reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ciekawe, ja tego w ogóle tak nie odczułam :) chciałam w trzeciej i czwartej ciąży chłopca, więcej, na prawdę ciężko mi było z myślą o dziewczynce! Mamy mieć trzy dziewczynki i jednego chłopca, a na prawdę marzyłam o chłopcach w każdej ilości :) Także ja tego luksusowego towaru mam do syta ❤ Najważniejsze jest to, że natura tak jakoś działa, że kocha się te dzieciaki od pierwszego wejrzenia, każde kolejne równie mocno. Co do planowania: można próbować, czemu nie, ale z nastawieniem, ze szanse są tylko trochę większe niż 50%, jeśli w ogóle są większe. Na naszym forum nie ma nas tak dużo, nie widać tego tak wyraźnie. Na grupie bdm na fb są tysiące użytkowniczek i tam na prawdę widać, że tyle samo osób jest zadowolonych, co rozczarowanych.
to ja ciągle :p nawet wczoraj w grupie : "Rodze w 2020" na fb pisze laska w 12 tc, że lekarz stwierdził że dziewczynka na 80%. I mówi abyśmy modlili się aby tak zostało :p z tego co zauwazyłam to było jej pierwsze dziecko. I tak sobie myślę, modlić to ja mogę się o milion innych rzeczy :p a napewno nie o to :)
 
reklama
to ja ciągle :p nawet wczoraj w grupie : "Rodze w 2020" na fb pisze laska w 12 tc, że lekarz stwierdził że dziewczynka na 80%. I mówi abyśmy modlili się aby tak zostało :p z tego co zauwazyłam to było jej pierwsze dziecko. I tak sobie myślę, modlić to ja mogę się o milion innych rzeczy :p a napewno nie o to :)
Dla własnego zdrowia psychicznego lepiej nie wchodzić na tego typu grupy. Lepiej cieszyc sie swoim szczęściem a nie czytać takie bzdury, ktore moga w jakimś stopniu nam to szczęście odbierac 😔
 
to ja ciągle :p nawet wczoraj w grupie : "Rodze w 2020" na fb pisze laska w 12 tc, że lekarz stwierdził że dziewczynka na 80%. I mówi abyśmy modlili się aby tak zostało :p z tego co zauwazyłam to było jej pierwsze dziecko. I tak sobie myślę, modlić to ja mogę się o milion innych rzeczy :p a napewno nie o to :)
Ciekawe. Przy pierwszym jest zazwyczaj wszystko jedno. Prawdziwe ciśnienie zaczyna się przy drugim 🤣 Ale wiecie, jakby o tym pomyśleć w kontekście całego życia, które przecież składa się z różnych relacji i osobistych i zawodowych i w ogóle tyle się w życiu dzieje, to te rozkminy o płci są na prawdę mało istotne... A na forach to faktycznie kosmiczne rzeczy czasem można znaleźć...
 
Ciekawe. Przy pierwszym jest zazwyczaj wszystko jedno. Prawdziwe ciśnienie zaczyna się przy drugim [emoji1787] Ale wiecie, jakby o tym pomyśleć w kontekście całego życia, które przecież składa się z różnych relacji i osobistych i zawodowych i w ogóle tyle się w życiu dzieje, to te rozkminy o płci są na prawdę mało istotne... A na forach to faktycznie kosmiczne rzeczy czasem można znaleźć...
Powiem tak, większe ciśnienie miałam przy drugim, niż przy trzecim, ale najważniejsze pragnąć dziecka, a nie konkretnej płci, wtedy unika się rozczarowań, w trzeciej ciąży,,która stracilam, dwie osoby spytaly co zrobimy jak będzie trzeci chlopiec, wtedy moj starszy syn odpowiedział że "będą kochać jak nas", nic więcej nie trzeba dodawac.

Co do córki jako bardziej oczekiwanej, to myślę że pragniemy tego,czego nie mamy. Mając 2 synów, oczywiście że chciałam mieć córkę, ale zachodząc w 4 ciążę (trzecią straciłam) pragnęłam dziecka, wszystkim powiedziałam, że będzie syn, nie chcialam.zeby męczyli głupim gadaniem. Okazało sie że mam córeczkę, spelnienie marzeń , ale nie napiszę że jest lepsza, bo kocham moje dzieci tak samo. Jest inna niż chłopcy, ale to oczywiste, bo kobiety są inne niż mężczyźni.
 
Hej dziewczyny! Witam po korona przerwie ;)
Ruszamy ze staraniami, jestem w 4 dc po odstawieniu tabletek... daje sobie 3 cykle, jak nie zajdę to zrobię badanie na drożność jajowodów i laparoskopię na zrosty, bo to już nasz 11 cykl starań bez żadnych efektów a po dwóch cc może w srodku być różnie. Która tez staje do starań w tym miesiącu?
 
