reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można miesięcznemu dziecko podawać kaszkę?

Pediatra nic nie poradził. Byłyśmy u nieg razem, bo mój Aluś też na kontrolę musiał iść. Lekarz stwierdził, że ona musi karmić pirsią, nie mlekiem modyfikowanym i już. Koniec. Pomijając fakt, że ona NIE MA pokarmu już pawie miesiąc. Tylko dwa dni karmiła Małego... Czasem więc lepiej zapytać się kogoś, kto ma doświadczenie, niż lekarza...

Przepraszam, że się wcinam, ale zmieniłabym pediatrę, bo ten to chyba mało kompetentny
 
reklama
Witam. To pytanie nie ode mnie, a od mojej koleżanki, której dzidziuś za chwilę skońcy miesiąc. Sprawa wygląda mniej więcej tak. Maluszek nie pije z piersi, gdyż mamie stracił się pokarm jeszcze w szpitalu (stres prawdopodobnie). A więc praktycznie od początku pił mleko Bebiko 1. Problem polega na tym, że mały się tym nie najada. Budzi się co chwila z płaczem, że chce jeszcze jeść, zjada 60-90ml i za godzinę znowu i tak w kółko. Więc pytanie brzmi: czy wprowadzić można już kaszkę albo jakiś kleik ryżowy, taki do butelki, nie żeby dziecko jadło łyżeczką (w tym wieku to raczej awykonalne). A może lepiej zmienić mleko na 2? Ja nie miałam takiego problemu z dzićmi, więc nie wiem, co poradzić koleżance. Lekarz je tylko powiedział, że w tym wieku dzieci chcą zęsto jeść i wtedy przystawiać je do piersi i koniec. Nie przyjął do wiadomości, że mały jest na mleku modyfikowanym. Co myślicie o tym? Ma może któraś z Was jakieś doświadczeni w tej kwestii??
Miesięcznemu dziecku nie podajemy kaszki ani mleka 2, można za to podać mleko R.
Dziecko karmione mlekiem modyfikowanym, karmimy również na żądanie.
Oczywiście noworodki mają silny odruch ssania, nie pisze Pani czy dziecko ma podawanego smoczka, jeśli nie to warto spróbować być może płacz nie oznacza głodu a potrzebę ssania.
 
Tak, mały ma smoczek. Tylko często, kiedy daje się mu go zamias butelki mleka, to go wypluwa i zdecydowanie rząda jednak czegoś do jedzonka.
 
Mój mały pierwsze 2 tyg życia spędził w szpitalu. Mimo iż był chory to w pierwszym tyg życia zjadał 90ml.Tam zagęszali mu mleko kleikiem-bo niby się nie najadał. Poprosiłam pielęgniarki by tego nie robiły. Zaczęłam mu dawać wiecej mleczka. Jako tygodniowy niemowlak zjadał 120 ml co 3h. Poprostu urodził się duży i potrzebował wiecej. Wolałam podac mu wiecej mleczka niż zapychać go kaszkami. Był jeszcze malutki i miał czas na takie nowości.Do pół roku zjadał dużo wiecej niż rówiesnicy,ale potem się to uspokoiło.
Niech twoja kolezanka może spróbuje zwiększyć porcje. A jak nie da rady maluszek na raz zjeśc wiecej to może ewentualnie lekki kleik kukurydziany dosłownie odrobinkę do butelki.(ryżowy moze powodować zatwardzenie u takiego malenkiego dziecka).

Mleko z numerem 2 nie nadaje się dla miesięcznego dziecka!
 
Do góry