reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Tak będziemy próbować :D tylko muszę wyczuć kiedy ta owulacja dokładnie :) a jeśli będą stosunki przed i zahaczę o owu , to jest szansa, że te męskie plemniki wygonią te damskie ? :D tak jakby tamte się nie liczyły ?
 
reklama
Mam 3kę dzieci i potwierdzam. Synowie są z owulacji a córka 4dni przed owulacją. Nie wierzyłam, że się uda z córką ale udało się. Od 16tc lekarz mówił, że córka a ja byłam sceptycznie nastawiona. Dopiero jak się urodziła to uwierzylam:)
Tylko, że ja mam bardzo nieregularne cykle... kiedy przyjdzie owulacja to wtedy wiem przeważnie, bo mnie boli podbrzusze, ale to nie jest co miesiąc ten sam dzień :/
 
@kasiak85 - dajesz nadzieję :)

@dareczka1994 - są dwie teorie, jedna mówi, że częste współżycie osłabia plemniki i większe szanse są na dziewczynkę, a druga teoria mówi, żeby jednak stosunku na dziewczynkę unikać w owulację jak ognia, bo jest szansa, że świeża porcja plemników wyprzedzi stare plemniki. Jeśli Ci się z ciążą nie spieszy to wyreguluj sobie cykle, poproś ginekologa o duphaston, w czasie jego przyjmowania też możesz się starać.
 
@kasiak85 - dajesz nadzieję :)

@dareczka1994 - są dwie teorie, jedna mówi, że częste współżycie osłabia plemniki i większe szanse są na dziewczynkę, a druga teoria mówi, żeby jednak stosunku na dziewczynkę unikać w owulację jak ognia, bo jest szansa, że świeża porcja plemników wyprzedzi stare plemniki. Jeśli Ci się z ciążą nie spieszy to wyreguluj sobie cykle, poproś ginekologa o duphaston, w czasie jego przyjmowania też możesz się starać.
Myślę, że jak doprowadzę tarczycę znów do porządku to cykl znów się wyreguluje :)
 
@Megi_Meg i @dareczka1994
Myśle że netflix obalił nam teorie króliczków dzieczynwodych🤣 Obejrzałam nowe odc na netflix „wyjaśniamy tajemnice sexu” W odc „płodność” mówią ze codzienna ejakulacja nie ma negatywnego wpływu na parametry nasienia, czy ich liczbę czy jakość! Dodatkowo Ciepła kąpiel tylko tymczasowo obniża ilość plemników. A na stałe może zaszkodzić tylko przyjmowanie sterydów przez np. kulturystów ale tu zachodzą już głębokie zmiany w genomie.
Także 🤭 ups
 
@kitqa - ciekawe jest to, co napisałaś. Ja od lekarzy słyszałam, że stosunki są najlepsze co 2/3 dzień. A jeśli chodzi o saunę, gorące kąpiele itp. to jakoś w to nie wierzyłam, że ma to wpływ na nasienie, ponieważ gdyby tak było to, np u Finów (którzy ciągle przesiadują w saunach) byłaby większa niepłodność lub rodziłoby się mniej synów, a przecież tak nie jest.
 
reklama
Ja Wam odpowiem, jak to z tymi "króliczkami" jak już się dowiem Kim jest Klucha :D
Ale z tej teorii chyba nawet @belle81 ma córeczkę :) W odstęp od owu też już nie wierzę po tym co się naczytałam no i chociażby @martoosia04 ma Tosię z kilku godzin przed owu ;)
Wg mnie to chyba jednak największy sens mają suple i zakwaszanie a największy wpływ PRZYPADEK :) Czyli los, który jest Nam pisany :)
 
Do góry