reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można obliczyć datę poczęcia dziecka?

Kapri

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Listopad 2019
Postów
43
Ostatnią miesiączkę miałam 10.08.2019. Lekarz ginekolog powiedział mi, ze moje cykle wg niego są co 28dni. Obecnie jestem w ciąży 13,4 tydzień - poród planowany na 16/17maja 2020. Czy jest możliwość wyliczenia dokładnego dnia „poczęcia”? Dziękuję za Odp.
 
reklama
Rozwiązanie
Hehe to prawda. Ja zaczynam od tego, ponieważ u mnie w ciąży wyszło podwyższone NT-2,8 i próbuję dojść wszelkimi sposobami co i jak..? Dlaczego i czy są szanse na zdrowe dziecko:(
Nie jest możliwe. Możliwe jest wyliczenie przybliżonej daty poczęcia. Nawet przy dokładnym monitoringu są widełki choć już bardzo wąskie.
 
Hm dziękuje za odp. To w takim razie na jakiej zasadzie istnieją tzw. Kalkulatory poczęcia skoro nie są, ze tak powiem „dokładne”. Co lepsze wg lekarza doszło 19.08 poczęcie a wg kalkulatorów 24.08.. no nic może znajdę jeszcze jakieś info w tym temacie.:) dziękuje😉
 
Są reguły pozwalające obliczyć PRZEWIDYWANY termin porodu lub ORIENTACYJNĄ datę poczęcia. A poza tym dziecko może urodzić się za równo 2 tyg przed datę porodu jak i 2tyg po ;) (pomijam wcześniactwo). To wszystko są wyliczenia oparte na statystyce. A nasz organizm to nie zegarek ;)
 
Hehe to prawda. Ja zaczynam od tego, ponieważ u mnie w ciąży wyszło podwyższone NT-2,8 i próbuję dojść wszelkimi sposobami co i jak..? Dlaczego i czy są szanse na zdrowe dziecko:(
 
Rozwiązanie
Do góry