec skróciłam urlop w Polsce.
Ja również alkoholowo ale akurat czerwone wytrawne winko hehe
Aleksandra jasne! Tyle tych informacji sprzecznych ze naprawdę nie ma sensu aż tak się zadręczać i kombinować. Stres akurat przy staraniach jest najgorszy. Mi znowu się myła nicki na A. M już opanowałam [emoji6]



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Imama własnie sie zastanawiam nad testosteronem meza, bo może stad te problemy czasem w łozku sie biora, za mało go ma, ponoc niedobór wpływa na obnizoną potencję, a stary nie jest az tak, by miało to jakos wpływac 37letek hmmm i wiecznie ospały, wymeczony, wykluczyłam cukrzyce, ale kto wie,widzicie ja nawet nie moge tak zaplanowac seksy codziennie czy co drugi, bo nigdy u nas nie wiadomo czy problem nie wyniknie w łozku nie miał tak nigdy cos ostatnio nawala jego sprzet :( stad te stresy, spiecia... przepraszam musialam sie wyzalic :/
Monia to kciuki trzymam:)
 
Ostatnia edycja:
Ana nigdy nie wiadomo. Wyobraź sobie ze takie same przypuszczenia miała moja siostra z tym ze oni nie planują dzidziusia. Teraz jak byli w Polsce zbadał i wyszło ze ma niski ale w normie i tez właśnie maja takie problemy. Ale wiesz jak to jest ciężko faceta wysłać do jakiegoś lekarza. Ale warto zbadać, to akurat zwykle badanie krwi.
Chociaż nie wiadomo czy to to bo możliwe ze stres związany z presja bo ty poddenerwowana i później mąż się przejmuje.
A on ma akurat 25 lat wiec wiek tu nie ma znaczenia. Czasem zła dieta bądź inny czynnik ma wpływ.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No Imama czego to się nie robi dla staranek, nawet urlop skróciłaś he he
Piwko czy winko wskazane na odstresowanie, bo stres przy staraniach niewskazany:)

Ana rzeczywiście może zbadać testosteron, różnie to może być, ale myślę że nie jest to związane z wiekiem, bo przecież nie jest jeszcze stary ;) Powiem Ci że u mojego też się to zdarzyło kilka razy, ale bardziej po spożyciu za dużej ilości alkoholu i raz normalnie parę miesięcy temu jak go przycisnęłam z działaniem, a on nie był jeszcze gotowy na to. Ana może twój za bardzo się spina na wykonaniu zadania ;)
 
Mg Wit C witB i wapno 2 razy dziennie a reszta po 1 tabl.dziennie

Ale u nnie chyba glownie facet zadzialal bo strasznie sie poci w robocie...nie raz mowil ze mu sie jajka gotowaly haha no i uraz jadra mial.
 
reklama
Dla zainteresowanych na dziewczynkę :)

Jest 7 czynników wpływających na płeć dziecka: pH, minerały, dieta, hormony, suplementy, odległość od owulacji, jony. Bardzo ważny jest też śluz ale wzięcie pod uwagę przy staraniach wszystkich podanych powyżej 7 czynników spowoduje, że śluz będzie odpowiedni. Jeśli tak się jednak nie stanie to należy zwracać uwagę by przy staraniach o chłopca śluz był rzadki i rozciągliwy a przy staraniach o dziewczynkę kremowy aż do suchego.

Podobno dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na zaplanowanie płci dziecka i wpływa na wszystkie powyższe czynniki. Przy planowaniu dziewczynki musi być bogata w wapń i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Dietę należy rozpocząć na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykładowe produkty spożywcze można znaleźć tutaj: Planowanie plci. Należy jeść jak najwięcej gorących posiłków – obniżają pH.

Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna łykać kobieta:
- wapń w postaci cytrynianu wapnia (nie węglanu wapnia gdyż ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapń obniża pH
- magnez 300 mg dziennie (ten w postaci cytrynianu czy asparaginianu jest lepiej przyswajalny jak tlenek magnezu)
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniża pH
- tabletki żurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg świeżych owoców dziennie, obniżają pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmować ją w preparacie typu B-Complex gdyż witaminy B powinny być ze sobą w równowadze, nadmiar jednych może powodować niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 może być przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszające preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuż przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszające, kwaśne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mężczyzna powinien łykać Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyżej), witaminę C, żurawinę.

