reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

piranha a wiesz że wczoraj to i ja ryczałam :-p taki to był widocznie dzień paskudny nie Tylko dla Ciebie widzisz... słonko jest i od razu inaczej:) I nie martw się tak, sama też sobie świetnie poradzisz! wierzę w ciebie i Ty uwierz a zobaczysz że bedzie dobrze! malutka w końcu i w dzień bedzie Ci ładnie sypiała :tak: jeszcze troszke
 
reklama
Dzień dobry,
przepraszam, że znów się wcinam niepytana, ale niestety ;) mam olbrzymią potrzebę pisania na temat za/hfa/spektrum, choćby parę słów, ponieważ zbyt żywe jest w mej pamięci wspomnienie naszych poszukiwań na ten temat. Bardzo, bardzo polecam krytyczną i uważną lekturę Uty Frith, Autyzm wyjaśnienie tajemnicy (jest jako ebook i jest nie tylko o autyźmie, a wręcz przeciwnie o ogólnym obrazie dziecka i jego rozwoju i zaburzeniach różnych, bardzo często mylonych), podobną tematykę ma bieżące opracowanie prof. Cieszyńskiej, Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Są to jednak zupełnie inne opracowania i polecam w zestawieniu, poniewuaż bardzo pomagają spojrzeć na dziecko obiektywnie, co jest bardzo trudne dla rodziców. W obydwu książkach są testy zarówno te idiotyczne i nieodpowiednie, a tak chętnie powtarzane w internecie, jak i pewne wytyczne pozwalające zorientować się, czy faktycznej jest powód do zmartwień. Zaburzenia z tego spektrum są prawidłowo diagnozowane
 
hejka...

no i mamy ...PIĄTEK!!
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif


jutro jeszcze rano na chwilę do pracy, a potem chłopaki po mnie przyjeżdżają i jedziemy się byczyć do znajomych, wrócimy w niedziele
p.gif


Wczoraj wróciłam, młody spał...a na stole w kubku z carsów
laugh.gif
kwiaty, D oznajmił że to synek z ogródka babci ...ups
laugh.gif
nazrywał kwiatuszków dla mamusi, słodziak mój
sorry2.gif



muszę uporać się z obowiązkami w pracy, a potem poczytam co u was ;)
 
