reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Ja mam w domu dwie dziewczyny



Ja mam w domu dwie starsze córki i dopiero trzeci chłopak się udał, więc różnie z tą łatwością bywa
Przed drugą ciążą tez celowałam w owulację na chłopaka ale tylko na podstawie obserwacji śluzu wyszła dziewczynka bo mój śluz płodony nie pokrywa się z sama owulacją. Przed trzecią ciążą przygotowałam się solidniej, zupełna zmiana trybu życia ( zaczełam ćwiczyć zmiana diety ) dieta chłopczykowa ( pomidory, banany ) testy owulacyjne i staranka ( i tego właśnie nie pamiętam chlopczykowo miało być co 2 dni ? ) no i się udało :)
Nie mam pojęcia skąd Ci moi chłopcy bo ja ani bananów nie lubiłam nigdy ani pomidorów ani nawet za mięsem nie przepadam ;)
Na pewno wtedy ćwiczyłam właśnie i ważyłam 53kg ;) Teraz już od prawie roku nie chodzę na żaden fitness, po drugiej ciąży nie zrzuciłam zbędnych kilogramów więc może córka zechce zamieszkać między fałdami haha
Choć jak na złość czytałam, że niby synowie wolą leniwe matki ;)

Co ma być to będzie, owulacja dobiega końca wg mnie, na o+12 nie ma szans bo musiałabym męża w pracy odwiedzić ;) Co z resztą wczoraj proponował haha
U Nas ten cykl starań zakończony ;) Czekamy na efekty :)
 
Tęsknił tu ktoś za mną? :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: Jestem po stymulacja Lametta w poniedziałek wizyta i kontrola. Trzymajcie kciuki żeby lewy nieaktywny jajnik ruszył wkoncu

Starania y mnie jak zawsze do 9 dnia cyklu tylko i nihuhu dalej
Przy stymulacji jajników nie da rady zajść w ciąże z takim odstępem. Lametta i CLO wysuszają a bez śluzu plemniki żyją tylko pare godzin. Mówisz ze masz czas ale CLO np można brać tylko pół roku i jak przez te 6 cykli nie zaskoczysz to koniec z lekami i zostajesz na lodzie albo bierzesz gonadotropiny a tu to trojaczki itp czekają no i skutki uboczne koszmarne. Porozmawiaj z ginem bo na lekach nie można robić cut off nawet jeden dzień przed owu to różnie bywa. Ja chciałam z odstępem ale mimo 1 dnia nie przeżyło nic. Na forach angielskojęzycznych z selekcja płci mówią ze te leki same w sobie działają dziewczynkowo i nawet w sama owu można szaleć a nawet trzeba żeby w ogole zajść. Trzymam kciuki!
 
Testów owu nie robiłaś? Mnie organizm robi w konia więc bez testów nie byłabym już niczego pewna ;)

@Sabrina32 trzymam kciuki za jajnik ;) Mnie kolejny cykl prawy boli .. Dziwne
Na lekach te testy w ogóle nie wychodzą wiarygodnie wiec szkoda mi było kasy. Chodzę na monitoring ale herbata miętowa mi o tydzień owulacje opóźniła :/ mniej więcej wiem ze Owu była we wtorek w nocy albo środę rano... pytanie ile godzin po jeszcze to jajo żyło... u nas był maraton i seksy codziennie oprócz właśnie dnia owulki... pewnie znowu się nie uda :/
 
Na lekach te testy w ogóle nie wychodzą wiarygodnie wiec szkoda mi było kasy. Chodzę na monitoring ale herbata miętowa mi o tydzień owulacje opóźniła :/ mniej więcej wiem ze Owu była we wtorek w nocy albo środę rano... pytanie ile godzin po jeszcze to jajo żyło... u nas był maraton i seksy codziennie oprócz właśnie dnia owulki... pewnie znowu się nie uda :/
No tak, zapomniałam o lekach.
U mnie cykl jak wszystkie poza ostatnim ;) Tylko testy owu wolałabym jaśniejsze ;)
Temperaturę nawet mierze i wklepuje dane we wszystkie 4 aplikacje no i nie wiem na jakiego grzyba to komplikuje bo oczywiście nr1. Owu jutro, nr2 owu wczoraj, nr3 owu dzisiaj a nr4 na podstawie temperatury nie stwierdził jeszcze owu a dzisiaj jest niby pierwszy dzień płodny ;) .
Test wyszedł pozytywny 23.10 a wczoraj jeszcze ciemniejszy, dzisiaj ciemne ale już słabiej.
Chyba wczoraj czułam jajniki najmocniej i szczyt śluzu itp.więc owu raczej w trakcie. Za dużo kombinowania ;)
 
@milla1982, @Dwa+Trzy - nie zostawiam Was :* podczytuje Was jak mam trochę czasu i za każdą z Was z osobna trzymam kciuki. Po prostu nie wiem kiedy moje starania nadejdą i czy w ogóle przyjdą takie czasy, więc nie bardzo mam o czym pisać :)

@Szczęśliwa3 - dajesz mi jakąś nadzieje :) kiedyś w przyszłości zrobię podobnie do tego co Ty z synkiem, czyli zmiana diety i ewentualnie monitoring :) jeśli będzie córka, to znaczy, że jednak jestem stworzona do rodzenia dziewczynek :) ale jednak zdecydowanie trzymam się metody - dzień owulacji - syn :)

@Dwa+Trzy - widzisz, Ty z takiej diety i takiego trybu życia masz synów, a ja mam córkę, czyli na każdą z nas działa zupełnie coś innego.

@Monia0281 - czyli tylko się cieszyć, że Ci się udało :) czynnik szczęścia Ci dopisał :)
 
Nie mam pojęcia skąd Ci moi chłopcy bo ja ani bananów nie lubiłam nigdy ani pomidorów ani nawet za mięsem nie przepadam ;)
Na pewno wtedy ćwiczyłam właśnie i ważyłam 53kg ;) Teraz już od prawie roku nie chodzę na żaden fitness, po drugiej ciąży nie zrzuciłam zbędnych kilogramów więc może córka zechce zamieszkać między fałdami haha
Choć jak na złość czytałam, że niby synowie wolą leniwe matki ;)

Co ma być to będzie, owulacja dobiega końca wg mnie, na o+12 nie ma szans bo musiałabym męża w pracy odwiedzić ;) Co z resztą wczoraj proponował haha
U Nas ten cykl starań zakończony ;) Czekamy na efekty :)
To życzę efektów takich jak chcecie!
Ja 5dpo.
Czuje co po chwile jajnik. Nie sadze żeby się udało. Mam nadzieje ze to nie objaw jakiejs torbieli. @ przewidywana na 3 listopada.
 
4gD3ZK8bTWeDqVZgYaVSRg.jpg

18 tc
:D
 
reklama
Dziewczyny ale podpowiedzcie na chłopaka dieta zasadowa, starania w owulacje a jakieś suplementy na chłopca się pojawiły bo wcześniej nic nie brałam, i nie pamiętam jaka byla częstotliwość współżycia chłopczykowa ?
 
Do góry