reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

@Elenaa - trzymam mocno kciuki, wiem co przechodzisz bo na początku mojej ciąży stwierdzono u mnie cytomegalię, oczywiście dodatkowo naczytałam się w internecie wszystko co złe na ten temat, przepłakałam tygodnie i cały ten stres był niepotrzebny, mam zdrową córkę.

@Dwa+Trzy - faktycznie dziwna sytuacja, szukaj w tym wszystkim plusów, czyli obkurcza się ! będzie dobrze :*

Dla wszystkich pragnących córeczki, pewnie nie ma 100% recepty, ale moja sprawdzona recepta, plus recepta moich koleżanek i słowo lekarza - któremu ufam. "Jeśli chcesz mieć córkę, współżyj jak najdalej od owulacji " :) z tej teorii, w moim otoczeniu rodzą się w tym roku same księżniczki :) oczywiście znajdzie się ktoś, kto powie, że ma córkę z owulacji, ale myślę, że to jest bardzo mały procent.
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu szukam informacji jak zaplanować córeczkę, ale chyba to wszystko na nic, bo najważniejsze są geny... Mój mąż ma 2 braci i jego ojciec miał 2 braci... po 3 synów już drugie pokolenie, więc chyba jestem skazana na synów :( Słyszałam, że można zbadać nasienie pod tym kątem (czy w ogóle są szanse na dziewczynkę czy są głównie męskie plemniki). Wiecie co to za badanie?

Mamy podobne sytuacje, w męża rodzinie są sami faceci od wieków, dlatego wszyscy byli w szoku jak dowiedzieli się, że będę miała córkę, wszyscy twierdzili, że uwierzą jak urodzę. Urodziłam pierwszą dziewczynkę, a po mnie urodziły się 2 kolejne. Czyli jakimś cudem przeskoczyłam geny rodziny męża i zapoczątkowałam żeńską falę :) za to w mojej rodzinie jest przewaga kobiet i myślę że tu ciężko jest się przebić :) może kiedyś mi się uda hehe :)
 
@Elenaa - trzymam mocno kciuki, wiem co przechodzisz bo na początku mojej ciąży stwierdzono u mnie cytomegalię, oczywiście dodatkowo naczytałam się w internecie wszystko co złe na ten temat, przepłakałam tygodnie i cały ten stres był niepotrzebny, mam zdrową córkę.

@Dwa+Trzy - faktycznie dziwna sytuacja, szukaj w tym wszystkim plusów, czyli obkurcza się ! będzie dobrze :*

Dla wszystkich pragnących córeczki, pewnie nie ma 100% recepty, ale moja sprawdzona recepta, plus recepta moich koleżanek i słowo lekarza - któremu ufam. "Jeśli chcesz mieć córkę, współżyj jak najdalej od owulacji " :) z tej teorii, w moim otoczeniu rodzą się w tym roku same księżniczki :) oczywiście znajdzie się ktoś, kto powie, że ma córkę z owulacji, ale myślę, że to jest bardzo mały procent.
Dzięki za wsparcie. U nas było teraz 3 dni przed i raczej synek :-) mysle ze jak cos jest nam pisane to nie oszukamy przeznaczenia :-) mysle ze synek byl nam pisany po prostu. Ale cieszę się, nakupowalam pełno slodkich ciuszkow, oby tylko zdrowy byl i zdrowo donosić.
Zauważyłam ze mam dzieci plciowo i wiekiem niemalże co do miesiąca jak książeca para (chodzi o roznice wieku między dziećmi co oni). Więc jak będą mieć czwarte dziecko, to i ja wyjścia nie będę mieć :-)
Ale wiecie co dzwoni teściowa do mnie wczoraj i mowi ze jej sasiadka będzie mieć 4tego wnuka, nie ma wnuczki. I tesciowa: "no szkoda". Ja nie wiem co ona ma, ja wiem ze fajnie miec dzieci czy wnuki dwóch płci ale dziecko niezależnie od płci to najpiękniejszy dar jaki może spotkac rodziców i po co tak gadac ciągle.
 
Dzięki za wsparcie. U nas było teraz 3 dni przed i raczej synek :-) mysle ze jak cos jest nam pisane to nie oszukamy przeznaczenia :-) mysle ze synek byl nam pisany po prostu. Ale cieszę się, nakupowalam pełno slodkich ciuszkow, oby tylko zdrowy byl i zdrowo donosić.
Zauważyłam ze mam dzieci plciowo i wiekiem niemalże co do miesiąca jak książeca para (chodzi o roznice wieku między dziećmi co oni). Więc jak będą mieć czwarte dziecko, to i ja wyjścia nie będę mieć :-)
Ale wiecie co dzwoni teściowa do mnie wczoraj i mowi ze jej sasiadka będzie mieć 4tego wnuka, nie ma wnuczki. I tesciowa: "no szkoda". Ja nie wiem co ona ma, ja wiem ze fajnie miec dzieci czy wnuki dwóch płci ale dziecko niezależnie od płci to najpiękniejszy dar jaki może spotkac rodziców i po co tak gadac ciągle.

Dlatego napisałam, że nie ma 100% skuteczności, ale wydaje mi się, że prędzej spłodzę syna w owulację niż przed nią. Gadanie ludzi zawsze jest najgorsze, miałabyś teraz córkę, to znalazłby się ktoś to Ci powie, że musisz mieć 4 dziecko, żeby było do pary, czyli 2 synów i 2 córki. Według mnie i tak masz super sytuację, nic tylko się cieszyć. Ludzie zamiast się cieszyć szczęściem innych to, zawsze muszą 2 zdania za dużo powiedzieć.
 