Przepraszam musiałam podzielić. Na podstawie triady. Ta tradia to: 1. Naprzemienne interakcji społeczne (ich jakościowe zaburzenia w różnym stopniu i kierunkach), 2. Zaburzenia werbalnego i niewerbalnego komunikowania się, 3. Zaburzenia wyobraźni (obecność sztywnych, powtarzanych wzorców zachowania widocznych w zabawie, podróży, etc.) - ograniczone, sztywne, stereotypowe wzorce atywności, zachowania, zainteresowań. Wszystko to występuje w w bardzo rożnych postaciach, nie znam dwóch tak samo zaburzenych dzieci, poza tym dzieci dzieli się tez na wycofane, bierne i osobliwe, ale to bardzo ogólny znów podział. Wszystkie zaś internetowe wyznaczniki trzeba analizować z przymrużeniem oka, np.w kwestii przytulania. Do tego mogą, ale wcale nie muszą występować inne cechy np.nadwrazliwosc, niedowrazliwosc (na bodźce dźwiękowe, wzrokowe, wechowe, smakowe, dotykowe, problemy z uwagą, językiem motoryką, problemy emocjonalne, społeczne, a wg teorii behawioralnej brak teorii umysłu, czyli postawienia się na czyimś miejscu). To są dodatkowe rzeczy, które nie muszą być obecne. Podobnie jak nadpobudliwosc czy wyłączenia, których etiologia może być bardzo różna i nie zawsze taka sama - np.dodatkowe problemy neurologiczne, mój synek ma epilepsję ii wyłączenia-absensy są na porządku dziennym, a dają obraz cechy autystycznej. Profesor Cieszynska, którą bardzo szanuję, ponieważ dzięki jej i jej siostry programowi moje dziecko mówi i to piękną polszczyzną, choć często echolaliczną, mówi, że jeżeli rodzic się niepokoi, to coś jest na rzeczy, choć rzadko od razu zaburzenia ze spektrum, bądź dające taki obraz jak np.fenyloketonuria. Ale internet to bardzo złe źródło informacji, naprawdę. Jeśli mogę jeszcze a propos mowy - polecam serię wymienioną kiedyś przez Truskaffkę - kocham czytać, a w przypadku większych problemów serię pani Eli Wianeckiej do słuchania na sluchawkach - logopedycznie jest polecana WSZYSTKIM dzieciom powyżej 2 roku, które nie mówią, zwłaszcza zaburzonym lub "zagubionych jezykowo", ze względu na małżeństwa mieszane bądź migracje.
Pirahnio, Kosmo - serdecznie gratuluję Maluszków
Mamom oczekujących również :)
bardzo przepraszam za błędy, ale muszę polegiwać, korzystam z ipada, który mi włącza idiotyczny slownik, a bardzo chciałam napisać. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 
Ostatnia edycja:
Hallo Kochane!!! U nas wczoraj 34 stopnie, dziś jakieś 100 chyba, przynajmniej tłuszczyk mi się wytopi:-D
Ileż podwójnych kreseczek!!! Kobitki Gratuluję!!!!
Boże niedawno ja dwie kreski zobaczyłam, a Piranha siała panikę w 12tc, że jej się na pewno nie udało zmajstrować córki:-D
Andziak, wiesz co, tyle zdjęć obejrzałam, ale nie dała bym sobie głowy obciąć, że na Twoim zdjęciu to chłopak jest:dry:
Piranha śliczne dzieci masz!!!!
 
Witajcie
My po zakończeniu przedszkola - ojj było wzruszenie i łzy zarówno moje jak i Pań przedszkolanek . Płakały jak bobry

Czarodziejko tak mój starszy idzie w tym roku do I klasy

nie popisze bo młodszy wisi na mnie
 
Pirania trudne pytanie bo Bartek napewno nie jest typowym ZA.A co powinno niepokoic w wieku 2 lat nie wiem bo u niego zaczeto wogole cokolwiek podejrzewac jak mial 4 lata.Bartek nawiazuje kontakt wzrokowy mowil plynnie jak mial dwa i pol roku.Ale do teraz ma nadwrazliwosc sluchowa i dotykowa.Ale jak mial dwa lata to sadzono ze z tego wyrosnie.
Tak naprawde tylko dobry psycholog moze to rozpoznac/Bartek czyta liczy rysuje z kazdym szczegolem jak szostoklasista.Ale spolecznie odbiega.Trzeba mu mowic co ma robic nie nawiazuje kontaktow z dziecmi i wychowawcami.Ma swoje zasady.Dla niego czarne to czarne a biale to biale.Tak jak z ta siostra.Niektore rzeczy pojmuje inaczej niz my.Jak sie cieszy to na maksa jak zlosci tez.Powie co myslu czy to wypada czy nie.Oj dlugo by pisac.Ale te rzeczy widac teraz dopiero bo dwulatek to za maly/Choc ja i z Filipem i Bartkiem bylam w poradni juz jak mieli 2 lata/Bo Pirania nie ma sie czego bac i jak cos jest nue tak najwczesniej zdiagnozowac bo udawaniem ze jest ok im nie pomozemy.Ale np z diagnoza Bartka maja specjalisci problem bo cos jest nie tak ale napewno nie jest typowym ZA
 
Ostatnia edycja:
Daria, albo inna koleżanka z DE jaki proszek, czy płyn dla dzieci do prania tu jest, bo ja nic nie widzę? Poprzednio używałam Jelp i byłam zadowolona, ale wolałabym poszukać tu coś na miejscu.
 
reklama
Do góry