reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można miesięcznemu dziecko podawać kaszkę?

natusa1988

Mamusia Maksia i Aleksa
Dołączył(a)
27 Maj 2010
Postów
698
Miasto
Rybnik
Witam. To pytanie nie ode mnie, a od mojej koleżanki, której dzidziuś za chwilę skońcy miesiąc. Sprawa wygląda mniej więcej tak. Maluszek nie pije z piersi, gdyż mamie stracił się pokarm jeszcze w szpitalu (stres prawdopodobnie). A więc praktycznie od początku pił mleko Bebiko 1. Problem polega na tym, że mały się tym nie najada. Budzi się co chwila z płaczem, że chce jeszcze jeść, zjada 60-90ml i za godzinę znowu i tak w kółko. Więc pytanie brzmi: czy wprowadzić można już kaszkę albo jakiś kleik ryżowy, taki do butelki, nie żeby dziecko jadło łyżeczką (w tym wieku to raczej awykonalne). A może lepiej zmienić mleko na 2? Ja nie miałam takiego problemu z dzićmi, więc nie wiem, co poradzić koleżance. Lekarz je tylko powiedział, że w tym wieku dzieci chcą zęsto jeść i wtedy przystawiać je do piersi i koniec. Nie przyjął do wiadomości, że mały jest na mleku modyfikowanym. Co myślicie o tym? Ma może któraś z Was jakieś doświadczeni w tej kwestii??
 
reklama
Czy koleżanka podaje picie?Bo może dziecko chce picia a nie mleka?Jeśli chce mleka to niech koleżanka robi w butli troszkę więcej aby maluch najadł się do syta.Jeśli wytrzyma 1,5-2h to wystarczą takie przerwy.Mleko oznaczone 2 to dla większych dzieci bo ma inny skład dobrany do wieku.Kaszki niech jeszcze nie daje chociaż z 2 miesiące.Brzuszek może tego nie znieść.
Przepraszam jeśli forumowiczki nie mogą odpisywać!Więcej nie będę;-)Tylko nie znalazłam takich zasad a szukałam.
 
Ostatnia edycja:
Z tego co wiem, to Mały pije nieco wody. A co do większej ilości mleka w butelce, to pojawia się problem tego typu, że jak Mały wypije więcej, niż te 90ml, to mu się ulewa, bo zjadł za dużo. I tak w kółko. Dodam jeszcze, że chłopczyk urodził się przez cc, bo wazył ponad 5 kg, nie pamiętam, ile dokładnie. Także generalnie możliwe, że potrzebuje więcej jedzonka. Tak logicznie myśląc.
 
O! Nie wiedziałam, że coś takiego jest ;-) A czym się ono różni odnormalngo mleka? Ktoś się orientuje?
 
No niestety mleko te Humana nic nie dało. Żadnej różnicy. Podbno mały płakał tak samo w nocy budząc się co godzinę na jedzenie... Może rzeczywiście spróbować takie malutkie ilości kleiku dodawać do mleka i obserwować, jak dziecko reaguje?
 
ja bym nie dawała,skoro zageszczona humana nic nie dała to kleik tez nie pomoze a w dodatku moze spowodowac ogromny ból brzuszka.moze niech kolezanka przejdzie sie do pediatry i porozmawia
 
Pediatra nic nie poradził. Byłyśmy u nieg razem, bo mój Aluś też na kontrolę musiał iść. Lekarz stwierdził, że ona musi karmić pirsią, nie mlekiem modyfikowanym i już. Koniec. Pomijając fakt, że ona NIE MA pokarmu już pawie miesiąc. Tylko dwa dni karmiła Małego... Czasem więc lepiej zapytać się kogoś, kto ma doświadczenie, niż lekarza...
 
reklama
ż dużo jadł,budził się co godzinę i musiał dostać butlę no i jadł bardzo często,a teraz ma 3,5miesiąca i nie chce wcale jeść,np. wczoraj ostatni posiłek zjadł o 20 i do tej pory nic b nie zjał gdyby nie to że wmusiłam w niego mleko łyżeczką,masakra,z córka było podobnie
 
Do góry