reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

@Megi_Meg dzięki za odpowiedź a jaki Ty masz plan działania ?
Kurczę żałuję że nie zapisywałam sobie wszystkiego przy staraniach o synka ale do głowy by mi wtedy nie przyszło że będę się starała o kolejnego 🙈

A ktoś pamięta jak to było z dziewczynami wcześniej które starały się o chłopca ? Jaką miały taktykę ?
Próbuje nadrobić te tysięce poprzednich stron już nie czytam książek tylko forum i forum ale mam jeszcze mało konkretów co do planowania chłopca 😵
@PragneSyna jak staranka u Ciebie ?
Ja chcialabym zacząć starania w kwietniu. Poki co obserwuje organizm i codziennie jestem tu na forum aby czegoś sie dowiedzieć😁 starania odkładam z miesiąca na miesiąc bo nie mam pewnosci kiedy działać.😢
Kobietki powiedzcie mi : dwa miesiące pod rząd miałam dwa dni pod rząd testy owu powytywne. Bylo wtedy duzo śluzu. Potem testy byly negatywne a śluzu zdecydowanie mniej i rzadszy. Kiedy była owulacja?? W życiu nie myślałam że bede tak wynikała w fizjologie organizmu🙈🙈
 
reklama
Ja chcialabym zacząć starania w kwietniu. Poki co obserwuje organizm i codziennie jestem tu na forum aby czegoś sie dowiedzieć[emoji16] starania odkładam z miesiąca na miesiąc bo nie mam pewnosci kiedy działać.[emoji22]
Kobietki powiedzcie mi : dwa miesiące pod rząd miałam dwa dni pod rząd testy owu powytywne. Bylo wtedy duzo śluzu. Potem testy byly negatywne a śluzu zdecydowanie mniej i rzadszy. Kiedy była owulacja?? W życiu nie myślałam że bede tak wynikała w fizjologie organizmu[emoji85][emoji85]

Owulacje sama musisz wyczuć, poczytaj na ten temat i obserwuj swoje ciało, a jeśli nie jesteś pewna, zawsze możesz podejść do ginekologa na monitoring.
 
Ja chcialabym zacząć starania w kwietniu. Poki co obserwuje organizm i codziennie jestem tu na forum aby czegoś sie dowiedzieć😁 starania odkładam z miesiąca na miesiąc bo nie mam pewnosci kiedy działać.😢
Kobietki powiedzcie mi : dwa miesiące pod rząd miałam dwa dni pod rząd testy owu powytywne. Bylo wtedy duzo śluzu. Potem testy byly negatywne a śluzu zdecydowanie mniej i rzadszy. Kiedy była owulacja?? W życiu nie myślałam że bede tak wynikała w fizjologie organizmu🙈🙈
Tak dokładnie, może w tych dniach zapisz się na usg, w połączeniu z testami i obserwacja lepiej określisz owulacje :happy: Trzymam kciuki!
Przesyłam niebieskie fluidy wszystkim zainteresowanym :happy::yes::yes: ja czego bym nie robiła to mam synów i właśnie czekam na trzeciego:rolleyes2::yes:
 
A może któraś z bardziej doświadczonych dziewczyn powie mi czy to możliwe jest że u mnie wystepowalo tak: 14 dc czulam czop sluzowy a 15 dc mialam owulacje (bol jajnika + test owulacyjny dzien wczesniej pozytywny) i od tego 15 dc dopiero taki plodny sluz i uczucie mokrosci. To jak w tym wypadku starać sie o dziewczynke, jedyne co mogłam zrobic to stosunek w tym 14 dc i liczyc ze sie udalo dzien przed owulacja... We wczesniejszych cyklach bylo podobnie, dlatego plemniki z 2-3 nie przeżywaly skoro bylam "zaczopowana". Czy ktoś potrafi mi wyjaśnuc o co w tym chodzi 😏
 