Co ho hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o dziewczynkę to powinnaś mieć niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron, Twój partner powinien mieć niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty mające wpływ na hormony to np. LicoRice Root (mężczyzna powinien łykać 450 mg 3 razy dziennie, może brać tylko 6 miesięcy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy, ten specyfik podobno obniża u mężczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna łykać dziennie 320 mg, podobno obniża testosteron i estrogeny a podwyższa progesteron, należy łykać tylko do owulacji, nie należy brać jeśli zażywa się Clomid).

Optymalne pH dla starających się o córkę jest następujące:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH śluzu szyjkowego)
- dla mężczyzny: 7-7.5 (pH spermy)
Niskie pH śluzu unieruchamia ogonki plemników z chromosomem Y i i ponadto sprzyja dodatniej polaryzacji komórki jajowej.

Metoda O+12:
Kobieta, która opracowała metodę O+12 miała 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metodą Shettles'a, doczekała się córki stosując właśnie "wynalezioną" przez siebie metodę, robiła badania i podobno na 41 kobiet stosujących tą metodę 37 poczęło córki a 4 chłopców, co daje 90% skuteczności. Ta metoda ma większa skuteczność jak metoda Shettlesa. Należy zachować wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni a następnie odbyć jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyż można lepiej kontrolować swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzień na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH może np. podnieść się w nocy kiedy będziemy spać i nie będziemy nawet o tym wiedzieć. Najpierw należy wyczekiwać pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie należy robić z rana gdyż po nocy zawsze będzie LH w moczu. Jeśli test wychodzi pozytywny to owulacja może nastąpić w przedziale 8-48h. Należy teraz rozpocząć obserwację śluzu oraz szyjki macicy. W czasie owulacji zazwyczaj śluz jest rozciągliwy a szyjka miękka (jej wysokość może być jednak różna u różnych kobiet więc nie należy brać jej pod uwagę). 12 godzin po owulacji szyjka zaczyna się robić twarda a śluz zmienia się z płodnego na kremowy bądź od kremowego do suchego. Starania powinny być w przedziale O+12 do O+20. Zaleca się mierzenie temperatury gdyż to jedyny sposób by określić czy owulacja wystąpiła. Po staraniach należy zadbać o niskie pH. Należy zrobić kwaśną irygację 1 godzinę przed staraniami jeśli pH wynosi 5 lub powyżej, co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. 4 godziny po stosunku należy włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyć bez wyjmowania go z osłonki/aplikatora) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy utrzymywać pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastąpi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebytą owulację).

W metodzie Shettlesa przy planowaniu córki należy starać się 2-3 dni (nie więcej, badania pokazały, że przy większym odsunięciu rodziło się już więcej chłopców) przed owulacją i utrzymywać niskie pH aż do owulacji (należy zatem często sprawdzać pH i w razie co je obniżać). Należy tą metodę połączyć z dietą, suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rośnie, śluz o cechach płodnego ma wysokie pH i sprzyja poczęciu chłopca – przy planowaniu córki należy zatem zadbać o niskie pH aż do owulacji (trzeba je jeszcze pilnować przez kilka godzin po niej) gdyż nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacją może się zdarzyć, że w okolicy owulacji pH wzrośnie, komórka jajowa zatem naładuje się ujemnie i przyciągnie męskie plemniki (które to podobno żyją tak samo długo jak żeńskie i są tak samo szybkie, główne założenia powstałej kilka dekad temu metody Shettlesa, mówiące o tym, że męskie plemniki żyją do 24 godzin a żeńskie dłużej oraz, że męskie są szybsze, zostały obalone). Bardzo skuteczną metodą jest metoda „O+12”. W metodzie tej należy zachować wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni a następnie odbyć jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyż można lepiej kontrolować swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzień na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH może np. podnieść się w nocy kiedy będziemy spać i nie będziemy nawet o tym wiedzieć.

Aby wysuszyć śluz o konsystencji białka jaja można łykać Sudafed. Należy go połknąć minimum godzinę przed współżyciem a w okolicach samej owulacji nawet co 4 godziny.
Irygacje:
Do wody destylowanej należy dodawać tyle soku z limonki by pH roztworu wyniosło 2 (babydust z forum in-gender robiła roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki). Roztwór musi postać minimum 10 minut. Zaleca zrobić irygację godzinę przed staraniami jeśli pH jest wyższe jak 4-4,5 i występuje śluz płodny. Należy ją zrobić irygatorem albo strzykawką (należy je powoli i delikatnie opróżniać z roztworu), najlepiej w pozycji leżącej by uzyskać najlepszy efekt. Przed staraniami można robić irygację np. ze strzykawki 12 ml, należy wymyć śluz płodny. Co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. Nie trzeba robić irygacji przed staraniami jeśli pH jest poniżej 4,5 i nie ma śluzu o cechach płodnego. 4 godziny po stosunku można włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy umieścić roztwór wody z limonką w plastikowym kubeczku a następnie umieścić w nim tampon ale nie wyjmując go z plastikowego aplikatora. Kiedy tampon nasiąknie to należy wyjąć go z kubeczka i włożyć - należy to zrobić ostrożnie by nie wypłynęła sperma.

