reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam ;)
Ja starałam się uważać na dietę, stosunek przeważnie kilka dni przed do dwóch dni przed ovu i pozytywne myślenie, że będzie dziewczynka. Gdy zobaczyłam 2 kreski byłam pewna,że to będzie ONA ;) No i jak się okazało, potwierdzone przez kilku lekarzy, za 8 tygodni będzie z nami dziewczynka ;)
 
reklama
Witam ;)
Ja starałam się uważać na dietę, stosunek przeważnie kilka dni przed do dwóch dni przed ovu i pozytywne myślenie, że będzie dziewczynka. Gdy zobaczyłam 2 kreski byłam pewna,że to będzie ONA ;) No i jak się okazało, potwierdzone przez kilku lekarzy, za 8 tygodni będzie z nami dziewczynka ;)

Witam i gratuluje :)
Ja już po wszystkim jak spojrzałam na test ciążowy i na aplikację na telefonie, która mi pokazała, że starań w ogóle nie było w czasie owulacji, to byłam pewna, że będzie dziewczynka i tak się stało, ale na każdym USG miałam nadzieje, że jednak zobaczę siusiaka.
 
Dziękuję i również gratuluję:)
Mi w 15 tc lekarka powiedziała, że podejrzewa chłopaka, mąż był w niebowzięty ;) Jednak od razu powiedziała, że to takie gdybanie 50/50 jest. W kolejnych badaniach wyszła już córka i zostało do dziś:) Mąż na początku był trochę zawiedziony ale szybko przyzwyczaił się z tą myślą i teraz się doczekać "swojej Księżniczki" nie potrafi ;)
 
Dziękuję i również gratuluję:)
Mi w 15 tc lekarka powiedziała, że podejrzewa chłopaka, mąż był w niebowzięty ;) Jednak od razu powiedziała, że to takie gdybanie 50/50 jest. W kolejnych badaniach wyszła już córka i zostało do dziś:) Mąż na początku był trochę zawiedziony ale szybko przyzwyczaił się z tą myślą i teraz się doczekać "swojej Księżniczki" nie potrafi ;)

Tyle, że moja córka skończyła już 3 latka :)
U nas w 13 tyg ogólnie nie było widać nuba, potem USG miałam chyba w 15 tyg, to dziecko było odwrócone i była pępowina między nogami, dopiero ok 20 tyg lekarz stwierdził, że na 100 % dziewczynka, ja trochę byłam zawiedziona, dla męża było to zupełnie obojętne i ciągle powtarzał, że mnie nie rozumie, "dziecko to dziecko" Po woli planujemy drugie i ja zdecydowanie chcę syna ! dla męża znowu obojętne, mówi, że chciałby w sumie drugą córkę, ale bez ciśnienia, i śmieje się, że nie wie czy wytrzymałby pod jednym dachem z dorastającym synem.
 
Tyle, że moja córka skończyła już 3 latka :)
U nas w 13 tyg ogólnie nie było widać nuba, potem USG miałam chyba w 15 tyg, to dziecko było odwrócone i była pępowina między nogami, dopiero ok 20 tyg lekarz stwierdził, że na 100 % dziewczynka, ja trochę byłam zawiedziona, dla męża było to zupełnie obojętne i ciągle powtarzał, że mnie nie rozumie, "dziecko to dziecko" Po woli planujemy drugie i ja zdecydowanie chcę syna ! dla męża znowu obojętne, mówi, że chciałby w sumie drugą córkę, ale bez ciśnienia, i śmieje się, że nie wie czy wytrzymałby pod jednym dachem z dorastającym synem.


No ja dopiero w pierwszej ciąży :)
My nie mieliśmy problemu, bo na każdej wizycie mała pięknie pokazywała co ma między nogami :D Jedyny minus, nie mamy zdjęć ładnych z USG normalnego i 3D bo niestety buzi nie chce pokazać :( Za każdym razem tak się obrócić, że nie ma szans ładnego zdjęcia wykonać :( W przyszłym tyg mam kolejny termin, więc modlę się by tym razem się udało, bo im później tym ciężej podobno..
 
U nas podobna sytuacja. W 12tyg nub wg większości dziewczynkowy, teraz w 15tc pępowina miedzy nogami... ale lekarz nic nie mówił, że widzi siurka. Wiec dalej czekamy w niecierpliwości. Mamy nadzieje, ze jak zawitam w 19 tyg to w końcu nam się dzidzia ukaże!
 
U nas podobna sytuacja. W 12tyg nub wg większości dziewczynkowy, teraz w 15tc pępowina miedzy nogami... ale lekarz nic nie mówił, że widzi siurka. Wiec dalej czekamy w niecierpliwości. Mamy nadzieje, ze jak zawitam w 19 tyg to w końcu nam się dzidzia ukaże!

No to trzymamy kciuki! :)
 
Jeszcze słyszałam, że jak jest mała różnica wiekowa między dziećmi, to płeć lubi być ta sama. Nie zawsze, ale jest większe prawdopodobieństwo. Wsumie w przypadkach które znam, tak jest.
 
Jeszcze słyszałam, że jak jest mała różnica wiekowa między dziećmi, to płeć lubi być ta sama. Nie zawsze, ale jest większe prawdopodobieństwo. Wsumie w przypadkach które znam, tak jest.

A ja chciałam w przeciągu 2 lat starać się o Chłopaka :) To chyba będę musiała odpuścić :o
 
reklama
@Megi_Meg do mnie też teoria o czasie współżycia najbardziej przemawia, dlatego się martwię że podziałaliśmy za szybko haha, ale u mnie owu lubi być rano... No zobaczymy [emoji4][emoji4][emoji4]

@Jumka witaj [emoji4]

Mój lekarz płeć potwierdzał mi w 17tc i w obu przypadkach miał rację. Szkoda że straciłam do niego zaufanie po ostatniej ciąży i muszę znaleźć nowego speca heh
 
Do góry