znalazłam na duuuuużo wczesniejszej stronie, może nowym dziewczynom się przyda, czy byście coś poprawiły?
Jest 7 czynników wplywajacych na plec dziecka: pH, mineraly, dieta, hormony, suplementy, odleglosc od owulacji, jony.
Bardzo wazny jest tez sluz ale wziecie pod uwage przy staraniach wszystkich podanych powyzej 7 czynników spowoduje,
ze sluz bedzie odpowiedni. Jesli tak sie jednak nie stanie to nalezy zwracac uwage by przy staraniach o chlopca sluz byl rzadki i rozciagliwy
a przy staraniach o dziewczynke kremowy az do suchego.

Podobno dieta jest najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na zaplanowanie plci dziecka i wplywa na wszystkie powyzsze czynniki.
Przy planowaniu dziewczynki musi byc bogata w wapn i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na mineraly przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapn) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg
Diete nalezy rozpoczac na minimum 6 tygodni przed staraniami. Przykladowe produkty spozywcze mozna znalezc tutaj: Planowanie plci.
Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków – podnosza pH.

Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna lykac kobieta:
- wapn w postaci cytrynianu wapnia (nie weglanu wapnia gdyz ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapn obniza pH
- magnez 300 mg dziennie (ten w postaci cytrynianu czy asparaginianu jest lepiej przyswajalny jak tlenek magnezu)
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniza pH
- tabletki zurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg swiezych owoców dziennie, obnizaja pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmowac ja w preparacie typu B-Complex gdyz witaminy B powinny byc ze soba w równowadze,
nadmiar jednych moze powodowac niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 moze byc przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszajace preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuz przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszajace, kwasne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mezczyzna powinien lykac Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyzej), witamine C, zurawine i kwas foliowy.

Co ho hormonów to sa 3 glówne hormony majace wplyw na plec dziecka: progesteron, estrogen i testosteron.
Jesli starasz sie o dziewczynke to powinnas miec niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron,
Twój partner powinien miec niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty majace wplyw na hormony to np.
LicoRice Root (mezczyzna powinien lykac 450 mg 3 razy dziennie, moze brac tylko 6 miesiecy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy,
ten specyfik podobno obniza u mezczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna lykac dziennie 320 mg,
podobno obniza testosteron i estrogeny a podwyzsza progesteron, nalezy lykac tylko do owulacji, nie nalezy brac jesli zazywa sie Clomid).

Optymalne pH dla starajacych sie o córke jest nastepujace:
- dla kobiety: 4-4.5 (pH sluzu szyjkowego)
- dla mezczyzny: 7-7.5 (pH spermy)
Niskie pH sluzu unieruchamia ogonki plemników z chromosomem Y i i ponadto sprzyja dodatniej polaryzacji komórki jajowej.

Metoda O+12:
Kobieta, która opracowala metode O+12 miala 6 synów, w tym 5 planowanych jako dziewczynki zgodnie z metoda Shettles'a, doczekala sie córki stosujac wlasnie
"wynaleziona" przez siebie metode, robila badania i podobno na 41 kobiet stosujacych ta metode 37 poczelo córki a 4 chlopców, co daje 90% skutecznosci.

Ta metoda ma wieksza skutecznosc jak metoda Shettlesa. Nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji.
Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH. W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH,
w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np. podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.
Najpierw nalezy wyczekiwac pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie nalezy robic z rana gdyz po nocy zawsze bedzie LH w moczu.
Jesli test wychodzi pozytywny to owulacja moze nastapic w przedziale 8-48h. Nalezy teraz rozpoczac obserwacje sluzu oraz szyjki macicy.
W czasie owulacji zazwyczaj sluz jest rozciagliwy a szyjka miekka (jej wysokosc moze byc jednak rózna u róznych kobiet wiec nie nalezy brac jej pod uwage).
12 godzin po owulacji szyjka zaczyna sie robic twarda a sluz zmienia sie z plodnego na kremowy badz od kremowego do suchego.
Starania powinny byc w przedziale O+12 do O+20. Zaleca sie mierzenie temperatury gdyz to jedyny sposób by okreslic czy owulacja wystapila.
Po staraniach nalezy zadbac o niskie pH. Nalezy zrobic kwasna irygacje 1 godzine przed staraniami jesli pH wynosi 5 lub powyzej,
co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie. Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc.
4 godziny po stosunku nalezy wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i cytryny, tampon nalezy namoczyc bez wyjmowania go z oslonki/aplikatora)
i pozostawic go w srodku na 4 godziny. Nalezy utrzymywac pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastapi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebyta owulacje).