Wartość pH mierzymy albo przy pomocy pasków pH do śluzu (np. firmy Merck) albo przy pomocy miernika cyfrowego (ten drugi jest niezbędny gdy w śluzie występuje "low ionic strength" - wówczas paski pH nie działają a wskazują cały czas ten sam, zazwyczaj niski wynik, "LIS" może się pojawić przy niewłaściwych proporcjach Ca:Mg, powinny one wynosić 2:1). Zaleca się mierzyć pH bardziej zasadowego śluzu szyjkowego, śluz na ściankach pochwy ma często dużo niższe pH.

Przy staraniach o dziewczynkę zaleca się albo codzienne współżycie albo minimum 7-dniową abstynencję (wówczas podobno bardzo spada w spermie ilość plemników). Mniejsza ilość plemników występuje też wieczorem w porównaniu do poranka. Starania powinny być bez kobiecego orgazmu – podnosi on pH.

Zalecane są gorące kąpiele i prysznice brane przez mężczyznę.

Należy unikać rano dużej ilości cukru w krwi (dobrze zatem nie jeść śniadań albo jeść takie z niska ilością węglowodanów).

I na koniec o wpływie jonów. Dodatnie sprzyjają poczęciu chłopca a ujemne - dziewczynki. Wiosną jest troszkę więcej jonów - jak +, latem jest jeszcze więcej jonów -, jesienią już troszkę więcej jonów + a zimą najwięcej jonów +. Od pełni księżyca do 1 dnia przed nowiem jest więcej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pełnią więcej jonów -. Tak więc starając się latem w czasie nowiu i po nim mamy większe na dziewczynkę. Można też zakupić sobie biżuterię z turmalinu emitującą cały czas jony ujemne.

Inne czynniki emitujące jony ujemne: poruszające się powietrze, woda nad morzem, wodospady, góry, ogień, nów, wapń, magnez, prysznic, rośliny, zbiorniki z rybami, fontanny, wentylatory, lato, asparagus pierzasty, lampy solne, małe fontanny domowe, biżuteria z hematytu i różowego kwarcu, lasy sosnowe, świece z wosku pszczelego, żwawy spacer na świeżym powietrzu, ametyst, turmalin, kwarc dymny, onyks, sauna, węgiel drzewny, poruszająca się woda, jony ujemne są naturalnie produkowane przez wiatr i deszcz, ogrzewanie wodą, olejki: bergamotowy, cedrowy, eukaliptusowy, grejpfrutowy, lawendowy, cytrynowy, mandarynkowy, pomarańczowy, patchouli, z drzewa sandałowego.

Do produktów zalecanych w diecie chłopczykowej (których należy jeść jak najmniej planując dziewczynkę) należą m.in. seler, pomidory (wszystkie rodzaje), marchewki amsterdamskie (tzw. karotki), brzoskwinie, gruszki, mięso (ale nie ryby), ziemniaki (są bardzo bogate w potas), morele, banany, jabłka, czereśnie, ananasy, pomarańcze, arbuzy, cukinia. Należy jeść jak najwięcej gorących posiłków gdyż działają zakwaszająco. Z herbat zalecana jest tylko miętowa. Dieta dziewczynkowa nie tylko dostarcza Ca i Mg ale także zakwasza i podnosi poziom progesteronu. W diecie dziewczynkowej zalecane są takie produkty jak: mleko (najlepiej znaleźć takie z niską zawartością potasu ...tylko że z reguły na opakowaniu nie zaznaczają tego), jogurty, kefir, truskawki i maliny, guma do żucia bez cukru, ser parmezan, jajka, biały ser, chleb o niskiej zawartości sodu, ryby (należy ugotować w 500 ml wody by zredukować ilość sodu), por, zielona fasolka, ogórki, niskosodowy majonez, żurawina (świeża lub suszona), biały ryż, płatki kukurydziane, ryż dmuchany, jagnięcina/baranina (polędwica), piersi z kurczaka, nie należy jeść czerwonego mięsa ponieważ podnosi testosteron.
 
Do góry