Dlatego napisałam, że nie ma 100% skuteczności, ale wydaje mi się, że prędzej spłodzę syna w owulację niż przed nią. Gadanie ludzi zawsze jest najgorsze, miałabyś teraz córkę, to znalazłby się ktoś to Ci powie, że musisz mieć 4 dziecko, żeby było do pary, czyli 2 synów i 2 córki. Według mnie i tak masz super sytuację, nic tylko się cieszyć. Ludzie zamiast się cieszyć szczęściem innych to, zawsze muszą 2 zdania za dużo powiedzieć.
Niby tak, ale jakbym miala celowac w jakaś płeć to bym teraz nie wiedziała jak :p
Wiadomo pierwsze starania byly bez celowania, co 1-2 dni od 5 do 25 dc :p
Drugie były tez częste ale jednak z odstępem od owulacji 3.5 dnia i wyszla corka. Teraz starania zbliżone do poprzednich a wyszedl synek :p
Jeszcze nie próbowałam starań 1 strzal na caly cykl, bo jestem zdania ze trzeba w miarę często aby wygonic te stare i uszkodzone plemniki :p

Wiem ludziom nigdy się nie dogodzi, napewno będą komentarze ze musimy mieć jescze dziewczynke aby bylo 2:2 :-) :) ogólnie jak wiosna zrzuce kurtke zimowa i pokaze światu mój brzuch, co pewnie będzie wielkim zdziwieniem u mnie na osiedlu to będę im mówić ze blizniaki 😂 a co tam 🙃
 
Niby tak, ale jakbym miala celowac w jakaś płeć to bym teraz nie wiedziała jak :p
Wiadomo pierwsze starania byly bez celowania, co 1-2 dni od 5 do 25 dc :p
Drugie były tez częste ale jednak z odstępem od owulacji 3.5 dnia i wyszla corka. Teraz starania zbliżone do poprzednich a wyszedl synek :p
Jeszcze nie próbowałam starań 1 strzal na caly cykl, bo jestem zdania ze trzeba w miarę często aby wygonic te stare i uszkodzone plemniki :p

Wiem ludziom nigdy się nie dogodzi, napewno będą komentarze ze musimy mieć jescze dziewczynke aby bylo 2:2 :-) :) ogólnie jak wiosna zrzuce kurtke zimowa i pokaze światu mój brzuch, co pewnie będzie wielkim zdziwieniem u mnie na osiedlu to będę im mówić ze blizniaki [emoji23] a co tam [emoji854]

O ten jeden strzał to, chodzi mi o to, żeby był tylko jeden stosunek zakończony tam gdzie trzeba w samą owulacje, a reszta stosunków bez finiszu w środku [emoji23] fatalnie to brzmi, ale pisze prostym językiem, żeby było wiadomo o co chodzi [emoji23] wtedy jest „świeża” porcja plemników w sam szczyt.
 
@Elenaa - trzymam mocno kciuki, wiem co przechodzisz bo na początku mojej ciąży stwierdzono u mnie cytomegalię, oczywiście dodatkowo naczytałam się w internecie wszystko co złe na ten temat, przepłakałam tygodnie i cały ten stres był niepotrzebny, mam zdrową córkę.

@Dwa+Trzy - faktycznie dziwna sytuacja, szukaj w tym wszystkim plusów, czyli obkurcza się ! będzie dobrze :*

Dla wszystkich pragnących córeczki, pewnie nie ma 100% recepty, ale moja sprawdzona recepta, plus recepta moich koleżanek i słowo lekarza - któremu ufam. "Jeśli chcesz mieć córkę, współżyj jak najdalej od owulacji " :) z tej teorii, w moim otoczeniu rodzą się w tym roku same księżniczki :) oczywiście znajdzie się ktoś, kto powie, że ma córkę z owulacji, ale myślę, że to jest bardzo mały procent.
Czyli przejmując, że owulacje mam 14 dnia cyklu, to jak tylko skończy się @ to działać i zatrzymać się około 3/4 Dni przed ?
 
Czyli przejmując, że owulacje mam 14 dnia cyklu, to jak tylko skończy się @ to działać i zatrzymać się około 3/4 Dni przed ?

Kiedyś miałam fazę i pytałam kogo mogłam z którego dnia cyklu ma dziecko, dziewczynki zawsze były sprzed owulacji, chłopcy z dnia i dzień po owulacji. Nie twierdzę, że w każdym przypadku to, działa, ale myśle, że w większości się zgadza.
 
reklama
Kiedyś miałam fazę i pytałam kogo mogłam z którego dnia cyklu ma dziecko, dziewczynki zawsze były sprzed owulacji, chłopcy z dnia i dzień po owulacji. Nie twierdzę, że w każdym przypadku to, działa, ale myśle, że w większości się zgadza.
Mam 3kę dzieci i potwierdzam. Synowie są z owulacji a córka 4dni przed owulacją. Nie wierzyłam, że się uda z córką ale udało się. Od 16tc lekarz mówił, że córka a ja byłam sceptycznie nastawiona. Dopiero jak się urodziła to uwierzylam:)
 
Do góry