W metodzie Shettlesa przy planowaniu córki nalezy starac sie 2-3 dni (nie wiecej, badania pokazaly, ze przy wiekszym odsunieciu rodzilo sie juz wiecej chlopców)
przed owulacja i utrzymywac niskie pH az do owulacji (nalezy zatem czesto sprawdzac pH i w razie co je obnizac). Nalezy ta metode polaczyc z dieta,
suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rosnie,
sluz o cechach plodnego ma wysokie pH i sprzyja poczeciu chlopca – przy planowaniu córki nalezy zatem zadbac o niskie pH az do owulacji
(trzeba je jeszcze pilnowac przez kilka godzin po niej) gdyz nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacja moze sie zdarzyc, ze w okolicy owulacji pH wzrosnie,
komórka jajowa zatem naladuje sie ujemnie i przyciagnie meskie plemniki (które to podobno zyja tak samo dlugo jak zenskie i sa tak samo szybkie,
glówne zalozenia powstalej kilka dekad temu metody Shettlesa, mówiace o tym, ze meskie plemniki zyja do 24 godzin a zenskie dluzej oraz, ze meskie sa szybsze,
zostaly obalone). Bardzo skuteczna metoda jest metoda „O+12”. W metodzie tej nalezy zachowac wstrzemiezliwosc przez minimum 7 dni
a nastepnie odbyc jeden stosunek w okolicy 12 godzin po owulacji. Metoda ta jest lepsza gdyz mozna lepiej kontrolowac swoje pH.
W tej metodzie mamy tylko jeden dzien na przypilnowanie niskiego pH, w przypadku metody Shettlesa jest to kilka dni a pH moze np.
podniesc sie w nocy kiedy bedziemy spac i nie bedziemy nawet o tym wiedziec.

Aby wysuszyc sluz o konsystencji bialka jaja mozna lykac Sudafed. Nalezy go polknac minimum godzine przed wspólzyciem a w okolicach samej owulacji nawet co 4 godziny.
Irygacje:
Do wody destylowanej nalezy dodawac tyle soku z limonki by pH roztworu wynioslo 2 (babydust z forum in-gender robila roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki).
Roztwór musi postac minimum 10 minut. Zaleca zrobic irygacje godzine przed staraniami jesli pH jest wyzsze jak 4-4,5 i wystepuje sluz plodny.
Nalezy ja zrobic irygatorem albo strzykawka (nalezy je powoli i delikatnie oprózniac z roztworu), najlepiej w pozycji lezacej by uzyskac najlepszy efekt.
Przed staraniami mozna robic irygacje np. ze strzykawki 12 ml, nalezy wymyc sluz plodny. Co pól godziny po staraniach nalezy sprawdzac czy pH wciaz jest niskie.
Jesli pH wzrosnie to nalezy zrobic irygacje z 1-3 ml plynu by je obnizyc. Nie trzeba robic irygacji przed staraniami jesli pH jest ponizej 4,5 i nie ma sluzu o cechach plodnego.
4 godziny po stosunku mozna wlozyc tampon nasiakniety kwasnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawic go w srodku na 4 godziny.
Nalezy umiescic roztwór wody z limonka w plastikowym kubeczku a nastepnie umiescic w nim tampon ale nie wyjmujac go z plastikowego aplikatora.
Kiedy tampon nasiaknie to nalezy wyjac go z kubeczka i wlozyc - nalezy to zrobic ostroznie by nie wyplynela sperma.

