reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dziękuję za odpowiedz:) ja mam na dniach usg, zobaczymy co się dzieje, zrobiłam hormony na początku cyklu tarczycowe, prolaktyna, estradiol itp a w 22 dc progesteron i wyszło w normie, ale niepokoi mnie to, że:
1. jak już paski owu są pozytywne to ten stan rzeczy utrzymuje się na testach dobrych kilka dni a na moje powinny być później po skoku lh negatywne
2. Jestem prawie 2.5 roku po porodzie i odkąd okres wrócił od półtora roku mam nieregularne cykle (przed ciążą były równo co 28 dni a teraz raz 25 raz 30 dwa razy 28 itd)
4. od dwóch cykli mam 2 doby normalny okres a potem dwie mega skąpo.
5. mam 35 lat
6. ja tu marzę o córce a zaczynam się obawiać czy w ogóle zajdę w ciążę czy już nie za późno (z synkiem zaszłam od razu, ale wszystko było jak w zegarku)

Teraz mam okres i zacznę 2cs, w poprzednim było po razie codziennie i nic.
Sądziłam głupio, że nie zajście w ciążę wiąże się z nietrafieniem w owu a jak się jej nie ominie to ciąża jest pewna o ja głupia :/

Kochana odejmę tylko z licznika 4 lata i każdą obawę mam taka sama. ;)
No i u nas leci 6cs.
 
reklama
Rena-chan jeszcze napiszę Ci ze u mnie to jeden dzień @leć A potem 2 dni skapo i tyle. Także te cykle u mnie hmmm byle jakie A zaskoczyło. Ja sobie dawalam 8 cykli prób potem się przebadać pójdę tak sobie mówiłam .
 
Dotarłem na miejsce, zdążyłem już zagrać mini mecz z moim 4 letnim Chrześniakiem...wyobraźcie sobie, ile pozytywnych emocji miałem i mam nadal w sobie, łezka się nie raz w oku zakreciła :-) nie mogę doczekać się jutra ;-) Ż dziś znów sama od siebie oznajmiła, że chciałaby bobodziałania o kolejną dzidzie za rok :-D zapytałem niby obojętny, czy rzeczywiście chce tak szybko, spotkałem się tylko ze zdziwieniem "no a co Ty nie chcesz???!!!" ehh...cóż zrobić, tylko czekać :-) dobrej nocy Staraczki
 
dziękuję za odpowiedz:) ja mam na dniach usg, zobaczymy co się dzieje, zrobiłam hormony na początku cyklu tarczycowe, prolaktyna, estradiol itp a w 22 dc progesteron i wyszło w normie, ale niepokoi mnie to, że:
1. jak już paski owu są pozytywne to ten stan rzeczy utrzymuje się na testach dobrych kilka dni a na moje powinny być później po skoku lh negatywne
2. Jestem prawie 2.5 roku po porodzie i odkąd okres wrócił od półtora roku mam nieregularne cykle (przed ciążą były równo co 28 dni a teraz raz 25 raz 30 dwa razy 28 itd)
4. od dwóch cykli mam 2 doby normalny okres a potem dwie mega skąpo.
5. mam 35 lat
6. ja tu marzę o córce a zaczynam się obawiać czy w ogóle zajdę w ciążę czy już nie za późno (z synkiem zaszłam od razu, ale wszystko było jak w zegarku)

Teraz mam okres i zacznę 2cs, w poprzednim było po razie codziennie i nic.
Sądziłam głupio, że nie zajście w ciążę wiąże się z nietrafieniem w owu a jak się jej nie ominie to ciąża jest pewna o ja głupia :/
Ja bym powiedziala, po tym co napisalas, zebys poszla na monitoring cyklu, bo mnie to moze wygladac na cykle bezowulacyjne.
Badz dobrej mysli, pojdz do gina, a noz szybciutko zajdziesz :) A 35 lat to nie jest jakis zacny wiek, glowa do gory :)
 
dzięki dziewczyny, troche żałuję, że tak późno się za wszystko wzięłam, ale cała się poświęciłam dziecku i zapomniałam o sobie. Powinnam ta wahania sprawdzić wcześniej. Trochę mi smutno, bo wszyscy troje jesteśmy z lipca a drugi bidulek już nie będzie:( Wiem to głupie, nie powinno to mieć znaczenia.... tak sobie marzyłam o idealnej rodzinie:p
 
dzięki dziewczyny, troche żałuję, że tak późno się za wszystko wzięłam, ale cała się poświęciłam dziecku i zapomniałam o sobie. Powinnam ta wahania sprawdzić wcześniej. Trochę mi smutno, bo wszyscy troje jesteśmy z lipca a drugi bidulek już nie będzie:( Wiem to głupie, nie powinno to mieć znaczenia.... tak sobie marzyłam o idealnej rodzinie:p
Wcale nie glupie. Kazdy ma jakies wyidealizowane marzenia. Grunt, to zaakceptowac, ze nie zawsze wszystko jest doskonale i takie, jakie bysmy sobie zyczyli :)
 
dzięki dziewczyny, troche żałuję, że tak późno się za wszystko wzięłam, ale cała się poświęciłam dziecku i zapomniałam o sobie. Powinnam ta wahania sprawdzić wcześniej. Trochę mi smutno, bo wszyscy troje jesteśmy z lipca a drugi bidulek już nie będzie:( Wiem to głupie, nie powinno to mieć znaczenia.... tak sobie marzyłam o idealnej rodzinie:p
I tak będzie idealna
Ważnezevsię wzięłaß za sprawdzanie siebie i to duży krok do przodu może calkie nie jest źle tylko czasu trzeba bo wiadomo że nawet u zdrowych par do roku starania tak zakładają lekarze ze to normalne
A życie Cię pozytywnie zaskoczy
 
@mis0890 z córką też zagrasz a potem i z synkiem i może z jeszcze jednym. Mój sąsiad taki ma skład córka 8,syn 5 i jeszcze jeden malutki 3mies.

@rena-chan ja starsza od ciebie o rok i też z obawami, ale ostatnio nie myślę o tym.
Cykle mi się skrocily po 2porodzie do 25 dni i wyczytałam że to objaw zbliżającej się menopauzy. Nie wiem nie sprawdzałam u lekarza. Póki co mam nadzieję że się udało, dziś 4dpo za parę dni testuje A i też planuje działania na nowy cykl.
 
reklama
@mis0890 z córką też zagrasz a potem i z synkiem i może z jeszcze jednym. Mój sąsiad taki ma skład córka 8,syn 5 i jeszcze jeden malutki 3mies.

@rena-chan ja starsza od ciebie o rok i też z obawami, ale ostatnio nie myślę o tym.
Cykle mi się skrocily po 2porodzie do 25 dni i wyczytałam że to objaw zbliżającej się menopauzy. Nie wiem nie sprawdzałam u lekarza. Póki co mam nadzieję że się udało, dziś 4dpo za parę dni testuje A i też planuje działania na nowy cykl.
Wiem, wierzę w to bardziej głęboko i dziękuję za miłe, budujące słowa :-) tak a propos moim rozważań - tu na Podhalu brat szwagra starał się typowo na córkę i we wrześniu powitali 4 synka :-) może więc starać się odwrotnie?
 
Do góry