reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja będę mieć córkę z samiutkiej owulacji.
"wpadka", jedyny seks w miesiącu teoretycznie po moich płodnych a tu psikus bo owu przesunęła się o 4 dni i taka też jest różnica wg OM i USG. Wręcz bym powiedziała że na styk "zdąrzył" mąż dorwać jajeczko ;) Także tego 😅
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja będę mieć córkę z samiutkiej owulacji.
"wpadka", jedyny seks w miesiącu teoretycznie po moich płodnych a tu psikus bo owu przesunęła się o 4 dni i taka też jest różnica wg OM i USG. Wręcz bym powiedziała że na styk "zdąrzył" mąż dotrwać jajeczko ;) Także tego 😅

Hej ! Gratulacje ! pamiętam jak pisałaś o drugiej ciąży, co u Ciebie i jak dzieciaki ? zazdroszczę takich wpadek, mi by się taka przydała haha bo coś ciężko świadomie mi się zdecydować na drugie dziecko :)
 
Opowiem Wam anegdotę, co do płci mojej przyjaciółki. Otóż Ona ma w rodzinie same siostry. Nie jest to uwarunkowane genetycznie, gdyż Jej mama, będąc w ciąży z Piotrusiem, poroniła w 8mscu.
Do sedna...Ona bardzo chciała mieć Miłosza. I opowiada, że z mężem zaczęła staranka w czwartek, kilka razy i mówiła, że w niedzielę będzie miała owulację, bo Jej aplikacja tak pokazuje. Były starania i w niedzielę, oczywiście w owulacje, tak jak na chłopczyka.
Dzisiaj była na połówkowych i co będzie? Dziewczynka.
Przyjaciółka, chociaż to pierwsza jej ciąża, troszkę podłamana, bo nawet nie wyobrażała, że będzie miała córkę. Nawet na brzuch nazywała Miłosz. Także tyle w tematyce planowania :p
Jak dla mnie nie ma co patrzeć na aplikacje wystarczy jeden dzień obsunięć moim zdaniem zadziałali przed owu i stąd dziewuszka
Ja miałam dokładnie przytulanka na 45h przed owu potwierdzone usg i zobaczymy czy się udało 🥰
 
Jak dla mnie nie ma co patrzeć na aplikacje wystarczy jeden dzień obsunięć moim zdaniem zadziałali przed owu i stąd dziewuszka
Ja miałam dokładnie przytulanka na 45h przed owu potwierdzone usg i zobaczymy czy się udało 🥰

Mi zazwyczaj aplikacja nigdy nie pokrywa się z owulacją, dlatego aplikację używam z przymrużeniem oka. Bardziej służy mi do sprawdzania długości cyklu. Według aplikacji córka jest na ok 2 dni sprzed owulacji, a w praktyce wyszło ok 4 dni przed.
 
A ja mam takie pytanie: czy miałyście jakieś bardzo konkretne objawy ciążowe na chłopczyka/dziewczynkę? Np. czytałam, że kobiety spodziewające się chłopca, jedzą około 10% więcej, niż kobiety spodziewające się dziewczynki; mają suchą skórę i nie mają nudności oraz wymiotów.
 
A ja mam takie pytanie: czy miałyście jakieś bardzo konkretne objawy ciążowe na chłopczyka/dziewczynkę? Np. czytałam, że kobiety spodziewające się chłopca, jedzą około 10% więcej, niż kobiety spodziewające się dziewczynki; mają suchą skórę i nie mają nudności oraz wymiotów.
Objawy się w ogóle nie sprawdzają moja siostra ma synów i córkę przy obu ciążach czuła się tak samo i wszystko jadła, zawsze też dużo przytyła
Ja w tej ciąży faktycznie inaczej się trochę czuje no i włosy strasznie wypadają i wolno rosna nawet paznokcie ale czy to ma wpływ na płeć zobaczymy. Dodam jeszcze że w tej ciąży bardzo spadło mi tsh z 1.7 do 0.4 a z chłopakami miałam z 2.5 na 2.2 z drugim 2.25 na 1.77
a i przyrost bety w tej ciąży ponad 200 %
 
Objawy się w ogóle nie sprawdzają moja siostra ma synów i córkę przy obu ciążach czuła się tak samo i wszystko jadła, zawsze też dużo przytyła
Ja w tej ciąży faktycznie inaczej się trochę czuje no i włosy strasznie wypadają i wolno rosna nawet paznokcie ale czy to ma wpływ na płeć zobaczymy. Dodam jeszcze że w tej ciąży bardzo spadło mi tsh z 1.7 do 0.4 a z chłopakami miałam z 2.5 na 2.2 z drugim 2.25 na 1.77
a i przyrost bety w tej ciąży ponad 200 %
No to wszystko książkowo wskazuje na dziewczynkę ;)
 
@Megi_Meg a dziękuję, dzieciaczki super 👌 Synuś już nie może się doczekać drugiej siostry. Dziś zaczęłam 16tc :) no widzę że u Ciebie ciężko z podjęciem decyzji ;) zatem życzę takiej "niebieskiej wpadki" ☺️❤️

Jeśli chodzi o ciąże z synem a córkami u mnie jest różnica. Przede wszystkim mdlosci i wymioty (sporadyczne) z dziewczynkami, gdzie z synem nie wiedziałam co to mdlosci ;) inne apetyty i z synem 20kg na plusie, z Córką 6kg. Podejrzewam że teraz też w 10 się zamknę gdyż narazie waga nic nie ruszyła a brzuszek już widać ;) także u mnie tak to wygląda, ale z pewnością jest to kwestia indywidualna.
 
A ja mam takie pytanie: czy miałyście jakieś bardzo konkretne objawy ciążowe na chłopczyka/dziewczynkę? Np. czytałam, że kobiety spodziewające się chłopca, jedzą około 10% więcej, niż kobiety spodziewające się dziewczynki; mają suchą skórę i nie mają nudności oraz wymiotów.
Z dziewczynami mdłości i umiarkowane wymioty, z synem zwracałam dosłownie wszystko, jadłam dużo w każdej ciąży. W pierwszej dużo jogurtów i truskawek, lodów. W 3 kakao litrami dosłownie i lody więc tu jest wspólne, że dużo mlecznego. Z synem banany i śledzie
 
reklama
Do góry