Hej Dziewczyny.
Kojarzycie mnie w ogóle jeszcze? Odpuściłam całkowicie forum.

@Dwa+Trzy który to już tydzień? Cieszę się, ze wszystko w porządku.
@princess_88 powodzenia!
@Anga79 ale fajnie syn odpowiedział. 😊
Nic więcej nie trzeba było dodawać jak piszesz.

Ja ostatni cykl całkowicie odpuściłam, dzisiaj 1dc i się zastanawiam czy ten tez odpuszczać czy jednak próbować?! w styczniu poroniłam, luty marzec i kwiecień próbowaliśmy ale nic z tego. W maju zrezygnowałam. W sumie sama zastanawiam się dlaczego. Nerwy, stres, wkurzyłam się ze przytyłam 😂 i powiedziałam sobie ze przerwa. Ale teraz znów kusi.
 
Hej dziewczyny! Witam po korona przerwie ;)
Ruszamy ze staraniami, jestem w 4 dc po odstawieniu tabletek... daje sobie 3 cykle, jak nie zajdę to zrobię badanie na drożność jajowodów i laparoskopię na zrosty, bo to już nasz 11 cykl starań bez żadnych efektów a po dwóch cc może w srodku być różnie. Która tez staje do starań w tym miesiącu?
Trzymam mocno kciuki!! Walczycie o córę? Czy już po prostu chcecie być w ciąży? ;)
P.S My też mieliśmy ruszać w maju po przerwie haha ;)

Hej Dziewczyny.
Kojarzycie mnie w ogóle jeszcze? Odpuściłam całkowicie forum.

@Dwa+Trzy który to już tydzień? Cieszę się, ze wszystko w porządku.
@princess_88 powodzenia!
@Anga79 ale fajnie syn odpowiedział. 😊
Nic więcej nie trzeba było dodawać jak piszesz.

Ja ostatni cykl całkowicie odpuściłam, dzisiaj 1dc i się zastanawiam czy ten tez odpuszczać czy jednak próbować?! w styczniu poroniłam, luty marzec i kwiecień próbowaliśmy ale nic z tego. W maju zrezygnowałam. W sumie sama zastanawiam się dlaczego. Nerwy, stres, wkurzyłam się ze przytyłam 😂 i powiedziałam sobie ze przerwa. Ale teraz znów kusi.
Kojarzycie :) Nawet myślałam, co u Ciebie ale zmieniałaś Nazwę i nie mogłam sobie przypomnieć.. Trzymam kciuki za wiosenne dzieciątko :)
U Nas dzisiaj równo 25t0d :D Za tydzień zaczynamy 7 miesiąc.. Czas pędzi niemiłosiernie..
 
Trzymam mocno kciuki!! Walczycie o córę? Czy już po prostu chcecie być w ciąży? ;)
P.S My też mieliśmy ruszać w maju po przerwie haha ;)


Kojarzycie :) Nawet myślałam, co u Ciebie ale zmieniałaś Nazwę i nie mogłam sobie przypomnieć.. Trzymam kciuki za wiosenne dzieciątko :)
U Nas dzisiaj równo 25t0d :D Za tydzień zaczynamy 7 miesiąc.. Czas pędzi niemiłosiernie..
Wow, już 25 tydz. Super. Bardzo się cieszę ze wszystko ok.
Dziękuję. Zobaczymy czy się odważę w tym miesiącu czy znów mi coś odbije.
 
Wow, już 25 tydz. Super. Bardzo się cieszę ze wszystko ok.
Dziękuję. Zobaczymy czy się odważę w tym miesiącu czy znów mi coś odbije.
Pamiętasz, że i ja odpuściłam w pewnym momencie.. I w zasadzie gdyby nie mąż i Jego optymizm to nie wiem czy do dzisiaj bym spróbowała. Bałam się kolejnego pozytywnego testu i @ po nim ..
A dzisiaj ledwo siedzę tak mnie Syn przekopuje od środka ;) Poczęty w miesiącu, kiedy to na pewno nie mieliśmy się starać bo Kto by chciał przez całe wakacje z brzuchem chodzić hahahahaha
 
reklama
Ja szczerze mówiąc nie wierze w jakiekolwiek metody planowania płci... ;) gdybym mogła łatwo zajść w ciąże to pewnie byśmy próbowali zrobić 3-4 dni cut off ale ja już tyle czasu nie mogę w ogóle zajść, ze będę się cieszyć z tego co wylosuje :D na razie tylko 3 miesiące starań a potem badania i nawet rozważam laparoskopię jeżeli miała by pomoc mi zaciążyć. Zrosty mam na bank...

Trzymam mocno kciuki!! Walczycie o córę? Czy już po prostu chcecie być w ciąży? ;)
P.S My też mieliśmy ruszać w maju po przerwie haha ;)
 
Do góry