reklama

Czy można podkładać do spania poduszkę??

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez valesca, 18 Sierpień 2009.

1. valesca

valesca Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam mam taki dylemat, mój Olek ma bardzo lekki sen, można powiedzieć, że śpi jak zając pod miedzą ;-) Zauważyłam, że jak czasem w nocy biorę go do siebie do łóżka to od razu zasypia na poduszce.

Nie chodzi mi o podkładanie pod głowę i barki, bo wiem, że to niezdrowe i w ogóle, ale co z ułożeniem dzieciątka całym ciałem na poduszce???

Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie ;)

2. sylllwiaaa

sylllwiaaa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To chyba nic zlego;-) Moj, jak byl taki malutki tez spodobalo mu sie spanie na podusi, wiec wkladalam mu taka duza moja poduszke do wozeczka i wlasnie tak mu sie najlepeij spalo:-D

3. reklama
  4. joklis

joklis Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Do 1-go roku zycia maluszek nie moze spac z poduszka pod glowka... Co do spania na poduszce, ja osobiscie bym nie dawala tak spac dziecka... Moze i teraz nic z tego zlego nie wyniknie, ale jak bedzie starszy, i zacznie sie przekrecac, to chyba bym sie bala, ze spadnie z poduszki na twarz i nie bedzie mogl oddychac...

5. Camel84

Camel84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To chyba przesada...Mój synek prawie od urodzenia śpi na poduszce. Wiadomo, że nie takiej "dorosłej", w pozycji półleżącej, z której można spaść. Ale poduszki dla dzieci są przecież bardzo cienkie i miękkie, raczej nie ma możliwości, żeby maluch wpadł w nią buzią, a jakoś tak przyjemniej...

6. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zgadzam sie z Tobą! moja mała też śpi od początku z taką cienką poduszeczką jaka była w komplecie razem z kołderką dla dzieci.i nie kładę jej samą główką i ramionkami a leży prawie całym boczkiem na niej.

7. valesca

valesca Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuję bardzo za odpowiedzi, ja generalnie nie boję się że spadnie bo śpi po wewnętrznej stronie łóżka na boczku a raczej i w dzień kiedy mogę być przy nim i w łóżeczku także nie spadnie ;) Oczywiście większość czasu na twardym materacu pozdrawiam

8. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    ogólnie dziecko do przynajmniej pół roku nie powinno spac na niczym , takie zalecenia ortopedów że najzdrowiej . Mój synek do tej pory śpi tylko na flanelowej pieluszce i jakoś mi się nie spieszy do poduszki

9. Orsi005

Orsi005 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to ze dziecko nie powinno do roku miec podkladanej poduszeczki pod glowke to slyszalam ale chyba jak lezy calym ciałem na cienkiej podusi to sie chyba nic nie stanie.Moj maly ma 3 tyg i klade go tak spac w dzien , na noc jednak klade go naa samym materacyku.
    Ale mysle ze z takiej dzieciecej podusi nie ma mozliwosci spadniecia na twarz,moj maly jest bardzo ruchliwy,przekreca sie na kazda strone i nie zdazylo mu sie przewrocic na buzke.

10. reklama
  11. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ile mam tyle zdań!!!
    jak dzieciaczek będzie spał w wygodnej pozycji to będzie szczęśliwy:-D!!a taką poduszeczką na pewno nie zrobisz mu krzywdy!!!układając większość jego ciałko na podusi (mam na myśli główkę z częścią tułowia) będzie spał w takiej samej pozycji jak na materacyku!!więc bez przesady!!!
    można również podłożyć zwinięty ręcznik pod materacyk aby unieść z lekka maluchowi główkę proporcjonalnie do ciałka!!!
    dużo zdrówka życzę!!!

12. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez słyszałam o tym, że dziecko do pół roku nie powinno mie poduszki pod głową i tak jakoś się do tego stosowaliśmy, małemu dobrze się spało swobodnie się kręcił i przybierał rożnorakie pozycje.W łóżeczku śpi bez poduszki, natomiast gdy kłade go na naszym łóżku leży w pozycji podwyższonej na poduszce- tak tez mu jest wygodnie z tego co widzę. Więc czasem leży na poduszce, czasem na całkiem płaskiej powierzchni -urozmaicam mu te pozycje i tak jest ok;-)

Poleć forum