reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Maran-atha - dziękuję za obszerne wyjaśnienie, ja w kilku ostatnich cyklach bardzo szczegolowo się obserwuje i w ostatnich 2 cyklach miałam bóle po 10-12 h np rano o 9 czułam ból a później o 20 a w cyklu poprzedbim o 11 i później kolo 23 czyli jak mam to interpretować? Jak czułam ból dwa razy w dniu ? ból rozpierajacy taki to jeśli już go nie ma to ze pecherzyk pękł ? Ten drugi ból to faktycznie pęknięcie. .. hm

Airfix - ja przed urodzeniem synka nic nie czułam - nic a nic - a teraz czuję ból owulacyjny tylko jak napisałam jakby dwa razy taki jak rozpieranie od środka i łapie mnie nagły ból -(jakby skurcz wtedy kiedy trzeba nospe brać gdy boli żeby posciło - nie biorę tylko chodzi o opisanie jakie odczucie ze to taki skurcz jakie mam np podczas okresu- ten za to jest nagły i ucieka) i nie wiem - Jak go interpretować czyli kiedy faktycznie do tej owulacji dochodzi - bo wiem ze się odczuwa ból jak pecherzyk pęka bo podrażnia itp. To może Airfix - pokaze Ci mój wykres to mi coś powiesz hm ? Bo ja dopiero od jakiegoś czasu prowadzę obserwacje i ten cykl strasznie mi idzie raz w dół raz w górę niby owulacja ma być dziś - albo jutro ale już zaczęłam wątpić w tym cyklu. Ja dużo o tym czytam ale jednak cały czas się edukuje. W marcu w cyklu podejrzewam ze trafiłam na O + 8h - ale nic nie wyszło z tego. Jak nic nie pójdzie w tym cyklu to chyba pójdę na usg blisko owulacji i mi powie kiedy mniej więcej jest.

Elenaa- a ile robisz testów na dzień i co ile h , ja robie tylko 2 jeden kolo 11-12 a drugi wieczorem. 19-20.
 
reklama
Miciur-ka Pokaz wykres . Wiesz co ja sie sama zastanawiam bardzo od kiedy zacząć liczyć czy od początku bólu odliczyć te 10-12h czy jak juz ból ustąpi. Bo u mnie ten ból sie nasila, aż w koncu jest nie do wytrzymania i muszę sie położyć....i cichnie za jakieś 2-3godz. Czasem wszystko trwa 8godz, a czasem 12godz. Na razie założyłam ze odliczam od konca tego bólu jakieś 10h i działałam. W ciagu 7lat bo tyle ma moj synek, kilkanaście razy były starania 12h po bólu i mi nic z tego nie wyszło, wiec chyba jednak zle liczę. Teraz zamierzam z 8-9h odliczyć i moze wtedy sie uda.
Znalazłam kiedys na jakimś forum- jak sprawdzić czy to owulacja czy jeszcze..... Jak sie pojawia ten ból u Ciebie to spróbuj szybko , mocno usiąść na krzesło, najlepiej twarde......jesli poczujesz cos lekkiego to jeszcze nie to....a jesli ból bedzie duży to wlasnie trwa owulacja. Sprawdziłam na sobie, działa. Ja w czasie owulacji nie jestem w stanie siedzieć na niczym twardym, podkładam sobie poduszki pod pupę, albo leżę...nie mogę tez sie wysikac, bo boli.
I jeszcze zaobserwowałam podczas robienia testów lh....ze przed owulacja mocz mam mętny, a po owulacji robi sie przejrzysty-nie wiem czy u każdej tak jest, czy akurat u mnie tylko.
 
