reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej, na monitoring się jednak nie zdecydowałam. Staramy się na spokojnie, chociaż parę dni temu w same moje urodziny miałam ,, niemiły,, prezent. Poszłam do ginekologa, bo niepokoił mnie częsty ból jajnika prawego i się okazało, że jest tam torbiel. Lekarka twierdzi, że to się już wchłania i mam się starać, nie ma co do tego przeciwskazan, ale wiadomo, że w tej sytuacji z tego chorego jajnika nie wydostanie się jajeczko. Także liczymy na mój lewy jajnik. Na obrazie USG ponoć ładnie rośnie jajeczko 🤷😜
Ja właśnie miałam owulację z lewego jajnika w tym cyklu co zaszłam.
 
reklama
Swoją drogą ktoś jeszcze poza nami zaczyna zaraz lub już się stara? :) Z tego co czytałam to Wy od pewnego czasu już działacie. Mam też wrazenie, że chłopców rodzi się więcej i łatwiej się ich robi :p praktycznie ostatnio na tym wątku wszyscy próbują ustrzelic, dziewczynke...
Ja nadal jestem na etapie rozważania czy chcę trzecie dziecko, ale jeśli sie zdecyduje (bo mąż jest na tak nawet i na czwarte 😁) to chciałabym starać się o chłopca. A jaki jest przepis na łatwe zrobienie chłopca? Co byście teraz zrobiły gdybyście chciały zaplanować chłopca?
 
Ja nadal jestem na etapie rozważania czy chcę trzecie dziecko, ale jeśli sie zdecyduje (bo mąż jest na tak nawet i na czwarte 😁) to chciałabym starać się o chłopca. A jaki jest przepis na łatwe zrobienie chłopca? Co byście teraz zrobiły gdybyście chciały zaplanować chłopca?
Ja mam chłopca. Totalnie bez planu, zaszłam w ciążę chwilę po ślubie, więc kochaliśmy w zasadzie non stop 🤣 chłopców chyba rodzi się więcej ;) w naszym żłobku tylko 8 dziewczynek na 25 chłopców z roczników 2021-2022. Chłopczyka chyba łatwiej - monitoruj owu i starania jak test jest pozytywny :)
 
Ja mam chłopca. Totalnie bez planu, zaszłam w ciążę chwilę po ślubie, więc kochaliśmy w zasadzie non stop 🤣 chłopców chyba rodzi się więcej ;) w naszym żłobku tylko 8 dziewczynek na 25 chłopców z roczników 2021-2022. Chłopczyka chyba łatwiej - monitoruj owu i starania jak test jest pozytywny :)

Pół żartem pół serio - mówią, że jak wojna idzie to się chłopcy rodzą 😒
 
Ni
Ja nadal jestem na etapie rozważania czy chcę trzecie dziecko, ale jeśli sie zdecyduje (bo mąż jest na tak nawet i na czwarte 😁) to chciałabym starać się o chłopca. A jaki jest przepis na łatwe zrobienie chłopca? Co byście teraz zrobiły gdybyście chciały zaplanować chłopca?
Nic. I byłby chłopiec 🤣🤣🤣 w moim wykonaniu tak to było. Powiedziałam sobie, że będzie co ma być, staraliśmy się w dniu owu, kiedy ból owulacyjny był bardzo silny no i jest chłopiec już prawie 2 letni 😁
 
też tak babcie mówiły :) ale nie ma co się nakręcać na takie rzeczy. Mamy jedno życie- szkoda marnować go na zamartwianie się.

Ja się nie zamartwiam 🙂 tak jak napisałam, to żart.

U mnie 3 razy sprawdziła się metoda celowania w owulacje tzn z seksu idealnie w owu mam dwóch synów. A z seksu sporo przed córkę. Ale to raczej też mit 😉 niemniej nie szkodzi próbować. Nic to nie kosztuje.
 
Ja właśnie też mam córki z przed owu więc teraz pewnie celowałabym w owu. A te z was które mają synów z owu - czy mówiąc o owu potwierdzałyscie go testami, monitoringiem, dużą ilością śluzu, bólem jajników?
Pytam bo byłam ostatnio na kontroli u lekarza i specjalnie umówiłam się w okolice owu i myślałam że owu miałam w niedzielę bo to był dzień z największą ilością śluzu plus duża chęć na seks, ale na wizycie w poniedziałek ok godz. 14 lekarka powiedziała że pęcherzyk jeszcze nie pękł, ale lada chwila pęknie. W poniedziałek śluzu było już mało i pewnie bez tego USG powiedziałabym że owu była w niedzielę, a tu może była w poniedziałek wieczorem/wtorek rano. Wtedy może ta niedziela na starania to byłoby za wcześnie...
 
reklama
Ja właśnie też mam córki z przed owu więc teraz pewnie celowałabym w owu. A te z was które mają synów z owu - czy mówiąc o owu potwierdzałyscie go testami, monitoringiem, dużą ilością śluzu, bólem jajników?
Pytam bo byłam ostatnio na kontroli u lekarza i specjalnie umówiłam się w okolice owu i myślałam że owu miałam w niedzielę bo to był dzień z największą ilością śluzu plus duża chęć na seks, ale na wizycie w poniedziałek ok godz. 14 lekarka powiedziała że pęcherzyk jeszcze nie pękł, ale lada chwila pęknie. W poniedziałek śluzu było już mało i pewnie bez tego USG powiedziałabym że owu była w niedzielę, a tu może była w poniedziałek wieczorem/wtorek rano. Wtedy może ta niedziela na starania to byłoby za wcześnie...
Ja w obydwu ciążach seks 2 dni przed bólem owu i w ból owu, mam syna i córkę.
 
Do góry