reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja właśnie też mam córki z przed owu więc teraz pewnie celowałabym w owu. A te z was które mają synów z owu - czy mówiąc o owu potwierdzałyscie go testami, monitoringiem, dużą ilością śluzu, bólem jajników?
Pytam bo byłam ostatnio na kontroli u lekarza i specjalnie umówiłam się w okolice owu i myślałam że owu miałam w niedzielę bo to był dzień z największą ilością śluzu plus duża chęć na seks, ale na wizycie w poniedziałek ok godz. 14 lekarka powiedziała że pęcherzyk jeszcze nie pękł, ale lada chwila pęknie. W poniedziałek śluzu było już mało i pewnie bez tego USG powiedziałabym że owu była w niedzielę, a tu może była w poniedziałek wieczorem/wtorek rano. Wtedy może ta niedziela na starania to byłoby za wcześnie...

Pierwszy syn - było mi obojętne, po prostu było dużo seksu, często. Miałam 21 lat i dużo siły ;)
Drugie dziecko - córka wolałam w sumie chłopca, ale partner był często w podróży służbowej więc w sumie nawet nie sądziłam, że się uda (seks ok. tydzień przed owu, jedyny w cyklu)
Trzecie dziecko - monitoring + w sumie testy owulacyjne ale u mnie pik był najprawdopodobniej w dniu owu, dzień po więc w moi przypadku samo opieranie się na testach to raczej nie jest dobra metoda.

Nigdy nie opierałbym się na bólu i śluzie. Masę śluzu, który wyglądał jak płodny miałam w luty i w marcu. Ostatnio dodatkowo (przełom kwiecień/maj) baaardzo bolał mnie lewy jajnik, wręcz szaleństwo, rozważałam tabletkę przeciwbólową - nie były to bóle owulacyjne bo po 1 nie dostałam okresu do porodu (27 grudnia 2023), po drugie dwa razy akurat byłam u ginekologa na kontroli i pęcherzyki totalnie małe.

Co w sumie nie jest dziwne bo u mnie karmienie piersią każdego dziecka oznaczało brak owulacji, dopiero 2 miesiące po zakończeniu KP wracała płodność (nie wracała nawet przy samym karmieniu 1 raz w nocy), a teraz w ogóle to jest defakto LAM (Link do: Metoda LAM – Wikipedia, wolna encyklopedia) więc byłabym w szoku gdyby mi już wróciła płodność
 
reklama
Ja właśnie też mam córki z przed owu więc teraz pewnie celowałabym w owu. A te z was które mają synów z owu - czy mówiąc o owu potwierdzałyscie go testami, monitoringiem, dużą ilością śluzu, bólem jajników?
Pytam bo byłam ostatnio na kontroli u lekarza i specjalnie umówiłam się w okolice owu i myślałam że owu miałam w niedzielę bo to był dzień z największą ilością śluzu plus duża chęć na seks, ale na wizycie w poniedziałek ok godz. 14 lekarka powiedziała że pęcherzyk jeszcze nie pękł, ale lada chwila pęknie. W poniedziałek śluzu było już mało i pewnie bez tego USG powiedziałabym że owu była w niedzielę, a tu może była w poniedziałek wieczorem/wtorek rano. Wtedy może ta niedziela na starania to byłoby za wcześnie...

A i to jest prawidłowo śluz płodny powinien być przed owulacją, a nie w samą owulację. On ma sprzyjać przetrwaniu plemników.
 
W moim przypadku częsty seks w okolicach owulacji 4 dni pod rząd- syn
3 dni przed owu - kolejny syn
Obecnie było tak - seks 2 dni przed owu, dzień przed owu I dzień po owu - trzeci syn.
 
Dziewczyny, chyba tu na którejś z 13 tys, stron znalazł link do takiego kalendarza księżycowego prognozowania płci dziecka. Kojarzy któraś? Strona była po angielsku, wpisuje się rok urodzenia kobiety i np. rok poczęcia dziecka i według tego kalendarza prognozuje się płeć dziecka. Nie jest to kalendarz chiński tylko wlasnie ksiezycowy.

PS. Marina Szczęsna będzie miała córkę, może podzieli się na trick na córkę i syna xD
 
Dziewczyny, chyba tu na którejś z 13 tys, stron znalazł link do takiego kalendarza księżycowego prognozowania płci dziecka. Kojarzy któraś? Strona była po angielsku, wpisuje się rok urodzenia kobiety i np. rok poczęcia dziecka i według tego kalendarza prognozuje się płeć dziecka. Nie jest to kalendarz chiński tylko wlasnie ksiezycowy.

PS. Marina Szczęsna będzie miała córkę, może podzieli się na trick na córkę i syna xD
Ja właśnie znalazłam coś podobnego.
Dziewczyny, chyba tu na którejś z 13 tys, stron znalazł link do takiego kalendarza księżycowego prognozowania płci dziecka. Kojarzy któraś? Strona była po angielsku, wpisuje się rok urodzenia kobiety i np. rok poczęcia dziecka i według tego kalendarza prognozuje się płeć dziecka. Nie jest to kalendarz chiński tylko wlasnie ksiezycowy.

PS. Marina Szczęsna będzie miała córkę, może podzieli się na trick na córkę i syna xD
 
Męskie znaki zodiaku to : baran, bliźnięta, lew, waga, strzelec i wodnik a damskie to : byk, rak, skorpion, koziorożec i ryby.
W zależności na jaki dzień przypada dany znak zodiaku ma się począć chłopiec lub dziewczynka . Piszą że skuteczność prawie 100 procent 😀
 
Męskie znaki zodiaku to : baran, bliźnięta, lew, waga, strzelec i wodnik a damskie to : byk, rak, skorpion, koziorożec i ryby.
W zależności na jaki dzień przypada dany znak zodiaku ma się począć chłopiec lub dziewczynka . Piszą że skuteczność prawie 100 procent 😀
Czyli jestem mężczyzną, podobnie jak moja córka i mama 😂 U nas o dziwo zgadza się chiński kalendarz, ale to wszystko z przymróżeniem oka i dla zabawy, wiadomo :)
 
Męskie znaki zodiaku to : baran, bliźnięta, lew, waga, strzelec i wodnik a damskie to : byk, rak, skorpion, koziorożec i ryby.
W zależności na jaki dzień przypada dany znak zodiaku ma się począć chłopiec lub dziewczynka . Piszą że skuteczność prawie 100 procent 😀
Czyli jestem mężczyzną, podobnie jak moja córka i mama 😂 U nas o dziwo zgadza się chiński kalendarz, ale to wszystko z przymróżeniem oka i dla zabawy, wiadomo :)

Ale to chyba chodzi o poczęcie, a nie jaki ma się znak 😅
 
reklama
Ale to chyba chodzi o poczęcie, a nie jaki ma się znak 😅
Tak, znaki zodiaku księżyca zmieniają się średnio co 2 dni :D inaczej wszystkie byki byłyby kobietami, a np ja jestem bykiem i jestem kobietą i mój brat również jest bykiem i i jest mężczyzna 🤣🤣 pobawić się można . Jak to mówią we wszystkim jest ziarenko prawdy 😁
 
Do góry