reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Osoby, które znam i mają synów z owulacji właśnie tak robiły, długa przerwa, a potem raz, ale za to konkretnie hehe :) dokładnie tak jak napisałaś. U mnie problem jest taki, że śluz w ogóle nie pokrywa się z owulacją, "pik" na testach owulacyjnych dostaje w ostatni dzień przeźroczystego i wodnistego śluzu, a owulacja wypada jak tego śluzu już nie ma. Dlatego u mnie sugerowanie się samy śluzem nie wystarcza, bo wprowadza mnie w błąd. Będę musiała porozmawiać o tym z moim ginekologiem.
U mnie jeszcze gorzej:) sluz jest np 13-15dzien,potem już kremowy,a pik na testach dopiero 1 7-18dzien
 
reklama
@Megi_Meg niby gdzieś czytałam że na chłopca trzeba wstrzymać się tydzień przed owu z [emoji3590] i tylko strzelić raz a dobrze [emoji4] my za każdym razem strzelaliśmy po raz, synka tak mega na czuja, nawet byłam pewna że się spoźniliśmy... W tym cyklu czekałam tylko na przezroczysty śluz, więc zobaczymy [emoji4][emoji4]

Suplementuję tylko podstawę czyli Pregna Start, ale zajadam się pomidorami i piję dużo coli [emoji16] Męża nie katuję bo nie chcę go stresować niepotrzebnie.
Potwierdzam,u mnie tak właśnie było.
 
Dziś podczas wertowania miliona stron w internecie, natrafiłam na coś takiego.
"Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych rozwiązali nasze wątpliwości odnoście planowani płci. (...) W przypadku ciąży, w wyniku których urodziły się dziewczynki, średnia długość fazy folikularnej wynosiła 17,6 dnia, w przypadku chłopców – 15,4 dnia. Były to dane istotne statystycznie, więc wniosek nasunął się jeden: Długość fazy folikularnej jest związana z płcią dziecka – w przypadku faz krótkich częściej rodzą się chłopcy, a długich – dziewczynki. Dlaczego tak się dzieje?
  1. Jajeczko w krótkiej fazie folikularnej jest bardziej reaktywne na plemniki niosące Y niż X
  2. Żywotność zapłodnionego jaja jest różna w zależności od płci płodu z powodu różnic w macicy (zależnych, a jakże, od długości fazy folikularnej) bądź od zróżnicowanego (zależnie od płci) odrzucania jaja po implantacji
  3. Różne właściwości śluzu szyjkowego czy wydzieliny jajowodowej wynikające z procesów hormonalnych, na skutek różnej długości fazy folikularnej, mogą prowadzić do oddzielenia plemników z chromosomem Y od tych z chromosomem X.
Nie mam pojęcia ile jest w tym prawdy, ile jest nie, w moim przypadku się zgadza, ale może to czysty przypadek. Wkleiłam to, w formie ciekawostki.
 
Dziś podczas wertowania miliona stron w internecie, natrafiłam na coś takiego.
"Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych rozwiązali nasze wątpliwości odnoście planowani płci. (...) W przypadku ciąży, w wyniku których urodziły się dziewczynki, średnia długość fazy folikularnej wynosiła 17,6 dnia, w przypadku chłopców – 15,4 dnia. Były to dane istotne statystycznie, więc wniosek nasunął się jeden: Długość fazy folikularnej jest związana z płcią dziecka – w przypadku faz krótkich częściej rodzą się chłopcy, a długich – dziewczynki. Dlaczego tak się dzieje?
  1. Jajeczko w krótkiej fazie folikularnej jest bardziej reaktywne na plemniki niosące Y niż X
  2. Żywotność zapłodnionego jaja jest różna w zależności od płci płodu z powodu różnic w macicy (zależnych, a jakże, od długości fazy folikularnej) bądź od zróżnicowanego (zależnie od płci) odrzucania jaja po implantacji
  3. Różne właściwości śluzu szyjkowego czy wydzieliny jajowodowej wynikające z procesów hormonalnych, na skutek różnej długości fazy folikularnej, mogą prowadzić do oddzielenia plemników z chromosomem Y od tych z chromosomem X.
Nie mam pojęcia ile jest w tym prawdy, ile jest nie, w moim przypadku się zgadza, ale może to czysty przypadek. Wkleiłam to, w formie ciekawostki.
U mnie chyba się nie zgadza jak dovrze rozumiem bo najmłodszy w 7tc wygladal na 5tc czyli ta faza musiała się mocno wydłużyć *owulacja przesunąć *(bo lutealna faza jest stala)
Ale tak się chyba mówi ogolnie że jak dziecko mniejsze (czyli później zapłodnienie czyli przesunieta owulacja)
to będzie dziewczynką
 
U mnie chyba się nie zgadza jak dovrze rozumiem bo najmłodszy w 7tc wygladal na 5tc czyli ta faza musiała się mocno wydłużyć *owulacja przesunąć *(bo lutealna faza jest stala)
Ale tak się chyba mówi ogolnie że jak dziecko mniejsze (czyli później zapłodnienie czyli przesunieta owulacja)
to będzie dziewczynką

U nas póki co to by się zgadzało. Chłopcy zawsze szli do przodu! ZAWSZE!
A teraz dzidzia od początku mniejsza. Nawet zdarzało sie ze o cały tydzień w tył i podejrzewamy [emoji178]
 
Jeju dziewczyny...szalony wypadek-wpadek? nam się wczoraj zdarzył:yes:...11dc...;) co tu teraz zrobić? o_Onie nudzę się w tym życiu, miłego wtoreczku:D
 
reklama
Do góry