reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Cześć, jestem tu nowa. Wg lekarza będę miała trzeciego synka na 90% . Marzyłam o córce i trzymam się tego 10% ... lekarz uznał że do chlopiec w 13w0d na usg genetycznym. Uznal ze wyrostek u dziewczynek jest bardziej w dół niż u mojego dziecka. Patrzył na usg2d ale od spodu/od dołu. Nie z bocznego przekroju. Nie mam zdjecia z przekroju 2d. Mam tylko to zdjecie 3d gdzie widac ten wyrostek. On nie patrzyl tu na ten wyrostek. Dopatruje sie na tym zdjeciu ze moze ten wyrostek idzie wzdluż chyba lub pod malym kątem. Czytałam ze u dziewczynek do 30' moze być kąt. Nóżki podkurczone lekko. Łudzę się... jak myślicie? Macie takie zdjecia 3d swoich dzieci?
Myślałam, że to pępowina ;) NUBa podgląda się na USG 2D z przekroju, tutaj nie wiem na co patrzeć ale poczekałabym z wyprawką ;)
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa. Wg lekarza będę miała trzeciego synka na 90% . Marzyłam o córce i trzymam się tego 10% ... lekarz uznał że do chlopiec w 13w0d na usg genetycznym. Uznal ze wyrostek u dziewczynek jest bardziej w dół niż u mojego dziecka. Patrzył na usg2d ale od spodu/od dołu. Nie z bocznego przekroju. Nie mam zdjecia z przekroju 2d. Mam tylko to zdjecie 3d gdzie widac ten wyrostek. On nie patrzyl tu na ten wyrostek. Dopatruje sie na tym zdjeciu ze moze ten wyrostek idzie wzdluż chyba lub pod malym kątem. Czytałam ze u dziewczynek do 30' moze być kąt. Nóżki podkurczone lekko. Łudzę się... jak myślicie? Macie takie zdjecia 3d swoich dzieci?
Mój drugi synek miał identyczny wyrostek tylko ze mój gin nazywał to już wtedy penisem :D I zapewnił mnie ze to się już nie zmieni - miał racje. No ale najlepiej z wyprawka poczekać do potty shot czyli zdjęcie od spodu pomiędzy nogami, jeszcze jakaś szansa jest!
 
A czy słyszałyście o sytuacji, że na I prenatalnych wyrostek podniesiony wskazywał na chłopca, ale ostatecznie okazało się, że to dziewczynka była? Bo wiem, że wyrostek może się podnieść i dlatego najpierw lekarz oceniał że dziewczynka ale po tygodniu czy dwóch się wyrostek podniósł więc okazało się że to chłopiec. Czy dziewczynki zdarzają się z takimi podniesionymi wyrostkami?
 
U Nas też imiona na tą samą literę ;) Tylko jeśli trzeci będzie syn to zostanie bezimienny bo wyczerpaliśmy pomysły przy dwóch poprzednich ;)

@princess_88 spokojnie :) Nadrabiając forum zauważyłam, że sporo dziewczynek jest sprzed max. 24godz od owu, nawet @martoosia04 miała tylko dzień odstępu i my też planujemy 7 dni abstynwncji i jedne boboseksy w dniu pozytywnego testu albo jak wyłapię to chwilę przed PIKiem :)

Tyle, że na chwilę obecną to zaliczyłam kolejne plamienie (22dc) a wieczorem biorę ostatnią tabletkę duphastonu ehhhh
No niby wiem ;) ale tak sobie obiecywałam ze tym razem nie dam się mężowi namówić na seksy w najpłodniejszym czasie a wyszło jak zwykle :D ale na pocieszenie znalazłam solidne dane odnośnie płci i czasu stosunku. Załączam grafy :) najwiecej dziewczynek urodziło się ze stosunkow dzień przed i w sama owulacje. Drugi graf pokazuje odstęp od owulacji a prawdopodobieństwo ciąży w ogóle. Największy odstęp zakończony ciąża to było 5 dni i tylko 10% szansy. Dzień po, czyli teoria o+12 nie zaowocowała ani jedna ciążą. Za to odkryli w tym badaniu związek między płcią dziecka a długością fazy folikularnej kobiety. Im dłuższa faza folikularna = dłuższy cykl- tym większa szansa na córkę. Im krótsza tym większe prawdopodobieństwo syna. Ponoć szansa na córkę wzrasta o 7% każdego dnia wydłużonego cyklu licząc od dnia 28. Ja jestem dzisiaj w 23 dc i dopiero miałam owulacje - wow. Niemal pewna dziewczynka - szkoda tylko ze ja w te ich wyniki badań nie wierze 😅 bo zawsze miałam cykle 35-38 dni a mam dwóch synów wiec tego. No ;)
A powiedz mi czym spowodowane jest to twoje krwawienie? :( trzymam kciuki za owocne staranka . Jak nie zaciaze w tym miesiącu to będę na tabsach do kwietnia ale zostane z Wami i będę trzymac kciuki ♥ wracam do gry od kwietnia. Teraz najgorszy czas - 2 tyg czekania...
 