Ostatnia edycja:
ja pokaże swój
Link do: Wykres Dni Płodnych i Owulacji Użytkowniczki OvuFriend

w sumie skok był już w 15 dc, ale wtedy testy ujemne. Potem niestety byłam przeziębiona i stan podgorączkowy, który zakłócił wykres.
A gdzie dokładnie odczuwacie ból owulacyjny? mnie coś bolało -jakby rwało na dole po prawej stronie, i promieniowało jakby do pachwiny przez 2 dni, bodajże 16-17dc. Juz bałam sie, ze to wyrostek. Ale po 2 dniach przeszło. Rzadko odczuwam ból owulacyjny i nie wiem czy to on czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Airfix - może liczyć od tego bólu nie do wytrzymania ze to jest wtedy to pęknięcie jak się płyn rozleje to Cię bardzo drazni ze musisz się położyć?- ja mam silny nagły ból i kilka chwil go nie ma. Ale w dniu czuje ból jakbym miała okres dostać a później nagle znów mnie zlapie mocno np pod koniec dnia na kilka chwil i puści. Nie mam tak ze musze leżeć 2 h czy coś .

Ja właśnie tez zauważyłam z moczem wczoraj metny dziś juz nie i zbadałam jeszcze jego ph tak z ciekawości . Z tym krzesłem twardym sprawdzę to :) dziękuję za podpowiedź !

Nie mogę dodać wykresu ale jeśli jesteś na enpr.pl to ja mam konto : Miciurka www.enpr.pl/12263

Może tak zobaczysz jeśli nie to mogę podać temp dzień za dniem , chciałam dodać screenshot ale mi nie wchodzi
 
Ostatnia edycja:
Miciurka ja robiłam tylko 1 dziennie. W kolejnym cyklu będę robić częściej, ale muszę się spieszyć, bo trzeci cykl pewnie będzie już staraniowy, więc musze poznać keidy jest ta owu :p
W poprzednim cyklu miałam spadek w trakcie owu i już się cieszyłam, że to będzie reguła, a w obecnym raczej nie, także do bani :p
 
Maggie wspaniałe dzieciaki, córcia taka perełeczka! Dużo ma włosków, już za chwile będziesz kucyki jej robić :)
So happy cieszę się bardzo, że czujesz się dobrze, że jesteś spełnioną mamą. Ja również mogłabym mieć jeszcze więcej dzieci, ale chyba już nie zdecyduję się
Zakręcona jaka niespodzianka :))) GRATULACJE dla was. Jak Igorek się ma?
Magic powodzenia!
 
Elenaa O której mierzysz temp? Wykres ładny, masz chyba wysoki estradiol chyba ze temp mierzysz bardzo wcześnie :)

Miciur-ka Tak właśnie myślę odliczać od tego bólu nie do wytrzymania z tym ze on potrafi i 2h trwac;) zobaczymy co wyjdzie z tego o ile wyjdzie. Ty też masz wysoki estradiol to tylko świadczy o dobrej płodności . Jeśli dobrze patrzeć to od 11dc masz jeszcze większy wzrost estradiolu co może świadczyć ze właśnie wtedy się dni płodne zaczynają u Ciebie juz:) mam komputer cyklu i on wylapuje wlasnie taki spadek na wykresie temp i wtedy się dni teoretycznie płodne zaczynają według niego.
 
Airfix mierze o 7 rano. A po czym mozna poznać, że ma się dobry estradiol? po niskich temp? ja chyba nie mam za niskich, bo najnizsza 36,38 :-) nigdy mi nie spada poniżej 36,15..
 
Elenaa Niskie temp to wysoki estradiol :) ja o 6 mierze i mam tak 36,6-36,77 .

Tynka Dołączam do osób które nie widza światełka w tunelu po odebraniu dzisiejszych swoich badań..... Jest złe, staran nie bedzie, w maju , muszę pobrać tabletki anty od maja bo teraz za późno bo mam juz 6dc. A potem nie wiem....dziura w głowie....na In vitro nas nie stac.
 
reklama
Airfix głowa do góry! tabletki anty pomogłą i uda sie uregulować hormony! a może potem będą nawet bliźniaczki? a które hormony wyszły Ci źle?

Moja ciocia tak miała, miała tabletki na unormowanie i potem zaszła w ciąże bliźniaczą-dwie dziewczynki, a w domu miała starszego synka.
 
Do góry