Wartosc pH mierzymy albo przy pomocy pasków pH do sluzu (np. firmy Merck) albo przy pomocy miernika cyfrowego
(ten drugi jest niezbedny gdy w sluzie wystepuje "low ionic strength" - wówczas paski pH nie dzialaja a wskazuja caly czas ten sam, zazwyczaj niski wynik,
"LIS" moze sie pojawic przy niewlasciwych proporcjach Ca:Mg, powinny one wynosic 2:1). Zaleca sie mierzyc pH bardziej zasadowego sluzu szyjkowego,
sluz na sciankach pochwy ma czesto duzo nizsze pH.
Piszesz jednocześnie, żeby na dziewczynkę podnosić pH gorącymi posiłkami i obniżać witaminą c...
 
Marzę o córce. Przejrzałam mnóstwo stron i książek, ale pojawiają się sprzeczne informacje i już zaczynam wątpić. Raz witamina c jest na dziewczynkę, raz na chłopca, kakao niby idealny napój bo ma magnez, ale ma też kofeinę, którą też raz podają na chłopca a gdzie indziej na dziewczynkę ... Nie można uzyskać rzetelnych informacji...
 
Marzę o córce. Przejrzałam mnóstwo stron i książek, ale pojawiają się sprzeczne informacje i już zaczynam wątpić. Raz witamina c jest na dziewczynkę, raz na chłopca, kakao niby idealny napój bo ma magnez, ale ma też kofeinę, którą też raz podają na chłopca a gdzie indziej na dziewczynkę ... Nie można uzyskać rzetelnych informacji...
Ja tez marzę o córce ale ja to tylko stosuje się do seksu przed owu. 😊
A kakao choćby miało w 100% „dać” córkę to nie dałabym rady 😂 chyba muszę jednak Więcej poczytać o tym planowaniu a nie ograniczać sie do jednej rzeczy...
Dziewczyny wczoraj skończył mi się pierwszy @ po poronieniu. Dzisiaj 7dc. I cały czas się waham czy ryzykować. Raz bardzo chce a za chwile się boję. Wiem ze u mnie to tez może trwać bo mam jeden jajowód choć częściej owu są z tego, przy którym jest jajowód. I tak sobie myśle od rana co robić ale chyba pragnienie trzeciego dziecka jest większe niż rozsądek.
 
Dziewczyny marzące o córce!

kupiłam plastry do sway na dziewczynkę i niestety muszę je sprzedać,bo tak,jak pisałam,nie mogę się teraz starać. Polecane na grupach o planowaniu płci. Całe opakowanie kosztowało 418zl i wystarczy na 3 cykle staran. To plastry transdermalne,czyli wydzielaja skladniki przez skorę. Nakleja się je od pierwszego dnia po @ do owulacji. Jeśli ktoś chętny,proszę pisać.
 

Załączniki

  • 20200303_210015.jpg
    20200303_210015.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 71
reklama
Dziewczyny marzące o córce!

kupiłam plastry do sway na dziewczynkę i niestety muszę je sprzedać,bo tak,jak pisałam,nie mogę się teraz starać. Polecane na grupach o planowaniu płci. Całe opakowanie kosztowało 418zl i wystarczy na 3 cykle staran. To plastry transdermalne,czyli wydzielaja skladniki przez skorę. Nakleja się je od pierwszego dnia po @ do owulacji. Jeśli ktoś chętny,proszę pisać.

Kochana dużo zdrowia dla Ciebie [emoji8] na długo uciekasz ? Możesz zdradzić gdzie kupiłaś te plastry ? Jak wiesz, mnie interesują - tylko niebieskie :) ciekawa jestem czy faktycznie one działają. Dokładnie na te plastry gdzieś na internecie trafiłam, ale potem już ich nie odnalazłam.
 
Do góry