Załączniki

  • A0497566-4C91-4913-B080-BDAD46764CC9.png
    A0497566-4C91-4913-B080-BDAD46764CC9.png
    73,4 KB · Wyświetleń: 50
  • 2AF9956A-6CE8-414E-9963-31E00C51F584.png
    2AF9956A-6CE8-414E-9963-31E00C51F584.png
    88,5 KB · Wyświetleń: 49
tak mam takie zdjęcie 3D córki. U Ciebie to chyba za długie na nub/wyrostek, może to pępowina, sama nie wiem. Kciuki za córkę. Kiedy masz kolejne usg ?
2 stycznia ...
Łudzę się cały czas że lekarz źle spojrzał... Wiem że to głupie. Cieszę się że dzidziuś zdrowy ale poprostu liczyłam baaardzi na dziewczynkę. To moje ostatnie dziecko więc i ostatnia szansa. W dodatku presja otoczenia robi swoje :(
 
No niby wiem ;) ale tak sobie obiecywałam ze tym razem nie dam się mężowi namówić na seksy w najpłodniejszym czasie a wyszło jak zwykle :D ale na pocieszenie znalazłam solidne dane odnośnie płci i czasu stosunku. Załączam grafy :) najwiecej dziewczynek urodziło się ze stosunkow dzień przed i w sama owulacje. Drugi graf pokazuje odstęp od owulacji a prawdopodobieństwo ciąży w ogóle. Największy odstęp zakończony ciąża to było 5 dni i tylko 10% szansy. Dzień po, czyli teoria o+12 nie zaowocowała ani jedna ciążą. Za to odkryli w tym badaniu związek między płcią dziecka a długością fazy folikularnej kobiety. Im dłuższa faza folikularna = dłuższy cykl- tym większa szansa na córkę. Im krótsza tym większe prawdopodobieństwo syna. Ponoć szansa na córkę wzrasta o 7% każdego dnia wydłużonego cyklu licząc od dnia 28. Ja jestem dzisiaj w 23 dc i dopiero miałam owulacje - wow. Niemal pewna dziewczynka - szkoda tylko ze ja w te ich wyniki badań nie wierze 😅 bo zawsze miałam cykle 35-38 dni a mam dwóch synów wiec tego. No ;)
A powiedz mi czym spowodowane jest to twoje krwawienie? :( trzymam kciuki za owocne staranka . Jak nie zaciaze w tym miesiącu to będę na tabsach do kwietnia ale zostane z Wami i będę trzymac kciuki ♥ wracam do gry od kwietnia. Teraz najgorszy czas - 2 tyg czekania...
Tego tak naprawdę nie wiem bo nigdy przenigdy nie miałam krwawień międzymiesiączkowych poza tym zwariowanym cyklem wrześniowym i teraz w listopadzie ale jak to przeanalizowałam jestem niemal pewna, że od jakiegoś czasu, co drugi cykl wypada bezowulacyjny i wtedy właśnie pojawiają się różne plamienia i wydłuża się o 4 dni.
Co do teorii to świetnie bo mam dwóch Synów z regularnych od zawsze 28 dniowych cykli a teraz mi się skracają , ostatni miał 26 dni.
Co ma być to i tak będzie :)
I my do kwietnia też raczej na luzie bo mąż więcej wolnego na dni płodne nie weźmie hahaha ;)
 
reklama
A czy słyszałyście o sytuacji, że na I prenatalnych wyrostek podniesiony wskazywał na chłopca, ale ostatecznie okazało się, że to dziewczynka była? Bo wiem, że wyrostek może się podnieść i dlatego najpierw lekarz oceniał że dziewczynka ale po tygodniu czy dwóch się wyrostek podniósł więc okazało się że to chłopiec. Czy dziewczynki zdarzają się z takimi podniesionymi wyrostkami?
Siedziałam swojego czasu na ingender i trafiały się dziewczyny, którym domniemany synek okazał się córka ale to były pojedyncze przypadki... sama bardzo tez na to liczyłam wiec cię rozumiem doskonale ♥ ale lepiej się nie nastawiac i przyjąć fakt ze będzie chłopiec a moze los Cie miło zaskoczy. 13 tydz to jeszcze wcześnie wiec nadzieje jakaś można mieć :) dawaj Znac jak sytuacja.
 
Do góry